Kafka v metalovém pojetí. RockOpera Praha zve na originální zpracování slavného Procesu

Praha – RockOpera Praha pokračuje v netradičních adaptacích literárních klasik. Již dnes představí novou rockovou operu autorů Milana Steigerwalda a Pavly Forest na motivy slavného románu Franze Kafky Proces. Diváci se však můžou těžit na svébytné metalové pojetí v režii Romana Štolpy a s muzikálovým hercem Viktorem Dykem v hlavní roli.

Přidejte svůj názor

Z plakátu na Proces RockOpery Praha

Milan Steigerwald a Pavla Forest se ve svém novém díle inspirovali jedním z nejznámějších románů Franze Kafky Proces. Literární klasiku však přetvořili do rockové opery ve svébytném metalovém pojetí. Premiéra Procesu byla původně plánována na 22. listopad. Představitel hlavní role, muzikálový herec Viktor Dyk, však nemohl z důvodu zdravotní indispozice vystoupit a uvedení se přesunulo na předvánoční čas.

„Všeobecně se má za to, že jde o náročného, temného a pro někoho možná komplikovaného až nepochopeného autora. Pro nás je to ale především absurdně humorná výzva, sám Kafka se prý při předčítání úryvků ze svého románu smál až k slzám. Opera vzniká v režii Romana Štolpy a pod choreografickým dohledem Iriny Andreevy, tak doufáme, že se opět potká u diváků s nadšením jako v případě loňské Anny Kareniny,“ říká zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

Hlavního hrdinu příběhu Josefa K. v den jeho třicátých narozenin přijdou dva muži do jeho bytu zatknout. Prokurista banky Josef K. je obžalován a má se ze svých zločinů zodpovídat před soudem. Drobný úředník nemá šanci na spravedlnost před soukolím byrokratického aparátu a absurdní události a tíživé obvinění mu nedovolují pokračovat v normálním životě. 

Rockový muzikál známý příběh o Josefovi K. nabídne ve svérázném komiksovém zpracování, které diváky láká na velké hlasy, úchvatnou show a expresivní hudební doprovod. Kromě Viktora Dyka se v inscenaci objeví Pavla Forest, Jan Toužimský nebo Jiří Zonyga. Uvidíme i akrobaty a tanečníky pod vedením Iriny Andreevy.

Premiéra Procesu se koná již dnes 22. prosince v holešovické aréně RockOpery Praha.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Karolína Gudasová se po porodu opět vrací do muzikálu Mefisto

23.01.2018 18:15 Praha - Mladá muzikálová zpěvačka Karolína Gudasová před rokem zazářila jako Markétka v muzikálu…

Jak strávil Janek Ledecký konec roku a na co se těší jako malé děcko?

23.01.2018 16:43 Praha - Janek Ledecký si hlavní roli v muzikálu IAGO užívá. Další série představení startuje od…

Brněnské HaDivadlo se vrací k Velké francouzské revoluci

22.01.2018 15:44 Brno - HaDivadlo minulý týden premiérovalo inscenaci Pověření, která znamená bouřlivý návrat…

Klicperovo divadlo pokračuje s cyklem hostujících představení

22.01.2018 14:40 Hradec Králové - Klicperovo divadlo pokračuje druhým pololetím úspěšného cyklu Beseda X, v rámci…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama