Lucasfilm slibuje, že v nových Star Wars Carrie Fischerovou počítačově neoživí

Hollywood – Po předčasném úmrtí oblíbené herečky, spisovatelky, aktivistky a „opravářky scénářů“ Carrie Fischer se vyrojila řada spekulací o tom, jak se s touto ztrátou vypořádají tvůrci Star Wars: Epizody IX. Ve čtvrtek ale těmto dohadům učinilo přítrž samo studio Lucasfilm. Co to ale pro kulturní fenomén znamená?

Přidejte svůj názor

Carrie Fisherová alias princezna Leia z Hvězdných válek

„Obvykle na spekulace fanoušků či tisku nereagujeme,“ stojí ve stručném, ale jednoznačném prohlášení na webu starwars.com, „ovšem koluje domněnka, k níž bychom se chtěli vyjádřit.“ Následuje ujištění, že stoprocentně nedojde k digitálnímu vzkříšení Carrie Fischer. Lucasfilm a jejich majitel Disney tak nepřihlédne k vlastnímu precedentu nastavenému snímkem Rogue One: Star Wars Story, v němž se díky CGI technologiím objevil dvaadvacet let mrtvý herec Peter Cushing, stejně jako devatenáctiletá verze princezny Leii samotné. Sdělení následuje vzpomínka na zemřelou „členku rodiny Lucasfilm“.

Toto oznámení na jednu stranu utišilo obavy mnoha lidí – jak těch, jež navracení mrtvých herců na stříbrné plátno považují za amorální, tak těch, které umělé obličeje použité v posledních Hvězdných válkách o své realističnosti nepřesvědčily.

Nabízí se proto různá alternativní řešení celé situace. Za prvé by mohl režisér deváté epizody Colin Treworrow generálku Organu zabít takzvaně mimo záběr. Takový krok se nabízí jako velmi pravděpodobný, protože si jen těžko můžeme představit, že by se jedna z hlavních postav z posledního filmu prostě vypařila. Druhá možnost – smrt sice v záběru, ovšem z dálky, kdy siluetu sestry Lukea Skywalkera ztvární její dvojnice, se zdá nepravděpodobnou z výše zmíněných etických důvodů.

Čtvrteční oznámení přilévá olej do ohně také teorii, že celá záležitost z filmařského hlediska Lucasfilmu žádné problémy nedělá, protože vůdkyně odboje podle plánu zemře již v Epizodě VIII. Ta je v postprodukci, tudíž jsou v ní všechny scény s Carrie Fischer dávno natočené.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V porotě festivalu v Cannes zasednou dvě světoznámé herečky

18.04.2018 09:40 Cannes - V porotě filmového festivalu v Cannes usednou mimo jiné americká herečka Kristen…

Návštěvnost kin ovládly novinky, vede Fakjů pane učiteli 3

16.04.2018 15:32 Praha - Návštěvnost tuzemských kin ovládly novinky, mezi pět nejúspěšnějších se o premiérovém…

Zemřel herec Ermey, sadistický seržant z filmu Olověná vesta

16.04.2018 08:23 Los Angeles - V neděli zemřel hollywoodský herec Ronald Lee Ermey, kterého proslavila role seržanta…

Zemřel italský filmový režisér Vittorio Taviani

15.04.2018 12:51 Řím - Zemřel italský filmový režisér Vittorio Taviani, bylo mu 88 let. Ve tvůrčí dvojici se svým…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama