Čeští kritici vybírají nejlepší filmy loňska. Favority jsou Rodinný film a Já, Olga Hepnarová

Praha - Drama Rodinný film a thriller Já, Olga Hepnarová budou patřit k favoritům Cen české filmové kritiky. Černobílý debut autorské dvojice Tomáše Weinreba a Petra Kazdy o poslední popravené ženě v Československu a film slovinsko-českého tvůrce Olma Omerzua budou oba soutěžit v celkem šesti kategoriích. Slavnostní vyhlášení proběhne 28. ledna.

Přidejte svůj názor

Jenovéfa Boková, Martin Pechlát, Daniel Kadlec

Rodinný film a Já, Olga Hepnarová se budou ucházet o cenu za nejlepší film, režii, scénář, herecký výkon v ženské roli a audiovizuální počin. V boji o titul pro nejlepší film roku jim bude konkurovat ještě animovaný film Lichožroti, pod kterým je podepsaná výtvarnice a ilustrátorka Galina Miklínová. Její celovečerní dílo má dvě nominace, stejně jako drama Petra Václava Nikdy nejsme sami, seriál Semestr a studentský film Happy End.

Černobílý snímek Já, Olga Hepnarová vyprávějícící příběh vražedkyně, která připraví společnosti krvavou mstu, vynesl tvůrcům Tomáši Weinrebovi a Petru Kazdovi i nominaci na cenu za objev roku. Šestá nominace Rodinného filmu, který je dramatem o odloučení a vztazích mezi rodiči a dětmi, patří Karlu Rodenovi za nejlepší mužský herecký výkon.

V kategorii Mimo kino se utkají seriály Pustina a Semestr a krátký film studenta FAMU Jana Sasky Happy End. O cenu za nejlepší dokumentární film budou bojovat FC Roma, Zkáza krásou a Normální autistický film.   

Ceny české filmové kritiky pořádá Sdružení českých filmových kritiků. Vítězové, o kterých bude hlasovat padesátka filmových kritiků, budou vyhlášeni na slavnostním večeru 28. ledna v Divadle Archa. Večerem budou provázet herci Jana Plodková a Jakub Žáček a přímý přenos uvidí diváci programu ČT Art.  

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve 100 letech zemřela francouzská herečka Danielle Darrieuxová, natáčela i…

19.10.2017 13:26 Aktualizováno Paříž - V úterý ve Francii zemřela legendární herečka, tanečnice a šansoniérka Danielle Darrieuxová…

Ruská televize uvede seriál o Trockém, politické poselství je z něj zřejmé

19.10.2017 07:48 Moskva - Nový seriál ruské televize, který bude vysílán u příležitosti 100. výročí VŘSR, se…

Čechy láká do kina severský thriller: Sněhulák porazil pokračování slavné…

16.10.2017 16:07 Praha - Nejvíce lidí o víkendu přilákala americká adaptace severské detektivky Jo Nesba Sněhulák.…

Festival v Písku vyhrál maďarský film, předpremiéru mělo drama o Miladě…

15.10.2017 20:21 Písek - Snímek Zkouška, který natočil maďarský režisér Tomás Fekete, získal na 17. ročníku…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama