Jiřina Jirásková byla propuštěna z nemocnice

Praha - Herečku Jiřinu Jiráskovou propustili v pátek po měsíci z pražské Všeobecné fakultní nemocnice do domácího ošetřování. Agentuře Mediafax to potvrdila mluvčí nemocnice Petra Pekařová.

Přidejte svůj názor

Jiřina Jirásková

"Mohu konečně sdělit radostnou zprávu, že paní Jiráskovou jsme v pátek z nemocnice propustili. Teď už se bude doléčovat doma," uvedla Pekařová. Herečka se podle svých vlastních slov domů velice těší.

Jirásková byla hospitalizována už od září, kdy podstoupila operaci dutiny břišní. Do nemocnice byla přijata ve velmi vážném stavu, nějaký čas po operaci byla napojena i na dýchací přístroje. V posledních dnech jí dlouhý nemocniční čas zpříjemňovaly časté návštěvy jejích přátel i hereckých kolegů a kolegyň.

Během posledních dvou let se jednalo již o pátou operaci, které se musela bývalá ředitelka a dlouholetá herecká opora pražského Divadla na Vinohradech podrobit. Zákroky byly dříve nutné kvůli perforaci střeva i kvůli nežádoucím výrůstkům na střevech, kromě toho si herečka zlomila klíční kost a prodělala rovněž operaci kýly.

České veřejnosti je Jiřina Jirásková, která se narodila 17. února 1931 v Praze, známá nejen jako divadelní, ale i jako filmová herečka. Svou kariéru zahájila v 50. letech, nejznámější role ztvárnila především v dalších dekádách. Diváci ji znají například z filmů Einstein kontra Babinský, Sestřičky, Trhák, Světáci, Křtiny nebo Bota jménem Melichar. Po roce 1989 jí poskytli filmaři herecké příležitosti ve snímcích Jedna kočka za druhou, Fany, Anděl Páně či v televizních seriálech Náhrdelník, Bylo nás pět a Pojišťovna štěstí. V Divadle na Vinohradech, členkou jehož souboru je od roku 1951, hrála Jirásková před svou poslední hospitalizací v několika inscenacích.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divadlo Bez zábradlí a Nadační fond Slunce pro všechny pokřtili kalendář

22.11.2017 16:47 Praha - Nadační fond Slunce pro všechny vytvořil ve spolupráci s Divadlem Bez zábradlí kalendář na…

Mezinárodní festival ve Studiu Hrdinů připomene výročí dvou revolucí

21.11.2017 18:12 Praha - Studio Hrdinů ve spolupráci s Goethe-Institutem pořádá mezinárodní festival s názvem …

Po Baletu Národního divadla Brno vyráží do Šanghaje i operní soubor

20.11.2017 19:42 Brno/Šanghaj - Soubor Baletu Národního divadla Brno se nedávno vrátil z dvoutýdenního turné po Číně…

Brno se opět bude točit kolem hudby. Festival Janáček Brno zveřejnil…

17.11.2017 16:51 Brno - Festival Janáček Brno 2018 má pro nadcházející ročník připraveno dvacet osm špičkových…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama