Režisér Snowboarďáků odvypráví příběh zrodu slovenského komediálního dua

Praha/Bratislava – Bláznivá parodie těžkého údělu (nejen) slovenských celebrit a rádobycelebrit Cuky Luky Film představí fanouškům dvojice komiček Polnišová-Šebová origin story internetovými skeči a televizí proslavených karikatur s nulovým IQ.

Přidejte svůj názor

Cuky Luky Film bere na paškál celebritky, hvězdičky a showbyznys obecně

Že jsou vody showbyznysu jen pro zdatné plavce, kterým nevadí proplétat se hromadami zatuchlého bahna, je všeobecné známá věc. Zneuznaná bloggerka Cuky (Petra Polnišová) a Luky (Zuzana Šebová), bývalá Miss Slovensko 2004, která se z nějakého důvodu stále zvládá udržet ve světlech reflektorů, o tom ví své již od roku 2014, kdy se poprvé objevily v TV show Kredenc.

Jejich představitelky se v rolích hloupých „hvězdiček“ strefují do typu povrchních žen posedlých mládím, krásou, muži a slávou, aniž by měly ponětí o skutečném světě. Jejich humor odkazuje na současné dění. Stylizace do hloupých paniček mnohdy zachází do extrému a balancuje tak na absolutním pokraji divácké empatie. Přesto sklízejí jejich skeče úspěch jak doma na Slovensku, tak i u nás.

Zatímco Luky žije na výslunní a hltá život plnými doušky, Cuky po slávě jen touží a stojí na rozcestí mezi výsměchem celebritám a touhou stát jim po boku. Filmový prequel by měl divákům nabídnout nejen odhalení tajemství toho, jak se daly obě ženy dohromady, zároveň by měl sledovat přerod ošklivého bloggerského káčátka v ošklivou bloggerskou labuť nebo honbu „slovenské Kardishianky“ za tím jediným, co jejímu životu chybí – za láskou.

Tvůrci se dovolávají světového fenoménu ženské komediální dvojice, který reprezentují například Tina Fey s Amy Poehlerovou či Abbi Jacobsonová a Ilana Glazerová a jehož přítomnost na české scéně zatím scházela.

Polnišová a Šebová již za sebou mají zajímavé kariéry. Černovlasá představitelka Cuky vystudovala loutkové herectví a začátky své kariéry strávila na prknech, která znamenají svět. V roce 2007 si zahrála ve filmu Muzika, kde si svým výkonem vysloužila nominaci na Národní filmové ocenění Slnko v sieti. V roce 2006 pak získala ocenění Talent roku a dostala také cenu Stana Radiča Objev roku. Čeští diváci ji znají ze seriálu České televize Doktor Martin.

O šest let mladší Zuzana Šebová má za sebou bratislavskou Konzervatoř a stejně jako její kolegyně se dlouho věnovala divadelnímu herectví. Spolu se svým dlouholetým partnerem Michalem Kubovčíkem vystupovali ve skeč-show Haló či Kredenc. V letech 2015 a 2016 získala diváckou cenu OTO v kategorii herečka. Obě komičky se na Cuky Luky Filmu podílely také jako scénáristky.

Celovečerní komedie se ujal český režisér Karel Janák, tvůrce semenných komedií s Jiřím Mádlem a Vojtou Kotkem Snowboarďáci a Rafťáci nebo rodinné historické komedie Ať žijí rytíři.

Humor, kterým se duo Cuky Luky prezentuje, není pro každého. Jeho největší devízou je fakt, že se snímek evidentně nebere příliš vážně a nebojí se střílet si sám ze sebe, což potvrdí i výše přiložený trailer.

Cuky Luky Film bude mít českou premiéru za týden 18. května. Slovenská kina ale rozesmává již necelý měsíc.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ROZHOVOR: Děsivý příběh podle skutečnosti? Režisér Mordparty oceněný…

21.04.2018 11:03 ROZHOVOR - Peter Bebjak, režisér oceněný Českým lvem, právě natáčí třídílnou minisérii Trhlina. Na…

Herečka Portmanová si v Izraeli nepřebere prestižní ocenění

20.04.2018 10:21 Jeruzalém - Slavnostního červnového udílení prestižní izraelské ceny Genesis se nezúčastní letošní…

Velká proměna Boba Klepla? V nové komedii se z něj stal dlouhovlasý rocker

19.04.2018 19:27 Herec Bob Klepl v nové komedii Dvě nevěsty a jedna svatba nasadil paruku a stal se z něj svérázný…

Weinstein měl v Moskvě dostat zvláštní cenu. Šéf festivalu dostal strach z…

19.04.2018 17:06 Moskva - Skandální americký filmový producent Harvey Weinstein měl na letošním moskevském filmovém…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama