Zdravotní stav herečky Jiřiny Jiráskové se pomalu zlepšuje

Herečka Jiřina Jirásková je na tom zdravotně zase o něco lépe a ve čtvrtek byla dokonce přesunuta z Anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO) na běžné oddělení. Agentuře Mediafax to v pátek sdělila mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Petra Pekařová.

Přidejte svůj názor

Jiřina Jirásková

"Zdravotní stav paní Jiráskové se po malých krůčcích zlepšuje. Na začátku týdne byla odpojena od dýchacích přístrojů a ve čtvrtek byla přesunuta z Anesteziologicko-resuscitačního oddělení na normální pokoj," řekla Pekařová.

Jirásková v září podstoupila operaci dutiny břišní a byla hospitalizována v pražské Všeobecné fakultní nemocnici. Přijata tam byla ve velmi vážném stavu.

Během posledních dvou let se jednalo již o pátou operaci, které se musela bývalá ředitelka a dlouholetá herecká opora pražského Divadla na Vinohradech podrobit. Zákroky byly dříve nutné kvůli perforaci střeva i kvůli nežádoucím výrůstkům na střevech, kromě toho si herečka zlomila klíční kost a prodělala rovněž operaci kýly.

České veřejnosti je Jiřina Jirásková, která se narodila 17. února 1931 v Praze, známá nejen jako divadelní, ale i jako filmová herečka. Svou kariéru zahájila v 50. letech, nejznámější role ztvárnila především v dalších dekádách. Diváci ji znají například z filmů Einstein kontra Babinský, Sestřičky, Trhák, Světáci, Křtiny nebo Bota jménem Melichar. Po roce 1989 jí poskytli filmaři herecké příležitosti ve snímcích Jedna kočka za druhou, Fany, Anděl Páně či v televizních seriálech Náhrdelník, Bylo nás pět a Pojišťovna štěstí. V Divadle na Vinohradech, členkou jehož souboru je od roku 1951, hrála Jirásková před svou současnou hospitalizací v několika inscenacích.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Zdravotní stav herečky Jiřiny Jiráskové se pomalu zlepšuje

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Xindl X má nový klip. Podívejte se na komiksového mývala

25.04.2017 17:54 Praha – Koho a kde „mýval“ Xindl X? Dozvíte se v jeho novém komiksovém klipu, jehož hrdinou není…

Lexus představil nové vozy. Na večírek přišel Vojtek i Pohlreich

25.04.2017 17:28 Praha – Značka Lexus představila nové vozy LS a LC. K příležitosti slavnostního odhalení se konal…

Výstavu Magičtí Lucemburkové obohatil nový exponát

25.04.2017 16:45 Praha – Výstava Magičtí Lucemburkové, o níž jsme informovali dříve, má nový exponát. K příležitosti…

O hledání a škole života v Divadle na cucky

25.04.2017 16:09 Olomouc – Po poslední premiéře, která sledovala dva mladíky při jejich cestě za vysokoškolským…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama