Dvě úspěšná taneční představení se vrací do Venuše ve Švehlovce

Praha - Taneční představení Fénix a Ženy se opět vrací na repertoár a vyrazit na ně můžete do Venuše ve Švehlovce. V režii dua SKUTR shlédnete koloběh života, a jak žijí v dnešním světě ženy, dozvíte se v režii Adély Stodolové.

Přidejte svůj názor

Vizuál k inscenaci Fénix (foto: Pavel Hejný)

Dvě úspěšná taneční představení Fénix a Ženy se vrací do Venuše ve Švehlovce. Obě inscenace vznikly pod křídly produkční společnosti STK Theatre Concept, které zastřešuje známé režisérké duo SKUTR ve složení Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, i režisérku Adélu Stodolovou, která se věnuje především projektům nonverbálního divadla, současného cirkusu a tance.

12. listopadu a 4. prosince můžete vyrazit na Fénixe, tedy ohnivého bájného ptáka, který se jednou za pět set let znovu zrodí z popela. Uvidíte i starce, dívku a chlapce, muže a ženu. Tedy končící život a věčný začátek. V inscenaci účinkují Zuzana Stavná, Renáta Martinová, Veronika Kohútová, Linda Caridad Fernandez Saez, Jindřich Panský a Jaroslav Ondruš. 

Chcete se dozvědět, jak žijí v dnešním světě ženy? Co dělají, když je toho na ně moc? V inscenaci Ženy tři dámy vyrazí s lukem v ruce, šípem za pasem a štvestkami v batohu na cestu krajinou svých vzpomínek lemovanou humovými zvířátky, lustrem s peříčky, totemem vlasů a šťavnatou dužinou štvestek. Občas zahlédnou na obzoru muže, kteří je za hranicí čekají. A je čas rozplést, rozmotat, rozpárat a znovu slátat minulost a budoucnost od půlnoci až do svítání. Účinkují Dana Batulková, Zuzana Stavná, Renáta Martinová, Jaro Ondruš nebo Jindřich Panský, Jakub Gottwald a Ondřej Nosálek. Představení Žen se koná 13. listopadu a 11. prosince.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mezinárodní festival ve Studiu Hrdinů připomene výročí dvou revolucí

21.11.2017 18:12 Praha - Studio Hrdinů ve spolupráci s Goethe-Institutem pořádá mezinárodní festival s názvem …

Po Baletu Národního divadla Brno vyráží do Šanghaje i operní soubor

20.11.2017 19:42 Brno/Šanghaj - Soubor Baletu Národního divadla Brno se nedávno vrátil z dvoutýdenního turné po Číně…

Brno se opět bude točit kolem hudby. Festival Janáček Brno zveřejnil…

17.11.2017 16:51 Brno - Festival Janáček Brno 2018 má pro nadcházející ročník připraveno dvacet osm špičkových…

Jak vypadá nevybouřená láska Pavla Lišky k divadlu? Dozvíte se v Komorní…

17.11.2017 15:16 Praha - Spolek sešlých - Commedia dell´arte se sejde na komorní scéně Divadla Na Fidlovačce, aby…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama