Národní divadlo Brno přesouvá dnešní premiéru

Brno – Národní divadlo Brno odsouvá dnešní premiéru inscenace Kámen a bolest kvůli zranění představitele hlavní role. Herec Jan Grundman si při včerejší zkoušce poranil nohu a minimálně měsíc nebude schopný hrát.

Přidejte svůj názor

Jan Grundman (Foto: Kuba Jíra)

Činohra Národního divadla Brno přesouvá premiéru činoherní inscenace Kámen a bolest, která se měla konat již dnes. Představitel hlavní role, herec Jan Grundman, si při včerejší generální zkoušce poranil nohu a minimálně měsíc nesmí hrát. Náhradní termíny premiér i nejbližších repríz budou brzy zveřejněny na webových a facebookových stránkách divadla.

Činohra NdB řešila podobné problémy v nedávné době, kdy kvůli nemoci herce Dušana Hřebíčka musela přesouvat inscenace Otvírání studánek Alfreda Radoka, Saturnin, Je třeba zabít Sekala nebo Podezřelá krajina s anděly, v nichž Hřebíček hraje hlavní nebo zásadní role. Nyní kvůli včerejšímu zranění Jana Grundmana, kterému byla diagnostikována zlomená pata, musí divadlo řešit další přesuny. Tím nejdůležitějším je však dnešní premiéra inscenace Kámen a bolest.

„Situace nás velmi mrzí a pokusíme se udělat maximum pro spokojenost našich diváků. Nyní pracujeme na novém termínu premiéry a nasazení dalších repríz. V divadle však takový plán vytváříme několik měsíců s předstihem, proto je první možný termín až v březnu 2017. Věříme, že nám naši diváci v předvánočním čase odpustí a budou se na Kámen a bolest těšit tak, jak se na něj těšíme my, “ vyjádřil se k situaci marketingový a PR pracovník Vítězslav Charvát v tiskové zprávě.

Vstupenky na premiéry 22. a 23. prosince, stejně jako na reprízy 10. ledna a 22. února, zůstávají v platnosti na náhradní termíny nebo je diváci mohou vrátit v předprodeji na Dvořákově ulici.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Karolína Gudasová se po porodu opět vrací do muzikálu Mefisto

23.01.2018 18:15 Praha - Mladá muzikálová zpěvačka Karolína Gudasová před rokem zazářila jako Markétka v muzikálu…

Jak strávil Janek Ledecký konec roku a na co se těší jako malé děcko?

23.01.2018 16:43 Praha - Janek Ledecký si hlavní roli v muzikálu IAGO užívá. Další série představení startuje od…

Brněnské HaDivadlo se vrací k Velké francouzské revoluci

22.01.2018 15:44 Brno - HaDivadlo minulý týden premiérovalo inscenaci Pověření, která znamená bouřlivý návrat…

Klicperovo divadlo pokračuje s cyklem hostujících představení

22.01.2018 14:40 Hradec Králové - Klicperovo divadlo pokračuje druhým pololetím úspěšného cyklu Beseda X, v rámci…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama