Zkáza krásou. Dokument o Lídě Baarové vstoupí do kin za týden

Praha - Nový dokument Heleny Třeštíkové, který autorka s českou filmovou hvězdou Lídou Baarovou natočila na sklonku hereččina života, bude mít premiéru v artových kinech již 7. ledna, pouze dva týdny před uvedením očekávaného snímku Filipa Renče. Podívejte se na trailer.

Přidejte svůj názor

Dokument Zkáza krásou

Už za týden se dočkáme nejnovějšího počinu slavné české dokumentaristky Heleny Třeštíkové (prosadila se především svým cyklem Manželské etudy či snímky Marcela a Katka). Dokumentární ztvárnění příběhu jedné z nejslavnějších československých hereček budeme moci porovnat s novým filmem Lída Baarová režiséra Filipa Renče, ve kterém si hlavní hrdinku zahrála Táňa Pauhofová. Ten bude mít premiéru 21. ledna.

Helena Třeštíková se s Baarovou setkala těsně před její smrtí v rakouském exilu a natočila otevřenou zpověď herečky, která měla skvěle rozběhnutou kariéru, ale vztah s říšským ministrem propagandy Goebbelsem z ní v očích českého lidu učinil kolaborantku a národního nepřítele. Dokonce se jí podařilo okouzlit i samotného Hitlera, jak v dokumentu přiznává.

„Nechtěli jsme akcentovat bulvární linku jejího života, a to vztahy s potentáty hitlerovské třetí říše. Soustředili jsme se na nadčasovost příběhu. Tou je pomíjivost slávy a krásy. Chtěli jsme také přiblížit dobu počátku nového kulturního fenoménu v dějinách lidstva, kinematografie. Hlavním materiálem pro celý film byl rozhovor, který Helena s Lídou Baarovou udělala v roce 1995, v době, kdy zapomenutá dožívala v Rakousku," řekla producentka Zkázy krásou Hana Třeštíková.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aj Wej-wej uvedl v Praze film o migraci: Opět kritizoval ČR a její…

14.12.2017 19:14 Praha - čínský umělec a aktivista Aj Wej-wej dnes v Praze představil svůj dokumentární film o…

RECENZE: Temná norská fantasy Thelma je lesbickou sestřenkou Mistrovy…

13.12.2017 19:05 RECENZE – Jeden z vrcholů letošních Mezipater, který má na svědomí příbuzný kultovního režiséra…

Sexuální obtěžování a naštvaní fanoušci, aneb strmý pád Johnyho Deppa?

11.12.2017 11:11 Také se nemůžete dočkat pokračování filmu Fantastická zvířata a kde je najít? A věděli jste o tom,…

Osmý díl Star Wars je zde. Na premiéru dorazili i stormtroopeři

10.12.2017 11:32 Aktualizováno Los Angeles - V sobotu se v Los Angeles konala světová premiéra osmého dílu hvězdné ságy Star Wars,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama