Ballet and Fashion. Balet Národního divadla spojí síly s oděvním designem v mimořádné show

Praha – Balet Národního divadla včele s uměleckým šéfem Petrem Zuskou spojí síly s naší přední módní návrhářkou Helenou Fejkovou a rozpohybuje šaty tancem. Vznikne jedinečné představení – spojení módní show s baletem.

Přidejte svůj názor

Ballet and Fashion

„Tvůrčí příběh Heleny Fejkové je příkladem vytrvalosti a vzdoru, pokory a lásky. Příběh, v němž promlouvá paměť mistrů a mísí se s citlivostí návrhářky s cílem uskutečnit vlastní vizi světa... Uvědomuje si, že i ty sebekrásnější šaty jsou prázdné, pokud nejsou oživeny a nošeny skutečnou osobností," říká Jana Máchalová o naší přední módní návrhářce.

Díky této myšlence vznikl nápad na spolupráci uměleckého šéfa Baletu Národního divadla s módní návrhářkou Helenou Fejkovou. Společně s předními sólisty baletu ND vzkřísí šaty osobnostmi a rozpohybují je tancem ve výjimečném projektu pražské scény.

Zuska s Fejkovou spolu poprvé pracovali v roce 2006 v Černínském paláci a od té doby ještě několikrát. V Paříži i v čínském Pekingu nebo kyperské Nicosii Fejková pořádala módní přehlídky, na nichž tanečníci Baletu Národního divadla hráli důležitou roli.

„Vážím si jejich profesionality a obdivuji jejich kreativitu. Šatům vdechnou duši a odhalí další varianty prezentovaného modelu. Diváci často sledují nečekané – třeba „příběh dámského pláště," říká o spolupráci Helena Fejková.

Na módní show v Národním divadle Fejková představí vybrané kolekce z období posledních dvaceti let její tvorby. Choreografie a režie Zuzany Šimákové přiblíží inspirační zdroje oděvní designérky. Diváci se mohou těšit také na tvůrčí vklad Petra Zusky věnovaný odkazu Egona Schieleho za hudebního doprovodu Kristíny Miháľové & The Gang.

Pouhá dvě představení tohoto jedinečného projektu s názvem Ballet and Fashion se konají 6. ledna 2017 v 17 a 20 hodin na Nové scéně Národního divadla.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cyrano z Bergeracu odhodí svůj širák na jevišti Moravského divadla Olomouc

22.11.2017 19:17 Olomouc - Hrdina s dlouhým nosem a zálibou v poezii odhodí svůj širák v Moravském divdle Olomouc. V…

Divadlo Bez zábradlí a Nadační fond Slunce pro všechny pokřtili kalendář

22.11.2017 16:47 Praha - Nadační fond Slunce pro všechny vytvořil ve spolupráci s Divadlem Bez zábradlí kalendář na…

Mezinárodní festival ve Studiu Hrdinů připomene výročí dvou revolucí

21.11.2017 18:12 Praha - Studio Hrdinů ve spolupráci s Goethe-Institutem pořádá mezinárodní festival s názvem …

Po Baletu Národního divadla Brno vyráží do Šanghaje i operní soubor

20.11.2017 19:42 Brno/Šanghaj - Soubor Baletu Národního divadla Brno se nedávno vrátil z dvoutýdenního turné po Číně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama