Bába z ledu je dotočena, do kin zamíří v únoru

Praha - Režisér Bohdan Sláma dokončil práce na filmu Bábu z ledu, love story z prostředí otužilců v hlavních rolích se Zuzanou Kronerovou a Pavlem Novým. SNímek zamíří do kin v únoru příštího roku.

Přidejte svůj názor

Režisér Sláma už míří ke spásnému molu, Zuzana Krónerová s úsměvem a Pavel Nový coby garde s přemáháním ještě setrvávají.

Natáčení filmu vůbec nebylo lehké. Představitelka hlavní hrdinky, herečka Zuzana Kronerová, podstoupila kvůli roli náročnou přípravu spojenou nejen s hereckými zkouškami, ale i s otužováním.

Několik dlouhých měsíců trénovala, aby mohla v zimě natáčet scény ve studené Vltavě. Zahrála si po boku Pavla Nového ve filmu, který se snaží s humorem rozkrývat nelehké rodinné vztahy mezi třemi generacemi.

„Zuzana je pro mě reprezentantem křehkého a silného ženství, zároveň má i komický talent. Velmi o roli stála, ale hned na začátku říkala, že je zimomřivá. Pak se odhodlala vstoupit do vody a role byla její. Když zjistila, že jí otužování pomáhá, dodalo jí to sílu, sebevědomí. Pomohlo jí to fyzicky i psychicky, doslova omládla," říká režisér Bohdan Sláma.

Do svého nejnovějšího filmu obsadil Pavla Nového, kterého pro hlavní mužskou roli navrhli producenti Petr Oukropec a Pavel Strnad. „Zkoušeli jsme scénu, kde postava Pavla Nového vyznává hlavní hrdince lásku. Bylo to vyznání chlapa ženské, které nikdo jiný takhle vystihnout nedokázal. Spolupracovat s ním bylo šťastné rozhodnutí," vzpomíná režisér Sláma.

Herci museli do vody někdy i dvakrát za den a dvakrát za sebou, což bylo dost náročné i pro zkušené otužilce. „Když se ozval Bohdan Sláma, tak jsem si řekl: no konečně, to to trvalo. A hrát se Zuzanou Kronerovou je radost, je to výborná herečka, otevřená duše a má smysl pro humor. Velký talent a hotový herec je podle mě Daniel Vízek, který ztvárnil roli vnuka Ivánka," uvedl Pavel Nový.

Snímek vypráví o ovdovělé Haně, která po setkání s otužilcem Broňou, kterého ztvárnil Pavel Nový, začíná měnit svůj stereotypní život, který se doposud točil výhradně kolem jejích dvou synů, snach a vnoučat. Šedesátnice Hana prožívá love story, vztahy v její rodině se hroutí a Haniným spojencem se stává vnuk Ivánek. Ve filmu se objeví také herci Marie Ludvíková nebo Luboš Veselý a také členové I. plaveckého klubu otužilců Praha.

Film vstoupí do českých kin 23. února. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jiří Menzel musel podstoupit operaci mozku, jeho stav je prý vážný

21.11.2017 22:02 Aktualizováno Praha - Český oskarový režisér Jiří Menzel (69) leží v kritickém stavu v nemocnici. Byl převezen do…

RECENZE: Zahradnictví: Nápadník se pokouší poněkud chaoticky, ale s…

21.11.2017 18:53 RECENZE - Do kin přichází poslední díl filmové trilogie Zahradnictví Nápadník. Doposud jsme mohli…

Mezinárodní Emmy získali britští herci Branagh a Frielová, ta hrála i…

21.11.2017 08:04 New York - Prestižní mezinárodní cenu Emmy za nejlepší herecký výkon získali Britové Kenneth…

RECENZE: Ligu spravedlnosti před úpadkem nezachránila ani Wonder Woman

18.11.2017 07:02 RECENZE – Po neúspěchu Batman v Superman a překvapivém úspěchu příběhu Wonder Woman byli fanoušci…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama