Pokuta za Karlův most

PRAHA - Nejslavnější gotická památka Prahy značně utrpěla při generální opravě. Tak hodnotí opravu Karlova mostu část památkářů, ale také památková inspekce ministerstva kultury. Informace přineslo páteční vydání Lidových novin ( LN ).

Přidejte svůj názor

Oprava Karlova mostu

Podle nich autenticitu slavné památky narušila rekonstrukce v hodnotě 220 milionů korun. Tu město zahájilo před dvěma roky a stále vyvolává ostré spory. Památková inspekce loni odhalila závažné chyby jak v přípravě, tak v samotné opravě a za to uloží hlavnímu městu jako investorovi pokutu.

" Vedeme správní řízení, během léta se rozhodne. Ano, je možné, že to skončí pokutou, výši zatím neznám, ani řádově. Ale miliony ani stovky tisíc to nebudou, " potvrdil LN šéf památkového odboru magistrátu Jan Kněžínek. Případnou pokutu zaplatí pražský magistrát jako majitel mostu, jejím příjemcem ale bude podle zákona paradoxně také on jako trestající úřad.

Témata: památky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Staroměstský orloj se dnes zastavil, bude kompletně demontován

08.01.2018 13:03 Aktualizováno Praha - Staroměstský orloj se dnes po deváté hodině zastavil. Bude poprvé od poválečných let…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama