Díky hororu Stmívání zažívá americké město Forks nával turistů

Forks - Navštívit lokalitu, kde se natáčel román "Stmívání" bylo cílem návalu turistů, kteří navštívili americké město Forks, kde se příběh odehrává.

Přidejte svůj názor

Upíří sága spisovatelky Stephenie Meyerové, jejíž první díl s názvem Stmívání se loni dočkal filmové adaptace, přispěla k rozvoji turismu v americkém městě Forks. Divácký úspěšný horor tak pro něj má stejný efekt jako fantasy trilogie Pán prstenů pro Nový Zéland. Fanoušci Stmívání mají ve Forksu jedinečnou příležitost navštívit místa, kam Meyerová umístila příběh Belly a Edwarda. Za 149 dolarů lze pořídit celodenní výlet a na vlastní oči zhlédnout lokalitu, která se díky Stmívání stala vyhledávanou destinací.

Město Forks v americkém státě Washington má přibližně tři tisíce stálých obyvatel. Knižní bestseller a jeho filmová adaptace sem však denně přilákají až 600 turistů.

Stmívání je prvním dílem literární tetralogie Stephenie Meyerové, jejíž další pokračování nesou název Nový měsíc, Zatmění a Rozbřesk. Úvodní epizoda ve své filmové podobě celosvětově utržila 380 milionů dolarů. V současné době již probíhá natáčení Nového měsíce, jehož režie se po Catherine Hardwicke ujme Chris Weitz. Premiéra filmu je stanovena na listopad letošního roku.

Témata: filmy | USA
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Čertoviny Zdeňka Trošky prožily čertovský natáčecí den

29.05.2017 17:55 Jako by si peklo chtělo vzít svůj díl, v poslední květnové pondělí letošního roku panovalo obrovské…

Vlasta Burian rozdával lidem smích, Češi se mu krutě odvděčili

29.05.2017 08:26 Rozdával smích, ale samotnému mu do smíchu nakonec nebylo. Vlasta Burian byl po válce obviněn z…

Zlatou palmu v Cannes získalo drama The Square, zvláštní cenu má Nicol…

28.05.2017 21:48 Aktualizováno Cannes - Nejvyšší ocenění, Zlatou palmu, získalo dnes na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes…

RECENZE: Piráti z Karibiku popáté! Scénáristova pomsta, která… hm, nenudí?

26.05.2017 16:33 Aktualizováno RECENZE – Jedna z nejvelkolepších sérií posledních let je zpět. Jack, Barbossa, Will, Elizabeth.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama