Hledá se podoba pražského Staroměstského náměstí

Praha - O budoucím vzhledu Staroměstského náměstí bude diskutovat odborná i laická veřejnost na mezinárodní konferenci v úterý 22. září v budově Nové radnice, kterou pořádá hlavní město. Konference by měla zhodnotit současný stav náměstí a shromáždit náměty na jeho změnu.

Přidejte svůj názor

Staroměstské náměstí

Účastníci by se měli zabývat i otázkou jak využít pozemek zbořeného křídla historické radnice. Podle organizátorů nejde o konkrétní vypsání nové architektonické soutěže na dostavbu radnice, ale v souladu s titulem konference jde o úvahy v širších souvislostech daného prostoru.

Současné vedení Prahy uvažuje o dostavbě zbourané části radnice i úpravě samotného Staroměstského náměstí. Mluví například o tom, že by se náměstí uzavřelo ze všech čtyř stran.

Na programu jsou čtyři tematické okruhy, ve kterých vystoupí 12 vybraných odborníků, včetně zahraničních hostů. Účast na konferenci dosud potvrdilo více než osmdesát hostů, kteří budou mít příležitost vystoupit v diskusních blocích, stejně jako další účastníci z řad široké odborné i laické veřejnosti, pro které je účast na konferenci otevřena. Celodenní konference se uskuteční od 9.00 do 18.30 hodin.

Témata: Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama