Národní divadlo moravskoslezské se počtvrté zapojí do Noci s Andersenem. Letos s pejskem a kočičkou

Ostrava - Ateliér pro děti a mládež při Národním divadle moravskoslezském se již čtvrtým rokem zapojí do celostátní literární akce Noc s Andersenem. Akce se letos ponese v duchu Povídání o pejskovi a kočičce. Kniha Josefa Čapka totiž slaví devadesáté výročí svého vzniku.

Přidejte svůj názor

Noc s Andersenem (foto: Martin Kusyn)

Ateliér pro děti a mládež při NDM se společně s Národním divadlem moravskoslezským již počtvrté zapojí do celostátní literární akce Noc s Andersenem. Akce se ponese v duchu Povídání o pejskovi a kočičce – známá a oblíbená kniha Josefa Čapka slaví totiž letos devadesátého výročí svého vzniku a inscenaci O pejskovi a kočičce má navíc divadlo od nové sezóny opět na repertoáru.

V pátek 23. března je pro dvacet dětí ve věku šesti až osmi let připravena v Divadle Antonína Dvořáka pohádková noc – noční dobrodružství v podobě her a soutěží rámované příběhy pejska a kočičky. Knížka Povídání o pejskovi a kočičce Josefa Čapka vznikla v roce 1928, slaví tedy své devadesáté výročí. Program akce připravují divadelní lektorky NDM ve spolupráci se studenty Divadelního ateliéru a herci NDM.

img-responsive

Noc s Andersenem (foto: Martin Kusyn) | foto: Národní divadlo moravskoslezské (NDM)

„Děti se mohou těšit na herce Petru Lorencovou (kočičku) a Pavla Lišku (pejska), kteří budou po celou dobu, společně s divadelními lektorkami, průvodci akce. Na programu je například krátké vystoupení Operního studia NDM, vyrábění a zdobení narozeninových dortů pro pejska a kočičku, dále si děti také zahrají divadlo a vyzkouší si, jaké to je nocovat ve foyeru divadla ve vlastním spacáku,“ uvádí divadelní lektorka Tereza Strmisková v tiskové zprávě.

„K naší velké radosti je kapacita akce opět naplněna. Zájem rodičů a dětí o čtenářství a divadlo nás mimořádně těší,“ dodává divadelní lektorka Radana Otipková.

Oslavy pejska a kočičky budou také pokračovat v sezóně 2018/2019, a to návratem inscenace Pavla Helebranda O pejskovi a kočičce v podání Operního studia NDM. Inscenace zpracovává hravou formou hudebního divadla knihu Josefa Čapka a je určena rodičům a dětem od čtyř do osmi let a také mateřským školkám.

Noc s Andersenem začíná 23. března ve 20 hodin v Divadle Antonína Dvořáka.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidovci dál brojí proti sporné hře, kraj neprojednal dotaci na festival v…

26.04.2018 16:55 Aktualizováno Brno - Jihomoravští zastupitelé dnes stáhli z programu jednání bod o milionové dotaci pro květnový…

Pražská kavárna útočí. Jedni ji brání, druzí ji haní, vše u Švandů

26.04.2018 16:20 Praha - Pražská kavárna. Jedni ji brání, druzí ji haní. Svůj šálek kávy, na jehož dně lze…

Za hákový kříž vstupenka zdarma? Provokaci berlínského divadla už řeší…

20.04.2018 07:45 Berlín - Pokud si během představení připnete na šaty hákový kříž, dostanete vstupenku zdarma.…

Rouhačská divadelní hra v Brně? Spor se dál vyostřuje

19.04.2018 17:27 Brno - Biskupové se distancovali od představení Naše násilí a vaše násilí, které je na programu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama