Moravská galerie spustila přihlašování projektů do Mezinárodní soutěžní přehlídky Bienále Brno 2018

Brno – Grafičtí designéři z celého světa se již nyní mohou přihlašovat do mezinárodní soutěže Bienále Brno se svými projekty, které vytvořili v letech 2015 až 2017. Moravská galerie očekává široké spektrum grafických návrhů od vizuálních identit přes návrhy plakátů, časopisů, písem až po orientační systémy. Nejlepší práce, které vybere mezinárodní porota, budou poté vystaveny v Moravské galerii.

Přidejte svůj názor

Moravská galerie

Již od tohoto měsíce, tedy září 2017, až do 15. listopadu 2017 mohou grafičtí designéři z celého světa přihlašovat své práce do Mezinárodní soutěžní přehlídky Bienále Brno 2018. Práce, které vznikly v letech 2015 až 2017, posoudí výběrová porota a ty nejlepší z nich budou vystaveny od května příštího roku v Moravské galerii v Brně.

Členy mezinárodní výběrové poroty jsou přední světoví grafičtí tvůrci a odborníci. Pozvání do poroty přijali šéfredaktor časopisu Slanted a kreativní ředitel Melville Brand Design Lars Harmsen, působící v Mnichově, kreativní ředitel časopisu Apartamento, grafický designér Omar Sosa, působící v Barceloně a New Yorku, grafická designérka Emma Thomas ze studia A Practice for Everyday Life v Londýně a grafický designér Jiří Karásek ze studia Marvil v Praze. Součástí poroty je rovněž kreativní skupina OKOLO.

Bienále Brno 2018 chce představit to nejlepší z grafického designu let 2015 až 2017. Soutěž je otevřena všem formám grafického designu a bude obsahovat vizuální identity (jednotný vizuální styl akcí, institucí, měst, výstav), knižní edice a výstavní katalogy, časopisy, noviny a jiná periodika, plakáty, návrhy písem, orientační a informační systémy, webové projekty, animace, obalový design a další díla.

28. Mezinárodní bienále grafického designu Brno 2018 se koná od 10. května do 26. srpna 2018.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko má další národní kulturní památky, na seznamu je nově i Svatý Kopeček

31.01.2018 13:44 Aktualizováno Praha - Seznam národních kulturních památek (NKP) se rozšíří o 19 sakrálních staveb a areálů,…

Stroj orloje v Praze už téměř zmizel, některé části půjdou pod rentgen

29.01.2018 16:34 Praha - Ze Staroměstské radnice v Praze již téměř zmizel stroj orloje. Při demontáži se neobjevily…

V Brně se brzy představí talentovaní grafičtí designeři z celého světa

24.01.2018 15:19 Brno - Odborná porota před nedávnem v Moravské galerii vybírala díla, která budou představena na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama