Zkáza krásou. Dokument o Lídě Baarové vstoupí do kin za týden

Praha - Nový dokument Heleny Třeštíkové, který autorka s českou filmovou hvězdou Lídou Baarovou natočila na sklonku hereččina života, bude mít premiéru v artových kinech již 7. ledna, pouze dva týdny před uvedením očekávaného snímku Filipa Renče. Podívejte se na trailer.

Přidejte svůj názor

Dokument Zkáza krásou

Už za týden se dočkáme nejnovějšího počinu slavné české dokumentaristky Heleny Třeštíkové (prosadila se především svým cyklem Manželské etudy či snímky Marcela a Katka). Dokumentární ztvárnění příběhu jedné z nejslavnějších československých hereček budeme moci porovnat s novým filmem Lída Baarová režiséra Filipa Renče, ve kterém si hlavní hrdinku zahrála Táňa Pauhofová. Ten bude mít premiéru 21. ledna.

Helena Třeštíková se s Baarovou setkala těsně před její smrtí v rakouském exilu a natočila otevřenou zpověď herečky, která měla skvěle rozběhnutou kariéru, ale vztah s říšským ministrem propagandy Goebbelsem z ní v očích českého lidu učinil kolaborantku a národního nepřítele. Dokonce se jí podařilo okouzlit i samotného Hitlera, jak v dokumentu přiznává.

„Nechtěli jsme akcentovat bulvární linku jejího života, a to vztahy s potentáty hitlerovské třetí říše. Soustředili jsme se na nadčasovost příběhu. Tou je pomíjivost slávy a krásy. Chtěli jsme také přiblížit dobu počátku nového kulturního fenoménu v dějinách lidstva, kinematografie. Hlavním materiálem pro celý film byl rozhovor, který Helena s Lídou Baarovou udělala v roce 1995, v době, kdy zapomenutá dožívala v Rakousku," řekla producentka Zkázy krásou Hana Třeštíková.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve 100 letech zemřela francouzská herečka Danielle Darrieuxová, natáčela i…

19.10.2017 13:26 Aktualizováno Paříž - V úterý ve Francii zemřela legendární herečka, tanečnice a šansoniérka Danielle Darrieuxová…

Ruská televize uvede seriál o Trockém, politické poselství je z něj zřejmé

19.10.2017 07:48 Moskva - Nový seriál ruské televize, který bude vysílán u příležitosti 100. výročí VŘSR, se…

Čechy láká do kina severský thriller: Sněhulák porazil pokračování slavné…

16.10.2017 16:07 Praha - Nejvíce lidí o víkendu přilákala americká adaptace severské detektivky Jo Nesba Sněhulák.…

Festival v Písku vyhrál maďarský film, předpremiéru mělo drama o Miladě…

15.10.2017 20:21 Písek - Snímek Zkouška, který natočil maďarský režisér Tomás Fekete, získal na 17. ročníku…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama