Hynek Čermák se jako kriminalista Kuneš vrací v novém seriálu

Praha - Proslulý vyšetřovatel Kuneš v podání Hynka Čermáka se na televizní obrazovku vrátí v novém seriálu Rapl. Třináctidílná krimi vychází z úspěšného Cirkusu Bukowsky v režii Jana Pachla a její natáčení právě spěje do finále.

Přidejte svůj názor

Hynek Čermák v novém seriálu Rapl

„Seriál Rapl volně navazuje na Cirkus Bukowsky. Rozhodli jsme se ovšem změnit žánr a, místo příběhu roztaženého do třinácti dílů, nabídnout divákům třináct plnohodnotných detektivek," prozrazuje režisér, scenárista a autor námětu Jan Pachl, který se opět spojil se kameramanem Markem Jandou, autorem hudby Tadeášem Věrčákem, včetně herců Hynka Čermáka, Miroslava Etzlera a Alexeje Pyška. V dalších rolích se objeví například Lucie Žáčková, Lukáš Příkazký, Jiří Vyorálek nebo Stanislav Majer.

Zdroj: YouTube

Lucie Žáčková, čerstvá držitelka Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli ve snímku Kobry a užovky o své roli říká: „Má postava se jmenuje Jana Slepičková, většinou mi tak všichni říkají Slepice. Jde o kriminalistku z Jáchymova a i díky tomu jsem si užila dost cestování do Krušných hor."

„Tvůrčí štáb se během uplynulé zimy mnohokrát přesvědčil o tom, že Krušné hory dělají svému jménu čest. A to nejen díky počasí," říká kreativní producent Josef Viewegh a dodává: „Prozatím proběhlo přes sto třicet natáčecích dní a už v tuto chvíli štáb vystřídal extrémní množství lokací. Točilo se vysoko v horách, hluboko pod vodou, v zatopených lomech, v průmyslových zónách a starých fabrikách. Nemalý počet lokací zasahuje též do sousedního Německa. S výběrem a zajištěním neobvyklých plenérů pomáhala štábu Filmová kancelář Karlovarského kraje, oceněná nejen za tuto spolupráci na nedávném filmovém festivalu Finále Plzeň. Vstříc nám vyšli též myslivci, ochránci životního prostředí, hasiči, záchranáři nebo místní policisté. Bez této pomoci, a také vstřícnosti a ochoty místních lidí, si natáčení v Krušných horách popravdě nedokážeme vůbec představit."

Josef Viewegh s Janem Pachlem spolupracoval také na oceňovaném Cirkusu Bukowsky a dvoudílném snímku Gangster KA. Poslední klapka Rapla padne na konci června přímo na Kavčích horách.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Osmý díl Star Wars je zde. Na premiéru dorazili i stormtroopeři

10.12.2017 11:32 Aktualizováno Los Angeles - V sobotu se v Los Angeles konala světová premiéra osmého dílu hvězdné ságy Star Wars,…

Na Evropských filmových cenách kraloval Čverec, získal šest trofejí

10.12.2017 08:05 Berlín - Letošní Evropské filmové ceny ovládl snímek Čtverec švédského režiséra Rubena Östlunda,…

Festival outdoorových filmů vyhrál surfing, bodoval i lyžařský veterán…

09.12.2017 21:09 Praha - Hlavní cenu 15. ročníku mezinárodního festivalu outdoorových filmů vyhrál snímek Choose…

Kina ovládne osmý díl Star Wars. Hodně otázek vyvolává podtitul i stopáž

08.12.2017 13:34 Aktualizováno Los Angeles - Sobotní světovou premiérou v Los Angeles vstupuje do kin další díl hvězdné ságy Star…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama