Pavel Zuna končí ve zpravodajství TV Prima

Praha - Pavel Zuna končí ve funkci šéfredaktora zpravodajství soukromé televize Prima. Televize to uvedla ve své tiskové zprávě.

Přidejte svůj názor

Pavel Zuna

"V souvislosti se zvyšováním efektivity v období ekonomické krize se vedení Televize Prima dohodlo na ukončení spolupráce s Pavlem Zunou, šéfredaktorem zpravodajství a publicistiky," sdělila tisková mluvčí Primy Jana Kocová.

Podle Kocové Zuna skončí také jako moderátor zpravodajství televize Prima. Jeho partnerka, Mirka Čejková v televizi zůstává. "S paní Čejkovou máme podepsanou smlouvu a bude teď na novém šéfredaktorovi, aby k paní Čejkové vybral nového partnera," řekla Kocová Mediafaxu.

Zuna ve funkci skončí ve čtvrtek 21.5.2009.

Zunova nástupce zatím Prima nevybrala. "Jméno nového šéfredaktora zatím není známé," řekla Mediafaxu Kocová s tím, že není jisté ani to, zda nástupce Pavla Zuny ve funkci šéfredaktora bude známo poté, co Zuna definitivně skončí.

Svůj odchod z TV Prima Pavel Zuna zprostředkovaně přes svou asistentku odmítl pro agenturu Mediafax komentovat s tím, že nechce s tiskem komunikovat. Podle serveru novinky.cz ale deníku Právo řekl: „Byl jsem odvolán. Vedení po mně požadovalo, aby, přestože jsem již ve zpravodajství milióny korun ušetřil, šetřil dále. To jsem považoval za nemožné, nemohl bych v tom případě garantovat kvalitu zpravodajství. Bylo mně však vedením televize řečeno, že kvalita není důležitá, důležitější jsou úspory. Přitom jsem již srazil ekonomický rozpočet ze 160 milionů korun na nějakých 128 milionů korun. Dál by to opravdu bylo na úkor kvality.“

„Myslím, že v tom případě je lepší pro obě strany se rozejít. Odcházím proto z obou funkcí, šéfovské i moderátorské, dohodou takřka okamžitě. Vyberu si nějakou dovolenou. Budoucnost zatím neřeším,“ poznamenal dále Zuna. Řekl ale také, že má tak zvanou konkurenční doložku ke smlouvě, což znamená, že po dobu šesti měsíců nesmí nastoupit do žádné jiné televize. Plat mu přitom poběží, jakoby pracoval.

Zuna začátkem února 2008 nasadil zprávy Primy přímo proti nejsledovanějšímu televiznímu zpravodajství v zemi, nováckým Televizním novinám. Prima tehdy přišla i s novou grafikou, novou znělkou a novými moderátorskými dvojicemi. Sledovanost zpráv ale nestoupala. Týden po spuštění nových zpráv spíše pozvolna klesala, dva dny po uvedení nových zpráv byla na jednom milionu a týden poté už na 0,7 milionu diváků. Statistika ukázala, že Prima pomohla posunem zpráv více České televizi než sobě. Zprávy na ČT1 totiž tehdy dosáhly sledovanosti kolem 1,3 milionu. Kvůli propadu sledovanosti ustoupila Prima ve vysílá televizního zpravodajství v půl osmé. Nyní hlavní zprávy začínají v 18:55.

Pavel Zuna absolvoval VŠE v Praze. Kariéru v médiích začal v roce 1991 v tehdejší Československé televizi na postu ekonomického redaktora. O rok později se stal moderátorem zpravodajství. Později přestoupil na post moderátora Televizních novin soukromé televize Nova, kde se v roce 1999 stal šéfredaktorem a ředitelem zpravodajství, později také programovým ředitelem televize. Podílel se miimo jiné na projektech Česko hledá SuperStar, Výměna manželek a Víkend. V televizi Prima působil od podzimu roku 2007, kde vedl zpravodajství a moderoval soutěžní hru "Ber nebo neber!"

Mezi své úspěchy Zuna počítá divácké ceny popularity, čtyři dětí, čestné uznání v obvodním kole recitační soutěže Pražské vajíčko (1980), 2. místo na halových přeborech Prahy mladších žáků v běhu na 50 m (1975).

Témata: Zuna, Pavel | TV Prima
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ROZHOVOR: Děsivý příběh podle skutečnosti? Režisér Mordparty oceněný…

21.04.2018 11:03 ROZHOVOR - Peter Bebjak, režisér oceněný Českým lvem, právě natáčí třídílnou minisérii Trhlina. Na…

Herečka Portmanová si v Izraeli nepřebere prestižní ocenění

20.04.2018 10:21 Jeruzalém - Slavnostního červnového udílení prestižní izraelské ceny Genesis se nezúčastní letošní…

Velká proměna Boba Klepla? V nové komedii se z něj stal dlouhovlasý rocker

19.04.2018 19:27 Herec Bob Klepl v nové komedii Dvě nevěsty a jedna svatba nasadil paruku a stal se z něj svérázný…

Weinstein měl v Moskvě dostat zvláštní cenu. Šéf festivalu dostal strach z…

19.04.2018 17:06 Moskva - Skandální americký filmový producent Harvey Weinstein měl na letošním moskevském filmovém…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama