Kafka v metalovém pojetí. RockOpera Praha zve na originální zpracování slavného Procesu

Praha – RockOpera Praha pokračuje v netradičních adaptacích literárních klasik. Již dnes představí novou rockovou operu autorů Milana Steigerwalda a Pavly Forest na motivy slavného románu Franze Kafky Proces. Diváci se však můžou těžit na svébytné metalové pojetí v režii Romana Štolpy a s muzikálovým hercem Viktorem Dykem v hlavní roli.

Přidejte svůj názor

Z plakátu na Proces RockOpery Praha

Milan Steigerwald a Pavla Forest se ve svém novém díle inspirovali jedním z nejznámějších románů Franze Kafky Proces. Literární klasiku však přetvořili do rockové opery ve svébytném metalovém pojetí. Premiéra Procesu byla původně plánována na 22. listopad. Představitel hlavní role, muzikálový herec Viktor Dyk, však nemohl z důvodu zdravotní indispozice vystoupit a uvedení se přesunulo na předvánoční čas.

„Všeobecně se má za to, že jde o náročného, temného a pro někoho možná komplikovaného až nepochopeného autora. Pro nás je to ale především absurdně humorná výzva, sám Kafka se prý při předčítání úryvků ze svého románu smál až k slzám. Opera vzniká v režii Romana Štolpy a pod choreografickým dohledem Iriny Andreevy, tak doufáme, že se opět potká u diváků s nadšením jako v případě loňské Anny Kareniny,“ říká zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

Hlavního hrdinu příběhu Josefa K. v den jeho třicátých narozenin přijdou dva muži do jeho bytu zatknout. Prokurista banky Josef K. je obžalován a má se ze svých zločinů zodpovídat před soudem. Drobný úředník nemá šanci na spravedlnost před soukolím byrokratického aparátu a absurdní události a tíživé obvinění mu nedovolují pokračovat v normálním životě. 

Rockový muzikál známý příběh o Josefovi K. nabídne ve svérázném komiksovém zpracování, které diváky láká na velké hlasy, úchvatnou show a expresivní hudební doprovod. Kromě Viktora Dyka se v inscenaci objeví Pavla Forest, Jan Toužimský nebo Jiří Zonyga. Uvidíme i akrobaty a tanečníky pod vedením Iriny Andreevy.

Premiéra Procesu se koná již dnes 22. prosince v holešovické aréně RockOpery Praha.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Za hákový kříž vstupenka zdarma? Provokaci berlínského divadla už řeší…

20.04.2018 07:45 Berlín - Pokud si během představení připnete na šaty hákový kříž, dostanete vstupenku zdarma.…

Rouhačská divadelní hra v Brně? Spor se dál vyostřuje

19.04.2018 17:27 Brno - Biskupové se distancovali od představení Naše násilí a vaše násilí, které je na programu…

Národní divadlo moravskoslezské uvede komicky laděný balet Don Quijote

14.04.2018 16:59 Ostrava - Minkusův komicky laděný balet Don Quijote podle románu Miguela Cervantese je jedním z…

Národní divadlo Brno uvedlo brilantní francouzskou komedii v české premiéře

14.04.2018 15:46 Brno - Dobrých komedií není nikdy dost, a proto do Mahenova divadla přichází „novodobý Molière“…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama