Třetí den karlovarského festivalu: Co se bude dít?

Karlovy Vary - Festival se již dostává téměř do poloviny a na návštěvníky čekají starší filmy jako Modrá laguna, ale také zcela nový Baby Driver. Ken Loach a Paul Laverty si přijdou převzít Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Přidejte svůj názor

52. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Pondělní projekce začínají třemi filmy od devíti hodin dopoledne. Prvními filmy jsou japonské Povídky o bledé luně po dešti, mexické Divý kraj a Abriliny dcery. Den pak ukončí půlnoční projekce filmů Temná píseň a Baby Driver, který má v Čechách premiéru 27. července.

Mezi zajímavé projekce bude patřit slovenský film Čára, český film Absence blízkosti, britský film Sladkých šestnáct let, jehož autoři získají ocenění, či právě americký Baby Driver. Pozornosti by neměl uniknout ani australský mix thrilleru a hororu Hounds of Love, v němž pár, který má na svědomí únosy a vraždy školaček, musí důsledkům svých činů, nebo film Modrá laguna z roku 1980.

Promítání filmu Modrá laguna se zúčastní Boyd van Hoeij, známý filmový kritik, který píše pro časopis Variety. Uznává, že tento film nepatří mezi nejhlubší či nejinteligentnější, i tak na něm však prý něco je. Modrou lagunu natočil Randal Kleiser poté, co vyšel jeho hit Pomáda. Hoeji si myslí, že hlavní kvalitou filmu je jeho naivita a čistota.

Film Baby Driver pojednává o mladém a roztomilém řidiči se jménem Baby, který pracuje jako únikový šofér pro zločince a ke svému úspěchu využívá hudby z iPodu. Rozhodne se s touto prací skončit, více se věnovat dívce svých snů a začít nový život. Bohužel šéf party, která má být jeho posledním zákazníkem, má jiné plány.

Dnešní KVIFF Talk bude věnovaný českému kameramanovi Jaroslavu Kučerovi. Na tuto debatu mohou lidé zamířit v půl čtvrté. Součástí akce bude promítání sestřihu Kučerových filmů, jako například Hlídač č. 47 či Všichni dobří rodáci, důraz však bude kladen na jeho archivní materiály. Návštěvníci však uvidí ještě experimentální film 1984: Rok Orwella, na kterém Kučera pracoval s Jiřím Sozanským v prostorách vyhořelého Veletržního paláce.

Kromě KVIFF Talk se návštěvníci budou moci zúčastnit tří filmových besed. Od jedenáctí představí režisér a scénárista Juraj Lehotský svůj film Nina, který pojednává o mladé dívce Nině, jež se musí vypořádat s rozvodem rodičů. Ve tři hodiny budou zájemci moci vidět režiséra Víta Klusáka a protagonistu Dalibora K., kteří představí film Svět podle Daliborka. Od pěti pak režisér Robert Dornhelm a herci Marie Luise Stockinger, Vojtěch Kotek, Zuzana Stivínová a Zuzana Mauréry uvedou dvoudílný film Marie Terezie.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Příšerácká pohádková romance z časů studené války. Tvář vody je…

24.02.2018 18:30 RECENZE – 13 nominací na Oscara si nevyslouží jen tak leckdo. Mexickému specialistovi na filmy o…

Berlinale ocenilo českého režiséra Jiřího Menzela

23.02.2018 22:00 Berlín/Praha - Berlínský filmový festival dnes českému režisérovi a herci Jiřímu Menzelovi udělil…

RECENZE: Svěřte plastelínovému Pračlověku mičudu a nasměje se celá rodina

23.02.2018 13:47 RECENZE – Aardmani jsou legenda. Studio, které má na svém kontě Wallace a Gromita, Ovečku Shaun…

Favorit na Oscara je plagiát? Pár dní před ceremoniálem přišlo vážné…

22.02.2018 16:29 Los Angeles - O cenách Oscar porota rozhodne 27. února a výsledky budou slavnostně vyhlášeny 4.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama