Jolanu Voldánovou trápily sykavky

Praha - Populární moderátorka zpráv v České televizi Jolana Voldánová (40) se přiznala, že ji v mládí trápily ostré sykavky. Musela kvůli tomu dokonce docházet k logopedovi. Problému se ale nakonec zbavila a dnes na to vzpomíná s úsměvem.

Přidejte svůj názor

Jolana Voldánová

"Ještě někdy ve druhé třídě základní školy jsem měla tak mizerné sykavky, až moje maminka dospěla k závěru, že jestli mě takhle nechají, určitě si to zafixuji. Musela jsem tedy docházet k logopedovi," svěřila se Korzu moderátorka.

Rodiče se prý nejdříve báli, že s vadou řeči nepůjde nic dělat, ale paní doktorka je nakonec uklidnila. "Řekla jim, že je to spíše můj zlozvyk než nějaká velká vada, takže se všechno nakonec v pohodě vyřešilo," zavzpomínala Jolana při otevírání nové logopedické kliniky Logo na Karlově náměstí.

Dnes je za návštěvy logopedie vděčná, protože díky paní doktorce se prý naučila správně a disciplinovaně mluvit. "Zlozvyky mě sice míjely, ale člověku se občas ´tak jako´ něco líbí. Třeba určitá slovní spojení. A to je přesně můj případ. Vždycky si něco oblíbím, hodně to používám, pak zjistím, že už je to trapné, a snažím se toho zbavit," tvrdí Voldánová, podle které by měla platit zlatá střední cesta. "Každý z nás má svoji míru vyjadřovacích schopností, svoje mantinely a ty je dobré rozšiřovat. Pokud totiž člověk ustrne, je to špatně," tvrdí Voldánová.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Ligu spravedlnosti před úpadkem nezachránila ani Wonder Woman

18.11.2017 07:02 RECENZE – Po neúspěchu Batman v Superman a překvapivém úspěchu příběhu Wonder Woman byli fanoušci…

Oplzlosti v dánské filmové produkci? Exšéf hekal do telefonu, obvinilo ho…

16.11.2017 16:27 Kodaň - Dánská filmová produkční společnost Zentropa požádala úřady o asistenci při vyšetřování…

VIDEO: Filip Renč představuje první ukázku z nové komedie Zoufalé ženy…

15.11.2017 23:41 Film vznikal v Praze, Kladně a na Slovensku podle scénáře Haliny Pawlowské. Životní příběh (ne…

Zemřel Jaroslav Šmíd, proslavila ho role v Troškově filmu Doktor od jezera…

15.11.2017 22:03 Aktualizováno Praha - Dnes náhle zemřel herec Jaroslav Šmíd, bylo mu 47 let. Příčina úmrtí není zatím známá. Šmíd…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama