RECENZE: Herci si nepamatují text a pijí okenu. Diváci u The play plakali smíchy

RECENZE - V neděli 25. června přišli zájemci do divadla La Fabrika na premiéru komedie, kterou inzerovali jako „The play: Add a catchy subtitle before publishing“. Představení skupiny the Drama Queens project bylo celé v angličtině. Diváci téměř padali ze židlí smíchy a na konci hry tleskali ve stoje.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Drama Queens Project

Je výzva hrát nejlépe, jak to herci dokážou. Je však mnohem větší výzvou hrát tak špatně, jak je to jen možné. Hra The Play That Goes Wrong od autorů Henryho Shieldse, Johnatana Sayera a Henryho Lewise si dělá legraci ze všeho, co se v divadle může pokusit. Ukazují to na dramatu uvnitř komedie. Herci se snaží hrát drama a silně se jim to nedaří. Touto hrou se inspiroval Martin Murín, režisér představení.

Už jen začátek hry je komický, když herci chaoticky pobíhají po jevišti a dokončují poslední přípravy, režisér se snaží hru uvést, ale reflektor zásadně svítí jinam než na něho. Pokračuje to zesnulým, který se plazí na své místo. Už od této chvíle to s kvalitou hry „Murder at Haversham Manor“ jde z kopce. A bude hůř. Nebo lépe?

Nejen, že nefungují některé propriety, rozpadají se kulisy a herci si nejsou schopni zapamatovat text nebo výslovnost, téměř v úvodu hry herečka hlavní ženské role skončí v bezvědomí poté, co ji do hlavy uhodí rozražené dveře. Zastoupí ji technička a tu později technik. Mrtvé tělo pochoduje po pokoji a herec omylem vyzradí zápletku v půlce představení.

Drama Queens Project je sice jen skupinou amatérských herců, jejich vystoupení je však profesionální. Není snadné předstírat, že neumíte hrát a napodobit rozezlené reakce nad neschopností svých kolegů, když se jedna scéna opakuje pětkrát, protože jeden z herců si nepamatuje svou repliku. Do toho je třeba z jeviště odklidit bezvládnou herečku a vyrovnat se s tím, že chybí polovina rekvizit.

Téměř děsivou scénou bylo, když pomocníci nahradili lahev od whiskey lahví okeny. Herci modrou tekutinu statečně pili, ovšem s kyselým výrazem ji plivali, často na sebe navzájem. „To je nejlepší skotská, kterou jsem kdy měl!“ zvolá postava Cecila s výrazem čirého utrpení ve tváři. O okenu se naštěstí nejednalo. „Smíchali jsme vodu s modrým barvivem a kyselinou citronovou, aby měli herci dostatečně znechucenou reakci,“ objasnil Martin Murín pro EuroZprávy.cz. Výraz znechucení tedy hraný nebyl. Všechny ostatní reakce však byly svědectvím hereckého talentu.

Představení mohou zájemci navštívit do čtvrtka 29. června v divadle La Fabrika. Pokud mluvíte alespoň trochu anglicky, hru lze zcela jednoznačně doporučit.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Národní divadlo Brno se vydá na fantastickou plavbu po rozbouřených mořích…

24.11.2017 13:36 Brno - Homérovy eposy Illias a Odysseia patří k základům řecké literatury. Podle nich se v řeckých…

Cyrano z Bergeracu odhodí svůj širák na jevišti Moravského divadla Olomouc

22.11.2017 19:17 Olomouc - Hrdina s dlouhým nosem a zálibou v poezii odhodí svůj širák v Moravském divdle Olomouc. V…

Divadlo Bez zábradlí a Nadační fond Slunce pro všechny pokřtili kalendář

22.11.2017 16:47 Praha - Nadační fond Slunce pro všechny vytvořil ve spolupráci s Divadlem Bez zábradlí kalendář na…

Mezinárodní festival ve Studiu Hrdinů připomene výročí dvou revolucí

21.11.2017 18:12 Praha - Studio Hrdinů ve spolupráci s Goethe-Institutem pořádá mezinárodní festival s názvem …

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama