Ballet and Fashion. Balet Národního divadla spojí síly s oděvním designem v mimořádné show

Praha – Balet Národního divadla včele s uměleckým šéfem Petrem Zuskou spojí síly s naší přední módní návrhářkou Helenou Fejkovou a rozpohybuje šaty tancem. Vznikne jedinečné představení – spojení módní show s baletem.

Přidejte svůj názor

Ballet and Fashion

„Tvůrčí příběh Heleny Fejkové je příkladem vytrvalosti a vzdoru, pokory a lásky. Příběh, v němž promlouvá paměť mistrů a mísí se s citlivostí návrhářky s cílem uskutečnit vlastní vizi světa... Uvědomuje si, že i ty sebekrásnější šaty jsou prázdné, pokud nejsou oživeny a nošeny skutečnou osobností," říká Jana Máchalová o naší přední módní návrhářce.

Díky této myšlence vznikl nápad na spolupráci uměleckého šéfa Baletu Národního divadla s módní návrhářkou Helenou Fejkovou. Společně s předními sólisty baletu ND vzkřísí šaty osobnostmi a rozpohybují je tancem ve výjimečném projektu pražské scény.

Zuska s Fejkovou spolu poprvé pracovali v roce 2006 v Černínském paláci a od té doby ještě několikrát. V Paříži i v čínském Pekingu nebo kyperské Nicosii Fejková pořádala módní přehlídky, na nichž tanečníci Baletu Národního divadla hráli důležitou roli.

„Vážím si jejich profesionality a obdivuji jejich kreativitu. Šatům vdechnou duši a odhalí další varianty prezentovaného modelu. Diváci často sledují nečekané – třeba „příběh dámského pláště," říká o spolupráci Helena Fejková.

Na módní show v Národním divadle Fejková představí vybrané kolekce z období posledních dvaceti let její tvorby. Choreografie a režie Zuzany Šimákové přiblíží inspirační zdroje oděvní designérky. Diváci se mohou těšit také na tvůrčí vklad Petra Zusky věnovaný odkazu Egona Schieleho za hudebního doprovodu Kristíny Miháľové & The Gang.

Pouhá dvě představení tohoto jedinečného projektu s názvem Ballet and Fashion se konají 6. ledna 2017 v 17 a 20 hodin na Nové scéně Národního divadla.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brněnský skladatel Miloš Štědroň uvede sérii přednášek v Divadle Bolka…

23.02.2018 16:55 Brno - Skladatel, muzikolog, profesor Masarykovy univerzity a popularizátor hudební historie, Miloš…

Známá brněnská spisovatelka napsala svou první hru pro Husu na provázku

23.02.2018 16:10 Brno - Divadlo Husa na provázku uvede dramatický debut spisovatelky Kateřiny Tučkové. Ta se ve své…

Národní divadlo Brno zahájí festival Cirkus bude v Brně premiérou…

22.02.2018 16:31 Brno - V Lužánkách nedávno vyrostlo šapitó, v němž bude Národní divadlo Brno pořádat festival…

Městské divadlo Brno uvede romantický muzikál z prostředí varšavského…

22.02.2018 15:53 Brno - Herecká rodina Warshowskyových je uvězněna ve varšavském židovském ghettu a přes svou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama