Šetření na animaci nebo výměna sedaček. Co jste o pohádkách od Disneyho nevěděli

Společnost Disney je největším producentem animovaných filmů pro děti a mládež. Zakladatel Walt Disney s filmy začínal v roce 1923 v malé kanceláři. Od té doby se firma dostala na přední místo producenta filmů a vytvořila některé z nejoblíbenějších pohádek. O těchto věcech ale asi nevíte.

Přidejte svůj názor

Film Kráska a zvíře

Zvíře je kříženec

Uvažovali jste někdy nad tím, co je vlastně Zvíře za zvíře? Když Walt Disney Studios začalo pracovat na filmu Kráska a zvíře, bylo potřeba vymyslet, jak vlastně bude zakleté Zvíře vypadat. Hlavní animátor Glen Keane se proto vydal do zoo. A tam se inspiroval hned u několika zvířat. Zvíře je tedy kombinací lví hřívy, hlavy a rohů buvola, obočí gorily, klů divočáka, těla medvěda a nohou a ocasu vlka. Všechno dohromady vytváří děsivé Zvíře.

Zelená je symbolem zla

Pokud koukáte na Disney film a uvidíte, že má na sobě charakter limetkově zelenou barvu, pravděpodobně právě vidíte hlavní zápornou postavu. Už od dob prvního velkého filmu Sněhurka a sedm trpaslíků, se zelená stala ukazatelem – královna Grimhilda má jasně zelené oči, podobnou barvu má i lektvar.

Neomezuje se to jen na Sněhurku. Magie Maleficent je zelená, zatímco lva Scara obklopuje při jeho sólu zelená mlha. Uršula je při čarování také zelená. A poslední výrazně zelenou postavou byl Doktor Facilier v Princezně a žabákovi.

I Disney někdy šetří

I tak bohatá společnost, jakou Disney je, musí někdy šetřit. Přijde vám závěrečná taneční scéna z Krásky a zvířete nějak povědomá? Pravděpodobně si vybavujete tanec princezny Aurory s princem Filipem ze Šípkové Růženky.

V roce 1973 Disney vytvořil animovanou verzi příběhu o Robinu Hoodovi. Film měl rozpočet jen okolo 5 milionů. Důvodem bylo, že autoři recyklovali množství scén z jiných filmů. Mezi recyklované patří scény ze Sněhurky a sedmi trpaslíků, Knihy džunglí či Aristokoček.

Sněhurka děsila děti

Radio City Music Hall se promítání filmu Sněhurka a sedm trpaslíků zrovna moc nevyplatila. Děti byly tak vystrašené některými scénami, jako byla například Sněhurčina cesta lesem či královna a její smrt, že se jich mnoho přímo v kině počůralo. Vedení Radio City Music Hall tedy muselo nechat znovu potáhnou sedačky, protože byly zničené.

Aladdin

Připomíná vám Aladdin svým vzhledem někoho? Například známého herce, mezi jehož nejznámější role patří pilot nebo agent, který zvládne nemožné? Obličej Aladdina byl modelován podle amerického herce Toma Cruise.

I Aladdinovy kalhoty daly animátorům celkem hodně práce. Protože si nebyli jistí, jak přesně by se měly na obrazovce hýbat, animátor strávil hodiny sledování videí interpreta McHammera. Nebo to používal jako výmluvu...každopádně It‘s Hammer Time se ve studiu asi ozývalo poměrně často.

Matky se nehodí

Většina Disney princezen nemá minimálně matku, někdy pro jistotu ani jednoho rodiče. Existují výjimky, ale stačí se podívat na pohádky. Kdo všechno nemá matku? Sněhurka, Popelka, Belle, Ariel, Jasmine, Pocahontas, Kida a sestry Anna a Elsa. Bez matky vyrůstají i další charaktery. Mauglí a Petr Pan nemají rodiče vůbec, Aurora vyrůstala bez nich, Aladdin také nemá ani jednoho rodiče (pokud nepočítáte druhý díl, kde se záhadně objeví jeho otec).

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Loutkový film o slavné psí kosmonautce přijde do kin v listopadu

19.09.2017 17:09 Praha – Film Lajka o stejnojmenné psí kosmonautce přijde do kin po deseti letech práce téměř…

Češi se rádi bojí. Návštěvnost kin podruhé za sebou ovládl horor To

18.09.2017 17:48 Praha - Diváky v českých biografech druhý víkend za sebou nejvíce lákal americký film To natočený…

RECENZE: Teroristé, CIA a Beetlejuice. Americký zabiják slibuje, ale…

18.09.2017 12:15 RECENZE – Filmy o islámském terorismu se poslední dobou rojí jako houby po výbuchu Černobylu.…

V Los Angeles byly vyhlášeny ceny Emmy, Alec Baldwin si dobíral Trumpa

18.09.2017 10:36 Aktualizováno Los Angeles - Vyhlašování prestižních amerických televizních cen Emmy ovládli tvůrci seriálů Příběh…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama