Lucasfilm slibuje, že v nových Star Wars Carrie Fischerovou počítačově neoživí

Hollywood – Po předčasném úmrtí oblíbené herečky, spisovatelky, aktivistky a „opravářky scénářů“ Carrie Fischer se vyrojila řada spekulací o tom, jak se s touto ztrátou vypořádají tvůrci Star Wars: Epizody IX. Ve čtvrtek ale těmto dohadům učinilo přítrž samo studio Lucasfilm. Co to ale pro kulturní fenomén znamená?

Přidejte svůj názor

Carrie Fisherová alias princezna Leia z Hvězdných válek

„Obvykle na spekulace fanoušků či tisku nereagujeme,“ stojí ve stručném, ale jednoznačném prohlášení na webu starwars.com, „ovšem koluje domněnka, k níž bychom se chtěli vyjádřit.“ Následuje ujištění, že stoprocentně nedojde k digitálnímu vzkříšení Carrie Fischer. Lucasfilm a jejich majitel Disney tak nepřihlédne k vlastnímu precedentu nastavenému snímkem Rogue One: Star Wars Story, v němž se díky CGI technologiím objevil dvaadvacet let mrtvý herec Peter Cushing, stejně jako devatenáctiletá verze princezny Leii samotné. Sdělení následuje vzpomínka na zemřelou „členku rodiny Lucasfilm“.

Toto oznámení na jednu stranu utišilo obavy mnoha lidí – jak těch, jež navracení mrtvých herců na stříbrné plátno považují za amorální, tak těch, které umělé obličeje použité v posledních Hvězdných válkách o své realističnosti nepřesvědčily.

Nabízí se proto různá alternativní řešení celé situace. Za prvé by mohl režisér deváté epizody Colin Treworrow generálku Organu zabít takzvaně mimo záběr. Takový krok se nabízí jako velmi pravděpodobný, protože si jen těžko můžeme představit, že by se jedna z hlavních postav z posledního filmu prostě vypařila. Druhá možnost – smrt sice v záběru, ovšem z dálky, kdy siluetu sestry Lukea Skywalkera ztvární její dvojnice, se zdá nepravděpodobnou z výše zmíněných etických důvodů.

Čtvrteční oznámení přilévá olej do ohně také teorii, že celá záležitost z filmařského hlediska Lucasfilmu žádné problémy nedělá, protože vůdkyně odboje podle plánu zemře již v Epizodě VIII. Ta je v postprodukci, tudíž jsou v ní všechny scény s Carrie Fischer dávno natočené.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Festival krátkých filmů Praha uděloval ceny, ta hlavní putuje do Japonska

21.01.2018 18:19 Praha - Hlavní cenu mezinárodního festivalu krátkých filmů Praha, který dnes skončil v kině…

RECENZE: Čarokrásný a dojemný. Animák Coco oslavuje rodinu a mexickou…

19.01.2018 13:22 RECENZE – Studio Pixar je zárukou kvality. A dokazuje to také se svým výletem do říše mrtvých,…

RECENZE: Čertoviny mají své mouchy, kvůli těmto věcem ale stojí za to je…

17.01.2018 17:20 RECENZE - Návrat režiséra Zdeňka Trošky podobě pohádky z malebné jihočeské vsi přesto s názvem …

Kdo letos dostane Českého lva? Nejvíc nominací obdržely tyto tři filmy

17.01.2018 12:33 Praha - Rodinný film Bába z ledu režiséra Bohdana Slámy získal 15 nominací na Českého lva. O dvě…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama