Ministerstvo kultury hledá nového ředitele Památníku Lidice

Praha - Ministerstvo kultury hledá nového ředitele Památníku Lidice, dnes vypsalo konkurz. Dosavadní ředitel Milouš Červencl odchází do důchodu. Návštěvnost památníku v posledních letech stoupá, loni přesáhla 46.000 lidí, z toho přibližně čtvrtinu tvořili cizinci.

Přidejte svůj názor 1 komentář

371

"Letos předpokládáme rekordní návštěvnost," řekl dnes ČTK Červencl. Své rozhodnutí skončit nekomentoval, další, například externí spolupráci s památníkem neplánuje.

Posláním památníku je připomínat oběti nacistického napadení obce v roce 1942, které nepřežilo 340 z více než 500 lidických obyvatel. Památník byl postaven v roce 1962, jeho součástí je i muzeum, využívá také galerii v centru obce, kde je expozice Lidické sbírky, konají se zde výstavy včetně Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice a další kulturní akce. Pod správu této státní organizace spadá také péče o pietní území v Ležácích a Letech, rovněž připomínající zvůli nacismu.

Na jaře příštího roku bude otevřena nová expozice památníku, která ukáže původní poválečnou lidickou domácnost včetně vybavení.

Letos pětašedesátiletý Červencl vede památník od roku 2005, kdy uspěl v konkurzu. Je mimo jiné držitelem ceny Zlaté srdce pro Evropu udílenou Kruhem přátel česko-německého porozumění. Vystudoval právnickou fakultu Univerzity Karlovy, působil jako ekonom v několika podnicích, devět let vedl společnost Centrotex, která v roce 2000 zkrachovala.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Národní muzeum bude částečně otevřeno dle plánu, na kontrolu dorazil i…

12.03.2018 15:34 Praha - Historická budova Národního muzea bude částečně otevřena 28. října a v únoru až březnu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama