Nové kulturní centrum v Olomouci úspěšně kolaudovalo a představuje program

Olomouc – Olomoucká společnost DW7 po úspěšné hithitové kampani a příspěvcích sponzorů celé léto rekonstruovala dům na Dolním náměstí. Minulý týden zde proběhla kolaudace a v nejbližších dnech bude postupně uvedena do provozu galerie, kavárna a divadlo. Kulturní centrum se stane novým sídlem Divadla na cucky.

Přidejte svůj názor

Nové kulturní centrum v Olomouci (foto Ondřej Komárek)

Na průčelí růžového domu s číslem 42 na Dolním náměstí v Olomouci se již brzy objeví nové logo Divadla na cucky, které nahradí heslo dárcovské kampaně Dolní vám. V novém kulturním centru bude v nejbližších dnech uvedena do provozu galerie, kavárna a divadlo.

img-responsive

Nové logo Divadla na cucky | foto: Divadlo na cucky

„Máme samozřejmě ohromnou radost, protože celá stavba Divadla na cucky musela proběhnout ve zrychleném režimu během letních měsíců, abychom tu mohli na podzim odstartovat novou divadelní sezónu,“ říká Jan Žůrek, ředitel DW7 o.p.s. v tiskové zprávě.

„Vedle dělníků stavebních firem se u drobnějších úprav a nenáročných prací pravidelně scházel náš produkční tým i desítky dobrovolníků, kterým bych chtěl tímto poděkovat, protože bez jejich pomoci by se rekonstrukce neobešla,“ doplňuje Žůrek.

img-responsive

Nová podlaha v Divadle na cucky na Dolním náměstí | foto: Divadlo na cucky

Odhad celkového rozpočtu (2,7 mil. Kč) byl podle jeho slov přesný. „Velká část nákladů šla na novou vzduchotechniku, bourání stropu i stavění příček, podlahy, elektroinstalace nebo bezbariérový přístup. Myslím, že se nám podařilo vytvořit příjemné a komfortní prostředí pro všechny naše aktivity,“ doplnil Žůrek.

Nové Divadlo na cucky ale čekají ještě dokončovací práce. „Co nejdříve bychom chtěli zprovoznit kavárnu a instalovat označení celého domu. Z Wurmovy 7, kde jsme dosud působili, je pak třeba přesunout veškeré technické vybavení pro divadlo a zkušebnu,“ popsal náplň příštích dnů Zdeněk Vévoda, tiskový mluvčí divadla.

Divadlo na cucky také představilo nejbližší program. V pátek se konala vernisáž výstavy Tomáše Moravce, v sobotu vystoupil hostující divadelní soubor Masakr Elsinor a v neděli se na zkušebně konala první dětská díla ve spolupráci s knižním veletrhem 3LITR. Kompletní program na říjen najdete na www.divadlonacucky.cz.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pět režisérů se potká v jednom večeru v Divadle Reduta

14.12.2017 18:51 Brno - V Divadle Reduta se chystá nekorektní oslava české státnosti završená požárem národního…

Národní divadlo moravskoslezské slibuje operní událost celostátního významu

14.12.2017 18:22 Ostrava - Národní divadlo moravskoslezské připravuje významnou operní premiéru. Od roku 1945 se…

Shakespearův magický příběh ožije v originální adaptaci v Klicperově…

14.12.2017 16:58 Hradec Králové - Klicperovo divadlo uvede po Macbethovi, Richardu III. a Romeovi a Julii další dílo…

Druhý ročník Palm Off festu přilákal přes tisíc diváků

12.12.2017 12:04 Praha - Koncem října Divadlo pod Palmovkou pořádalo druhý ročník festivalu středoevropského divadla…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama