Eliška Balzerová oslaví v pondělí 60. narozeniny

Praha - Divadelní a televizní herečka Eliška Balzerová oslaví v pondělí 25. května 60. narozeniny. Nezapomenutelnou roli ztvárnila v televizním seriálu Nemocnice na kraji města či v komedii S tebou mě baví svět.

Přidejte svůj názor

Eliška Balzerová

Eliška Balzerová se narodila jako Eliška Havránková 25. května roku 1949 ve Vsetíně. Zájem o divadlo v ní probudila její matka, která hrála v ochotnickém spolku. Po studiích na brněnské konzervatoři a absolvování katedry herectví a režie JAMU nastoupila v roce 1971 do angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Od roku 1977 byla členkou Divadla na Vinohradech a hrála také v Národním divadle v Praze.

V 90. letech se spolu s Tomášem Töpferem podílela na rekonstrukci a znovuotevření Divadla na Fidlovačce, kde působí dodnes. Divadlo zahájilo svůj provoz 22. února roku 1998 hrou Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka.

Před televizní kamerou se poprvé objevila v retrofilmech Svět otevřený náhodám (1971) a Lupič legenda (1971) v režii Karla Steklého. Do podvědomí široké veřejnosti se dostala jako lékařka Alžběta Čeňková v legendárním seriálu Nemocnice na kraji města. Dále si ji diváci mohou pamatovat ze snímku Vrchní, prchni!, S tebou mě baví svět, Všichni musí být v pyžamu, Pěsti ve tmě, Městem chodí Mikuláš či televizních seriálů Bambiniot, Fabrika na oficíry a Nemocnice na kraji města po dvaceti letech.

Balzerová se také věnuje dabingu. Svůj hlas propůjčila postavě Rosemary Boxerové v seriálu Zločiny v zahradách, Barbaře Roseové ve snímku Válka Roseových nebo Villie Scottové ve filmu Indiana Jones a Chrám zkázy.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jiří Menzel je dál v kritickém stavu. Uzdravení nebude jednoduché

22.11.2017 16:22 Praha - Režisér Jiří Menzel (79) je v intenzivní péči specialistů Ústřední vojenské nemocnice ve…

Jiří Menzel musel podstoupit operaci mozku, jeho stav je prý vážný

21.11.2017 22:02 Aktualizováno Praha - Český oskarový režisér Jiří Menzel (69) leží v kritickém stavu v nemocnici. Byl převezen do…

RECENZE: Zahradnictví: Nápadník se pokouší poněkud chaoticky, ale s…

21.11.2017 18:53 RECENZE - Do kin přichází poslední díl filmové trilogie Zahradnictví Nápadník. Doposud jsme mohli…

Mezinárodní Emmy získali britští herci Branagh a Frielová, ta hrála i…

21.11.2017 08:04 New York - Prestižní mezinárodní cenu Emmy za nejlepší herecký výkon získali Britové Kenneth…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama