Eliška Balzerová oslaví v pondělí 60. narozeniny

Praha - Divadelní a televizní herečka Eliška Balzerová oslaví v pondělí 25. května 60. narozeniny. Nezapomenutelnou roli ztvárnila v televizním seriálu Nemocnice na kraji města či v komedii S tebou mě baví svět.

Přidejte svůj názor

Eliška Balzerová

Eliška Balzerová se narodila jako Eliška Havránková 25. května roku 1949 ve Vsetíně. Zájem o divadlo v ní probudila její matka, která hrála v ochotnickém spolku. Po studiích na brněnské konzervatoři a absolvování katedry herectví a režie JAMU nastoupila v roce 1971 do angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Od roku 1977 byla členkou Divadla na Vinohradech a hrála také v Národním divadle v Praze.

V 90. letech se spolu s Tomášem Töpferem podílela na rekonstrukci a znovuotevření Divadla na Fidlovačce, kde působí dodnes. Divadlo zahájilo svůj provoz 22. února roku 1998 hrou Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka.

Před televizní kamerou se poprvé objevila v retrofilmech Svět otevřený náhodám (1971) a Lupič legenda (1971) v režii Karla Steklého. Do podvědomí široké veřejnosti se dostala jako lékařka Alžběta Čeňková v legendárním seriálu Nemocnice na kraji města. Dále si ji diváci mohou pamatovat ze snímku Vrchní, prchni!, S tebou mě baví svět, Všichni musí být v pyžamu, Pěsti ve tmě, Městem chodí Mikuláš či televizních seriálů Bambiniot, Fabrika na oficíry a Nemocnice na kraji města po dvaceti letech.

Balzerová se také věnuje dabingu. Svůj hlas propůjčila postavě Rosemary Boxerové v seriálu Zločiny v zahradách, Barbaře Roseové ve snímku Válka Roseových nebo Villie Scottové ve filmu Indiana Jones a Chrám zkázy.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Proč se k nám stále vrací? Transformers to rozpálí již popáté

23.06.2017 15:46 RECENZE – Jedni je nenávidí, druzí milují. Faktem zůstává, že Autoboti i po deseti letech stále…

RECENZE: Holky na tahu přináší humor. A nevyhnou se ani vraždě

22.06.2017 10:00 RECENZE – Když se pětice kamarádek rozhodla uspořádat dámskou jízdu před svatbou jedné z nich,…

VIDEO: Luc Besson mluví o filmu Valerian a město tisíce planet

21.06.2017 14:55 Vizuálně ohromující dobrodružství Luca Bessona, legen-dárního režiséra filmů Leon, Pátý element,…

Zemřel režisér Vladimír Drha, na sklonku života točil úspěšné seriály

21.06.2017 14:37 Praha - Svůj boj s rakovinou v noci na dnešek prohrál režisér Vladimír Drha, bylo mu 73 let. Získal…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama