Národní divadlo Brno přesouvá dnešní premiéru

Brno – Národní divadlo Brno odsouvá dnešní premiéru inscenace Kámen a bolest kvůli zranění představitele hlavní role. Herec Jan Grundman si při včerejší zkoušce poranil nohu a minimálně měsíc nebude schopný hrát.

Přidejte svůj názor

Jan Grundman (Foto: Kuba Jíra)

Činohra Národního divadla Brno přesouvá premiéru činoherní inscenace Kámen a bolest, která se měla konat již dnes. Představitel hlavní role, herec Jan Grundman, si při včerejší generální zkoušce poranil nohu a minimálně měsíc nesmí hrát. Náhradní termíny premiér i nejbližších repríz budou brzy zveřejněny na webových a facebookových stránkách divadla.

Činohra NdB řešila podobné problémy v nedávné době, kdy kvůli nemoci herce Dušana Hřebíčka musela přesouvat inscenace Otvírání studánek Alfreda Radoka, Saturnin, Je třeba zabít Sekala nebo Podezřelá krajina s anděly, v nichž Hřebíček hraje hlavní nebo zásadní role. Nyní kvůli včerejšímu zranění Jana Grundmana, kterému byla diagnostikována zlomená pata, musí divadlo řešit další přesuny. Tím nejdůležitějším je však dnešní premiéra inscenace Kámen a bolest.

„Situace nás velmi mrzí a pokusíme se udělat maximum pro spokojenost našich diváků. Nyní pracujeme na novém termínu premiéry a nasazení dalších repríz. V divadle však takový plán vytváříme několik měsíců s předstihem, proto je první možný termín až v březnu 2017. Věříme, že nám naši diváci v předvánočním čase odpustí a budou se na Kámen a bolest těšit tak, jak se na něj těšíme my, “ vyjádřil se k situaci marketingový a PR pracovník Vítězslav Charvát v tiskové zprávě.

Vstupenky na premiéry 22. a 23. prosince, stejně jako na reprízy 10. ledna a 22. února, zůstávají v platnosti na náhradní termíny nebo je diváci mohou vrátit v předprodeji na Dvořákově ulici.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brno se opět bude točit kolem hudby. Festival Janáček Brno zveřejnil…

17.11.2017 16:51 Brno - Festival Janáček Brno 2018 má pro nadcházející ročník připraveno dvacet osm špičkových…

Jak vypadá nevybouřená láska Pavla Lišky k divadlu? Dozvíte se v Komorní…

17.11.2017 15:16 Praha - Spolek sešlých - Commedia dell´arte se sejde na komorní scéně Divadla Na Fidlovačce, aby…

Nová performance v divadle Alfred ve dvoře prozkoumá hranice lidského…

14.11.2017 17:43 Praha - Režisér a vizální umělec Jan Mocek uvede svoji novou inscenace Shadow Meadow v divadle…

Národní divadlo moravskoslezské uvede svoji komorní inscenaci v Divadle…

13.11.2017 19:59 Ostrava - Národní divadlo moravskoslezské uvede svoji novou komorní inscenaci v alternativním…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama