Zdravotní stav herečky Jiřiny Jiráskové se opět zhoršil

Praha - Po víkendovém zlepšení se zdravotní stav Jiřiny Jiráskové v úterý opět zhoršil. Herečka je znovu napojena na dýchací přístroj, v úterý o tom informovala mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Petra Pekařová.

Přidejte svůj názor

Jiřina Jirásková

"Bohužel musím konstatovat, že situace se zase zkomplikovala a paní Jiráskové musí opět pomáhat dýchací přístroj. Lékaři léčbu přizpůsobují jejímu zdravotnímu stavu, víc v tuto chvíli není možné sdělit," řekla mluvčí Pekařová.

Jirásková je od předminulého víkendu, kdy podstoupila operaci dutiny břišní, hospitalizována v pražské Všeobecné fakultní nemocnici. Přijata tam byla ve velmi vážném stavu. V neděli byly informace z nemocnice přece jen o něco pozitivnější, její stav se totiž mírně zlepšil. O víkendu už nebyla na přístrojích a odpovídala na terapii navrženou lékaři.

Během posledních dvou let se jednalo již o pátou operaci, které se musela bývalá ředitelka a dlouholetá herecká opora pražského Divadla na Vinohradech podrobit. Zákroky byly dříve nutné kvůli perforaci střeva i kvůli nežádoucím výrůstkům na střevech, kromě toho si herečka zlomila klíční kost a prodělala rovněž operaci kýly.

České veřejnosti je Jiřina Jirásková, která se narodila 17. února 1931 v Praze, známá nejen jako divadelní, ale i jako filmová herečka. Svou kariéru zahájila v 50. letech, nejznámější role ztvárnila především v dalších dekádách. Diváci ji znají například z filmů Einstein kontra Babinský, Sestřičky, Trhák, Světáci, Křtiny nebo Bota jménem Melichar. Po roce 1989 jí poskytli filmaři herecké příležitosti ve snímcích Jedna kočka za druhou, Fany, Anděl Páně či v televizních seriálech Náhrdelník, Bylo nás pět a Pojišťovna štěstí. V současnosti herečka vystupuje v Divadle na Vinohradech, členkou jehož souboru je od roku 1951, v několika inscenacích.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Za hákový kříž vstupenka zdarma? Provokaci berlínského divadla už řeší…

20.04.2018 07:45 Berlín - Pokud si během představení připnete na šaty hákový kříž, dostanete vstupenku zdarma.…

Rouhačská divadelní hra v Brně? Spor se dál vyostřuje

19.04.2018 17:27 Brno - Biskupové se distancovali od představení Naše násilí a vaše násilí, které je na programu…

Národní divadlo moravskoslezské uvede komicky laděný balet Don Quijote

14.04.2018 16:59 Ostrava - Minkusův komicky laděný balet Don Quijote podle románu Miguela Cervantese je jedním z…

Národní divadlo Brno uvedlo brilantní francouzskou komedii v české premiéře

14.04.2018 15:46 Brno - Dobrých komedií není nikdy dost, a proto do Mahenova divadla přichází „novodobý Molière“…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama