Čeští kritici vybírají nejlepší filmy loňska. Favority jsou Rodinný film a Já, Olga Hepnarová

Praha - Drama Rodinný film a thriller Já, Olga Hepnarová budou patřit k favoritům Cen české filmové kritiky. Černobílý debut autorské dvojice Tomáše Weinreba a Petra Kazdy o poslední popravené ženě v Československu a film slovinsko-českého tvůrce Olma Omerzua budou oba soutěžit v celkem šesti kategoriích. Slavnostní vyhlášení proběhne 28. ledna.

Přidejte svůj názor

Jenovéfa Boková, Martin Pechlát, Daniel Kadlec

Rodinný film a Já, Olga Hepnarová se budou ucházet o cenu za nejlepší film, režii, scénář, herecký výkon v ženské roli a audiovizuální počin. V boji o titul pro nejlepší film roku jim bude konkurovat ještě animovaný film Lichožroti, pod kterým je podepsaná výtvarnice a ilustrátorka Galina Miklínová. Její celovečerní dílo má dvě nominace, stejně jako drama Petra Václava Nikdy nejsme sami, seriál Semestr a studentský film Happy End.

Černobílý snímek Já, Olga Hepnarová vyprávějícící příběh vražedkyně, která připraví společnosti krvavou mstu, vynesl tvůrcům Tomáši Weinrebovi a Petru Kazdovi i nominaci na cenu za objev roku. Šestá nominace Rodinného filmu, který je dramatem o odloučení a vztazích mezi rodiči a dětmi, patří Karlu Rodenovi za nejlepší mužský herecký výkon.

V kategorii Mimo kino se utkají seriály Pustina a Semestr a krátký film studenta FAMU Jana Sasky Happy End. O cenu za nejlepší dokumentární film budou bojovat FC Roma, Zkáza krásou a Normální autistický film.   

Ceny české filmové kritiky pořádá Sdružení českých filmových kritiků. Vítězové, o kterých bude hlasovat padesátka filmových kritiků, budou vyhlášeni na slavnostním večeru 28. ledna v Divadle Archa. Večerem budou provázet herci Jana Plodková a Jakub Žáček a přímý přenos uvidí diváci programu ČT Art.  

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soutěž Mladá kamera zná vítěze. Ubylo humoru, přibylo krve, zhodnotili…

17.03.2018 20:18 Uničov - Hlavní cenu filmařské soutěže Mladá kamera dnes získal dokumentární snímek Deset kafí, to…

Film Tlumočník s Jiřím Menzelem v hlavní roli dnes vstoupil do kin

15.03.2018 17:10 Praha - Dnes vstoupil do kin nový film Martina Šulíka Tlumočník, v němž hlavní roli ztvárnil Jiří…

První ukázka z nové komedie s Annou Polívkovou je na světě

14.03.2018 12:15 Praha - Nový film Dvě nevěsty a jedna svatba Tomáše Svobody vstoupí do kin ke konci dubna. První…

RECENZE: Tátova volha auto nebo polepšovna? Nevíme. Ale určitě zajímavý…

12.03.2018 17:20 RECENZE - Přesně na Mezinárodní den žen vstoupil do kin snímek či road movie úspěšného režiséra…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama