Alternativní konec Rogue One: Star Wars Story odhalen! Kdo měl sebevražednou misi přežít?

Hollywood – Srdceryvný závěr loňského hitu o partičce umouněných, ale hrdinných rebelů dohnal k slzám nejednoho fanouška Hvězdných válek. Jeden ze scénáristů filmu Gary Whitta ale v nedávném rozhovoru prozradil, že vše mohlo být jinak.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Záporná postava Krennicka působí stejně dobře jako například generál Hux v Epizodě VII

Autor příběhu přiznal Entertainment Weekly, že si se svými kolegy nebyli jistí, jak studio Disney přistoupí k myšlence konce, ve kterém všichni hlavní hrdinové zemřou. „Instinkt nám říkal, že by měli všichni zemřít,“ říká Whitta. „Pokud máte za něco umřít, pak za tohle, za zničení zbraně, která by vás beztak všechny zabila. Tak jsme to chtěli od začátku, ale tu možnost jsme dál nezkoumali, protože jsme se báli, že nám to Disney nedovolí. Že jim to bude připadat moc temné.“

Není divu, že si tvůrci něco takového mohli myslet. Na druhou stranu se Hvězdné války, byť zbožňované dětmi po celém světě, nikdy nebály temnějších témat. A ani studio, jež zrodilo Myšáka Mickeyho, není vždy jen sluníčko, duha a poníci.

První nástřel příběhu tak sliboval o něco větší happy end, ale tvůrčímu týmu se toto řešení stále nezdálo. Nakonec skupinka okolo režiséra Garetha Edwardse společnými silami přesvědčila své šéfy, aby na temnější verzi kývli. Jak to nakonec dopadlo, jistě víte.

Ale co zavržený první scénář? Whitta se o něm pro EW (možná trochu překvapivě) rozpovídal do detailů. V podstatě bychom se dočkali dost jiného příběhu. Hlavní hrdinku Jyn Erso (Felicity Jonesová) bychom tentokrát poznali jako svéhlavou seržantku rebelie – nikoli jako dítě ulice, které rebelové na začátku filmu vytáhnou z vězení. Spolu s Cassianem (Diego Luna), který se ale tehdy jmenoval jinak, a droidem K-2S0 (Alan Tudyk) by sice vedli útok na planetu Scarif stejně jako ve finále Rogue One, ovšem tentokrát by ústřední dvojice přežila (a pravděpodobně bychom se dočkali jejího milostného sblížení). Padl by pouze cynický robot.

Zároveň bychom se nikdy nedočkali postav Bodhiho Rooka (Riz Ahmed), Baze Malbuse (Wen Jiang) ba ani oblíbeného Chirruta Imweho (Donnie Yen). Tato trojice v původním scénáři nefigurovala. Jestli by vyškrtnutí zábavných, ale pohříchu nerozvinutých vedlejších postav, znamenalo větší důraz na vtisknutí osobnosti hlavním hrdinům, Whitta pochopitelně nezmínil.

Naši dva hrdinní rebelové tedy před zničením planety uprchli. Jak to provedl je nasnadě – namísto radiového odeslání plánů by s nimi prostě nastoupili do únikové vesmírné lodi, v níž by opustili planetu. Tato změna předpokládá včasnější a efektivnější proražení ochranného štítu planety i ospalejší reakci Impéria.

Po jejich spektakulárním úniku bychom se mohli těšit na jejich úprk hlubinami vesmíru. Pronásledováni by přitom nebyli nikým jiným než samotným Darth Vaderem (James Earl Jones). Zatímco by se jejich loď snažila předat plány notoricky známé kocábce princezny Leiy (Carrie Fischerová), Vader by prorazil jejich štíty a loď zničil.

Jenže… jenže plány by byly zkopírovány a odeslány a Jyn s Cassianem by na poslední chvíli svoje životy spasili v záchranném modulu. Využili by přitom trik, který později v Epizodě V vystřihl Han Solo (Harrison Ford), a předstírali by, že jsou jen jednou z trosek jejich lodi.

Trochu hloupý a překomplikovaný konec, nemyslíte? Gary Whitta souhlasí. Přesto – pokud by to znamenalo o jednu stylovou Vaderovu akci navíc, představa „vystřižené scény“ nezní zase tak špatně…

S přeživšími hrdiny by nás jistojistě čekalo pokračování. Vždyť už před uvedením Rogue One do kin na veřejnost prosákla informace, že se všichni herci upsali na více než jeden film. Nové odhalení vlastně dělá z triku maskujícího smrt všeho a všech původní a zavrhnutý plán rozjet novou paralelní sérii k Epizodám IV, V a VI.

Není také bez zajímavosti, že se z tohoto původního konceptu dá na trhu sehnat série akčních figurek Sgt. Jyn Erso. Studio totiž první objednávku na reklamní předměty učinilo ještě před tím, než byla její identita změněna. Budete-li tedy mít možnost zmocnit se seržantky Jyn, neváhejte. Jednou bude mít velkou cenu.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V porotě festivalu v Cannes zasednou dvě světoznámé herečky

18.04.2018 09:40 Cannes - V porotě filmového festivalu v Cannes usednou mimo jiné americká herečka Kristen…

Návštěvnost kin ovládly novinky, vede Fakjů pane učiteli 3

16.04.2018 15:32 Praha - Návštěvnost tuzemských kin ovládly novinky, mezi pět nejúspěšnějších se o premiérovém…

Zemřel herec Ermey, sadistický seržant z filmu Olověná vesta

16.04.2018 08:23 Los Angeles - V neděli zemřel hollywoodský herec Ronald Lee Ermey, kterého proslavila role seržanta…

Zemřel italský filmový režisér Vittorio Taviani

15.04.2018 12:51 Řím - Zemřel italský filmový režisér Vittorio Taviani, bylo mu 88 let. Ve tvůrčí dvojici se svým…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama