Dvě úspěšná taneční představení se vrací do Venuše ve Švehlovce

Praha - Taneční představení Fénix a Ženy se opět vrací na repertoár a vyrazit na ně můžete do Venuše ve Švehlovce. V režii dua SKUTR shlédnete koloběh života, a jak žijí v dnešním světě ženy, dozvíte se v režii Adély Stodolové.

Přidejte svůj názor

Vizuál k inscenaci Fénix (foto: Pavel Hejný)

Dvě úspěšná taneční představení Fénix a Ženy se vrací do Venuše ve Švehlovce. Obě inscenace vznikly pod křídly produkční společnosti STK Theatre Concept, které zastřešuje známé režisérké duo SKUTR ve složení Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, i režisérku Adélu Stodolovou, která se věnuje především projektům nonverbálního divadla, současného cirkusu a tance.

12. listopadu a 4. prosince můžete vyrazit na Fénixe, tedy ohnivého bájného ptáka, který se jednou za pět set let znovu zrodí z popela. Uvidíte i starce, dívku a chlapce, muže a ženu. Tedy končící život a věčný začátek. V inscenaci účinkují Zuzana Stavná, Renáta Martinová, Veronika Kohútová, Linda Caridad Fernandez Saez, Jindřich Panský a Jaroslav Ondruš. 

Chcete se dozvědět, jak žijí v dnešním světě ženy? Co dělají, když je toho na ně moc? V inscenaci Ženy tři dámy vyrazí s lukem v ruce, šípem za pasem a štvestkami v batohu na cestu krajinou svých vzpomínek lemovanou humovými zvířátky, lustrem s peříčky, totemem vlasů a šťavnatou dužinou štvestek. Občas zahlédnou na obzoru muže, kteří je za hranicí čekají. A je čas rozplést, rozmotat, rozpárat a znovu slátat minulost a budoucnost od půlnoci až do svítání. Účinkují Dana Batulková, Zuzana Stavná, Renáta Martinová, Jaro Ondruš nebo Jindřich Panský, Jakub Gottwald a Ondřej Nosálek. Představení Žen se koná 13. listopadu a 11. prosince.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Národní divadlo představilo dramaturgický plán na příští sezónu

16.02.2018 17:50 Praha - Národní divadlo ve středu představilo své plány na příští sezónu. Umělecké soubory chystají…

Divadlo Petra Bezruče přiveze své nejlepší inscenace do Brna

14.02.2018 15:10 Brno - Divadlo Bolka Polívky přivítá na svém jevišti ostravské Divadlo Petra Bezruče, které v Brně…

Jak se Opice stala člověkem. Studio Hrdinů uvede adaptaci Kafkovy povídky

14.02.2018 14:11 Praha - Povídka Franze Kafky Zpráva pro Akademii poprvé vyšla právě před sto lety. Studio Hrdinů…

Divadlo v Řeznické i přes nepříznivou finanční situaci uvede další českou…

13.02.2018 16:34 Praha - Druhou premiérou letošní sezóny v Divadle v Řeznické bude inscenace Poslední sezení u…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama