Ve Vsetíně se vyráběla zakázka pro Hollywood

Vsetín - Pro americký historický válečný film Red Tails z produkce George Lucase vyráběli v těchto dnech vsetínští modeláři speciální zakázku.

Přidejte svůj názor

válečný letoun P-51 D Mustang

Film se začne natáčet v barrandovských ateliérech v Praze pod vedením režiséra Anthonyho Hamingwaye.

Úkolem českých modelářů bylo vyrobit kompletní napodobeniny dvou kompletních kabin včetně palubních desek do amerických válečných stíhaček P-51 D Mustang a P-40 Warhawk. "Záběry z kabin, v nichž budou sedět známé hollywoodské hvězdy jako je Terence Howard či Bryan Cranston tak budou hodnověrné," podotkl Klímek.

Zakázku museli modeláři zhotovit v rekordně krátkém čase. "Po lednovém jednání se zástupci Barrandova to vypadalo, že nebudou nic potřebovat, koncem března se nám ale ozvali, že potřebují do poloviny dubna dvě kompletní kabiny do amerických stíhaček," poznamenal Klímek. Šibeniční termín se podařilo dodržet jen shodou náhod. "Měli jsme štěstí, protože před dvěma měsíci jsme dokončili pro modeláře v měřítku 1:4 kabinu do Mustangu, kabinu do P-40 jsme dělali dávno před tím. Měli jsme tak k dispozici kompletní dokumentaci, což jinak představuje minimálně měsíc práce," vysvětlil modelář.

Film bude pojednávat o osudech prvních Afroameričanů, kteří se navzdory tehdejším rasistickým předsudkům prosadili za druhé světové války v letectvu Spojených států. Pro vsetínské modeláře není tato zakázka první svého druhu. Před třemi lety například vyráběli dvacet palubních desek do německých a anglických válečných letounů pro válečný film Rudý baron, letos v červnu by měli začít pracovat na kabinách do německých stíhaček Messerschmitt 109 a Fochewulf 190 pro další americký letecký válečný film.

Témata: Hollywood
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jiří Menzel je dál v kritickém stavu. Uzdravení nebude jednoduché

22.11.2017 16:22 Praha - Režisér Jiří Menzel (79) je v intenzivní péči specialistů Ústřední vojenské nemocnice ve…

Jiří Menzel musel podstoupit operaci mozku, jeho stav je prý vážný

21.11.2017 22:02 Aktualizováno Praha - Český oskarový režisér Jiří Menzel (69) leží v kritickém stavu v nemocnici. Byl převezen do…

RECENZE: Zahradnictví: Nápadník se pokouší poněkud chaoticky, ale s…

21.11.2017 18:53 RECENZE - Do kin přichází poslední díl filmové trilogie Zahradnictví Nápadník. Doposud jsme mohli…

Mezinárodní Emmy získali britští herci Branagh a Frielová, ta hrála i…

21.11.2017 08:04 New York - Prestižní mezinárodní cenu Emmy za nejlepší herecký výkon získali Britové Kenneth…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama