Eliška Balzerová oslaví v pondělí 60. narozeniny

Praha - Divadelní a televizní herečka Eliška Balzerová oslaví v pondělí 25. května 60. narozeniny. Nezapomenutelnou roli ztvárnila v televizním seriálu Nemocnice na kraji města či v komedii S tebou mě baví svět.

Přidejte svůj názor

Eliška Balzerová

Eliška Balzerová se narodila jako Eliška Havránková 25. května roku 1949 ve Vsetíně. Zájem o divadlo v ní probudila její matka, která hrála v ochotnickém spolku. Po studiích na brněnské konzervatoři a absolvování katedry herectví a režie JAMU nastoupila v roce 1971 do angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Od roku 1977 byla členkou Divadla na Vinohradech a hrála také v Národním divadle v Praze.

V 90. letech se spolu s Tomášem Töpferem podílela na rekonstrukci a znovuotevření Divadla na Fidlovačce, kde působí dodnes. Divadlo zahájilo svůj provoz 22. února roku 1998 hrou Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka.

Před televizní kamerou se poprvé objevila v retrofilmech Svět otevřený náhodám (1971) a Lupič legenda (1971) v režii Karla Steklého. Do podvědomí široké veřejnosti se dostala jako lékařka Alžběta Čeňková v legendárním seriálu Nemocnice na kraji města. Dále si ji diváci mohou pamatovat ze snímku Vrchní, prchni!, S tebou mě baví svět, Všichni musí být v pyžamu, Pěsti ve tmě, Městem chodí Mikuláš či televizních seriálů Bambiniot, Fabrika na oficíry a Nemocnice na kraji města po dvaceti letech.

Balzerová se také věnuje dabingu. Svůj hlas propůjčila postavě Rosemary Boxerové v seriálu Zločiny v zahradách, Barbaře Roseové ve snímku Válka Roseových nebo Villie Scottové ve filmu Indiana Jones a Chrám zkázy.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na co vyrazit do kina? Stále vede německá komedie, bronz má Havelkův…

23.04.2018 15:59 Praha - V čele návštěvnosti tuzemských kin zůstalo druhý víkend za sebou pokračování německé…

Karlovarský festival uctí památku Formana a ocení Hanzlíka

23.04.2018 15:38 Karlovy Vary - Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary uctí památku nedávno zesnulého režiséra…

Zemřel malý velký herec Vern Troyer (†49). Hvězda z filmu o Austinu…

22.04.2018 01:32 Los Angeles (USA) - Ve věku 49 let zemřel v americkém Los Angeles herec Verner Troyer, známý hlavně…

ROZHOVOR: Děsivý příběh podle skutečnosti? Režisér Mordparty oceněný…

21.04.2018 11:03 ROZHOVOR - Peter Bebjak, režisér oceněný Českým lvem, právě natáčí třídílnou minisérii Trhlina. Na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama