Lexus představil nové vozy. Na večírek přišel Vojtek i Pohlreich

Praha – Značka Lexus představila nové vozy LS a LC. K příležitosti slavnostního odhalení se konal večírek, kterého se jako obvykle zúčastnilo mnoho celebrit včetně modelky Martiny Šmukové, herce Romana Vojtka nebo šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha.

Přidejte svůj názor

Petra Vraspírová a Roman Vojtek (foto: Lexus)

Hybridní vozy značky Lexus jezdí na elektrický pohon, jejich doménou je tedy absolutní ticho a nízká spotřeba. „V autě si promýšlím, co mě ten den čeká, jak se co nejlépe připravit na schůzky a někdy si i prozpěvuji, takže mi naprosto vyhovuje vůz, který mě hlukem zbytečně nepřehlušuje,“ oceňuje modelka Martina Šmuková, která se zúčastnila večírku k příležitosti odhalení nových vozů LS a LC.

img-responsive

Martina Šmuková (foto: Lexus) | foto: Orca

Pro modelku byla akce přínosná i v jiném ohledu. Jako ambasador Nadačního fondu Pink Bubble zde totiž získala nemalou částku pro onkologicky nemocné lidi. „Na pomoc mladým lidem bojujícím s rakovinou jsme od společnosti Toyota CE získali 27.000 Kč. Částku určili hosté večera, vyšla z průměru kilometrů ujetých za rok všech přítomných,“ oznámila Šmuková.

Mezi hosty se objevil také plastický chirurg Doc. MUDR. Jan Měšťák. „Nejsem v autě ničím povinován, a tím pádem se v něm cítím nádherně svobodný. Věřte mi, že takových chvil je v mém životě skutečně pramálo,“ posteskl si lékař, který má za sebou desítky let řízení bez nehody. „Podobně jako při operacích jsem při řízení naprosto sebevědomý. Ale co je podstatné, tak pro oba příklady, musí být jako protiváha naprostá pokora. Jen ta je zárukou, že operace dopadne dobře, stejně jako moje naplánovaná cesta, ať už vede kamkoliv,“ shrnul docent Měšťák.

Lexus je společně s mateřskou Toyotou průkopníkem v oblasti hybridních pohonů automobilů. Divadelní a televizní herec Pavel Nečas je však spíše milovníkem zvuku motoru. „Všechno je asi otázka zvyku a v tomto případě především ekologie. V hybridu jsem ještě neměl tu čest se svézt, musí to být zajímavý zážitek,“ uvedl herec. Vůz díky elektrickému pohonu produkuje jen minimální zplodiny, je tedy skutečně ekologický.

img-responsive

Lexus LC 500h a LS 500h (foto: Lexus) | foto: Orca

Vlastníkem hybridního vozu je moderátor a herec Roman Vojtek.  „Hybridním autem jezdím už mnoho let a nikdy mne nepřestane bavit, když můžu jet po městě jen na elektřinu. Jsou to úžasné závody sám se sebou,“ pochvaloval si Vojtek. Kromě něj se na nové vozy přišla podívat ještě herečka Markéta Hrubešová, zpěvák a moderátor Roman Ondráček nebo šéfkuchař Zdeněk Pohlreich.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Legendární soubor amerických performerů přijede do Prahy

20.01.2018 15:32 Praha - Soubor chicagských performerů Every house has a door přijedou do Prahy a svoji novou…

Studio Hrdinů začalo zkoušet adaptaci Kafkovy povídky

20.01.2018 15:04 Praha - Studio Hrdinů nedávno zahájilo zkoušení nové inscenace režisérky Kathariny Schmitt, a to…

Národní divadlo moravskoslezské poprvé nastudovalo Ibsenův slavný opus

20.01.2018 14:40 Ostrava - Přestože dramatická báseň Peer Gynt Henrika Ibsena patří k celosvětově nejhranějším…

Žirinovskij vstoupí na divadelní prkna, hlavní roli ale nedostal

20.01.2018 09:02 Moskva - Kontroverzní ruský politik Vladimir Žirinovskij bude vystupovat v divadelní hře.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama