Ondřej Trojan točí film Občanský průkaz

Praha - Nová teenagerovská tragikomedie se začala natáčet pod vedením režiséra Ondřeje Trojana v sobotu 25. dubna. Agenturu Mediafax o tom v pondělí informovala Naďa Machková z produkční společnosti 2media.

Přidejte svůj názor

Ondřej Trojan

Snímek se odehrává v letech 1973 až 1977 a zachycuje příhody čtyř spolužáků, kteří prožívají období dospívání typickým způsobem pro 70. léta. "Okamžikem, kdy získají občanský průkaz, pro kluky končí bezstarostné dětství a otevírají se dveře do dospívání v permanentním konfliktu s totalitním režimem, ve kterém jsou nuceni žít," popisuje základní dějovou linku filmu tvůrčí duo Petr Jarchovský - Ondřej Trojan.

Děj Občanského průkazu začíná dobou, kdy mladíci dostanou svůj první průkaz totožnosti a vrcholí jejich snahou uniknout hrozbě základní vojenské povinnosti. Scenárista Petr Jarchovský napsal scénář podle novely Petra Šabacha. Přípravy k natáčení probíhaly několik měsíců a první klapka padla v sobotu v Praze.

Hledání hlavních hrdinů předcházely důkladné a náročné konkurzy. Nakonec z nich byli vybráni Libor Kovář, Matouš Vrba, Jakub Šárka a Jan Vlček. Zahrají si po boku zkušených herců jako Aňa Geislerová, Jiří Macháček, Juraj Nvota, Monika Sailerová, Jana Šulcová, Magdalena Sidonová, Jaromír Dulava či Oldřich Vlach. Podle natáčecího plánu by měl být film dokončen v květnu 2010, s premiérou se počítá na podzim téhož roku.

Petr Jarchovský často spolupracuje s režiséry Janem Hřebejkem a Ondřejem Trojanem a pro své scénáře využívá předloh autora Petra Šabacha. Mezi jeho úspěšná díla patří Šakalí léta, Pelíšky, Pupendo či Musíme si pomáhat. Před Občanským průkazem vytvořil scénář podle Šabachových povídek k filmu U mě dobrý. Za snímky Musíme si pomáhat a Horem pádem obdržel Jarchovský dva České lvy za scénář.

Ondřej Trojan debutoval v roce 1991 filmem Pějme píseň dohola. Jeho největším úspěchem byl snímek Želary, který byl nominován v jedenácti kategoriích na Českého lva. Trojan stál také u vzniku produkční společnosti HelpArt T.H.A., která se podílela na většině filmů, k nimž psal Petr Jarchovský scénáře.

Témata: filmy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Proč se k nám stále vrací? Transformers to rozpálí již popáté

23.06.2017 15:46 RECENZE – Jedni je nenávidí, druzí milují. Faktem zůstává, že Autoboti i po deseti letech stále…

RECENZE: Holky na tahu přináší humor. A nevyhnou se ani vraždě

22.06.2017 10:00 RECENZE – Když se pětice kamarádek rozhodla uspořádat dámskou jízdu před svatbou jedné z nich,…

VIDEO: Luc Besson mluví o filmu Valerian a město tisíce planet

21.06.2017 14:55 Vizuálně ohromující dobrodružství Luca Bessona, legen-dárního režiséra filmů Leon, Pátý element,…

Zemřel režisér Vladimír Drha, na sklonku života točil úspěšné seriály

21.06.2017 14:37 Praha - Svůj boj s rakovinou v noci na dnešek prohrál režisér Vladimír Drha, bylo mu 73 let. Získal…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama