Prohlídky, koncert i pár novinek. Jaká bude Noc divadel v Klicperově divadle?

Hradec Králové - Další ročník mezinárodního divadelní svátku, Noc divadel, se blíží. Co má připraveného Klicperovo divadlo? Tradiční prohlídky, koncert i zbrusu nové pořady.

Přidejte svůj názor

Klicperovo divadlo

Noc divadel se blíží a Klicperovo divadlo má opět připravený nabitý program. Dveře královéhradeckého divadla se pro veřejnost otevřou již ve dvě hodiny odpoledne, kdy si můžete popovídat s dvěma novými herečkami souboru, Sárou Venclovskou a Týnou Andělou Průchovou, o tom, jak se jim v divadle líbí, o jejich divadelní cestě i o tom, co pro ně znamená přesun do Hradce Králové. Seznamte se s novými posilami dámského souboru Povídaním v Podkroví.

Literární putování hradcem mělo na festivalu Divadla evropských regionů velký úspěch. Klicperovo divadlo si tedy podobnou akci připravilo i na Noc divadlel. Tentokrát to bude Divadelní putování po hradeckých zákoutích. Po místech, které jsou spjaty s divadelními osobnostmi z Hradce Králové, vás provede Ondřej Macl.

Od čtyř hodin odpoledne do půl osmé vás čekají opět tradiční komentované prohlídky interiérů a zákulisí hlavní scény Klicperova divadla. Provázet budou herci a zaměstnanci a nahlédnete do nově zrekonstruované dámské šatny. 

img-responsive

Noc divadel 2017 | foto: Piaristi

Na své si letos nově přijdou i milovníci literatury a poezie. V pět hodin budou herci na Havlově dvorečku předčítat autobiografické vzpomínky signatářů Charty 77 z dob zákazů tvorby, výslechů, emigrace, ale i divokých večírků. Zazní texty Ludvíka Vaculíka, Václava Havla, Jaroslava Hutky a Pavla Juráčka v režii dramaturgyně Marie Novákové.

Od šesti hodin pak proběhne scénické čtení hry Černá voda Rolanda Schimmelpfenniga, která bude mít českou premiéru v režii Michala Háby v březnu 2018 ve Studiu Beseda. Chybět nebude ani kapela Mastix, v níž působí herci a přátelé Klicperova divadla. Součást koncertu bude i vzpomíka na hudebníka Pavla Horáka. Po skonečení koncertu bude ve foyer autogramiáda hereckého souboru.

Poslední novinkou bude netradiční půlnoční prohlídka Klicperova divadla, tentokrát v novém formátu a s názvem Letem divadelním světem. Tato exklusivní prohlídka bude určená vítězům internetové soutěže, která bude probíhat ve středu 15. listopadu od 15 hodin na webu Klicperova divadla. Výherci přesně o půlnoci vyrazí společně se svými hereckými průvodci na různá divadelní zákoutí. Během této cesty na ně navíc čeká několik dramatických postav, aby jim vyjevily své útrapy i radosti, které si pro ně jejich dramatik vymyslel.

Noc divadel se koná 18. listopadu 2017.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cyrano z Bergeracu odhodí svůj širák na jevišti Moravského divadla Olomouc

22.11.2017 19:17 Olomouc - Hrdina s dlouhým nosem a zálibou v poezii odhodí svůj širák v Moravském divdle Olomouc. V…

Divadlo Bez zábradlí a Nadační fond Slunce pro všechny pokřtili kalendář

22.11.2017 16:47 Praha - Nadační fond Slunce pro všechny vytvořil ve spolupráci s Divadlem Bez zábradlí kalendář na…

Mezinárodní festival ve Studiu Hrdinů připomene výročí dvou revolucí

21.11.2017 18:12 Praha - Studio Hrdinů ve spolupráci s Goethe-Institutem pořádá mezinárodní festival s názvem …

Po Baletu Národního divadla Brno vyráží do Šanghaje i operní soubor

20.11.2017 19:42 Brno/Šanghaj - Soubor Baletu Národního divadla Brno se nedávno vrátil z dvoutýdenního turné po Číně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama