Dvojice zoufalců zapíjí svou prázdnotu. Nová hra Divadla v Řeznické

Praha - Na pražské novoměstské scéně se dnes v 19.30 hodin konala premiéra tragikomedie Midsummer. V hlavních rolích se představí Jitka Ježková, Ondřej Kavan a David Babka.

Přidejte svůj názor

Groteskní komedie Midsummer v Divadle v Řeznické.

„Komedie se zpěvy", tak zní podtitul novinky v repertoáru pražského Divadla v Řeznické. V inscenaci se můžete těšit na strhující dialogy dvou velice rozdílných osobností, které spojuje jedině pocit vyhoření a vnitřní prázdnoty. Tu se snaží zahnat alkoholem během jednoho nevázaného letního flámu. Velmi důležitá je v této divadelní hře také hudební složka, se kterou autor David Greig často a rád pracuje.

Pro diváky je připravena neobyčejná podívaná o dvou nešťastných lidech, ve kterých se možná i někteří z publika poznají. Přesto však hlavní hrdinové neztrácejí nadhled, sebeironii a sarkasmus. Své vyprávění o jedné nezapomenutelné svatojánské noci budou doprovázet písněmi, jejichž autorem je Gordon Macintyre ze skupiny Ballboy.

Počiny skotského dramatika Davida Greiga byly uváděny v předních britských divadlech ve Velké Británii, mimo to se autor komedie věnuje také překladu – do angličtiny přeložil např. Caligulu od Alberta Camuse nebo Věřitele Augusta Strindberga. Režisérem české verze Midsummer je Lukáš Pečenka, který je stálým členem Divadla Na Fidlovačce. Kromě četných divadelních scén působil jako herec také v televizních seriálech Kriminálka Anděl či Doktoři z Počátků.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další ročník festivalu Divadelní svět je téměř vyprodaný

18.05.2018 23:47 Brno - 24. května začne mezinárodní festival Divadelní svět. Již devátý ročník nabízí divadelním…

Křesťanští aktivisté nasbírali 6000 podpisů proti hře, zvažují právní kroky

15.05.2018 16:38 Aktualizováno Brno - Na 6000 podpisů sesbírali křesťanští aktivisté na internetu pod otevřeným dopisem, který…

Na divadelních prknech to v Opavě v sezóně 2018/2019 bude nabité…

14.05.2018 17:34 Slezské divadlo v Opavě představilo svůj program na příští divadelní sezónu. Kromě známých titulů…

V Brně zmlátili slavného herce Sedala. Bojuje o život v nemocnici

10.05.2018 22:14 Aktualizováno Sedmdesátiletý herec Ján Sedal, někdejší výrazný představitel HaDivadla, je ve velmi vážném stavu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama