Jiřina Jirásková byla propuštěna z nemocnice

Praha - Herečku Jiřinu Jiráskovou propustili v pátek po měsíci z pražské Všeobecné fakultní nemocnice do domácího ošetřování. Agentuře Mediafax to potvrdila mluvčí nemocnice Petra Pekařová.

Přidejte svůj názor

Jiřina Jirásková

"Mohu konečně sdělit radostnou zprávu, že paní Jiráskovou jsme v pátek z nemocnice propustili. Teď už se bude doléčovat doma," uvedla Pekařová. Herečka se podle svých vlastních slov domů velice těší.

Jirásková byla hospitalizována už od září, kdy podstoupila operaci dutiny břišní. Do nemocnice byla přijata ve velmi vážném stavu, nějaký čas po operaci byla napojena i na dýchací přístroje. V posledních dnech jí dlouhý nemocniční čas zpříjemňovaly časté návštěvy jejích přátel i hereckých kolegů a kolegyň.

Během posledních dvou let se jednalo již o pátou operaci, které se musela bývalá ředitelka a dlouholetá herecká opora pražského Divadla na Vinohradech podrobit. Zákroky byly dříve nutné kvůli perforaci střeva i kvůli nežádoucím výrůstkům na střevech, kromě toho si herečka zlomila klíční kost a prodělala rovněž operaci kýly.

České veřejnosti je Jiřina Jirásková, která se narodila 17. února 1931 v Praze, známá nejen jako divadelní, ale i jako filmová herečka. Svou kariéru zahájila v 50. letech, nejznámější role ztvárnila především v dalších dekádách. Diváci ji znají například z filmů Einstein kontra Babinský, Sestřičky, Trhák, Světáci, Křtiny nebo Bota jménem Melichar. Po roce 1989 jí poskytli filmaři herecké příležitosti ve snímcích Jedna kočka za druhou, Fany, Anděl Páně či v televizních seriálech Náhrdelník, Bylo nás pět a Pojišťovna štěstí. V Divadle na Vinohradech, členkou jehož souboru je od roku 1951, hrála Jirásková před svou poslední hospitalizací v několika inscenacích.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Za hákový kříž vstupenka zdarma? Provokaci berlínského divadla už řeší…

20.04.2018 07:45 Berlín - Pokud si během představení připnete na šaty hákový kříž, dostanete vstupenku zdarma.…

Rouhačská divadelní hra v Brně? Spor se dál vyostřuje

19.04.2018 17:27 Brno - Biskupové se distancovali od představení Naše násilí a vaše násilí, které je na programu…

Národní divadlo moravskoslezské uvede komicky laděný balet Don Quijote

14.04.2018 16:59 Ostrava - Minkusův komicky laděný balet Don Quijote podle románu Miguela Cervantese je jedním z…

Národní divadlo Brno uvedlo brilantní francouzskou komedii v české premiéře

14.04.2018 15:46 Brno - Dobrých komedií není nikdy dost, a proto do Mahenova divadla přichází „novodobý Molière“…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama