MFF CANNES: Mezinárodní filmový festival v Cannes zná své vítěze

Cannes - Mezinárodní filmový festival v Cannes, který probíhal od 13. do 24. května ve francouzském Cannes, zná své vítěze. Informaci zveřejnila v neděli televize France24.

Přidejte svůj názor

Hlavní cenu Zlatá palma získal koprodukční snímek Rakouska, Francie, Německa a Itálie The White Ribbon (Das Weisse Band) v režii Michaela Hanekeho.

Velkou cenu poroty získalo francouzské drama A Prophet (Un Prophéte) v režii Jacquese Audiarda. V titulních rolích se objevili Alaa Oumouzoune, Niel Arestrup a Samel Kali. Snímek A Prophet sleduje osud mladého arabského muže, který je poslán do vězení ve Francii, kde se následně stává klíčovou postavou zdejšího podsvětí.

Cenu za nejlepší režii si odnesl Brillante Mendoza za snímek Kinatay. Filipínský snímek Kinatay líčí příběh mladého muže, který se snaží finančně zajistit před svatbou se svou přítelkyní. Souhlasí tak s prací, která se následně ukáže jako povolání nájemného vraha. Režisér do titulních rolí obsadil Mercedes Cabralovou, Mariu Isabelu Lopezovou a Coco Martina.

Lou Ye získal cenu v kategorii Nejlepší scénář k filmu Spring Fever (Chun Feng Chen Zui De Ye Wan). Drama Spring Fever pojednává o milostném trojúhelníku mezi třemi obyvateli města Nanjingu.

Nejlepší herečkou se stala Charlotte Gainsbourgová, která si zahrála ve snímku Antichrist režiséra Larse Von Triera. Hlavní hrdinové v mysteriózním thrilleru Antichrist truchlí v lesích nad ztrátou dítěte. Jejich životy však ovlivní nečekané události, které souvisejí s temnými silami zdejších míst. Film vznikl v koprodukci Dánska, Německa, Francie, Švédska a Itálie.

V kategorii Nejlepší herec si cenu odnesl Christop Waltz, jenž ztvárnil roli ve válečném dramatu Hanebný pancharti v režii Quentina Tarantina. Waltz se ve filmu objevil po boku Brada Pitta, Melánie Laurentové, Diane Krugerové a Mika Myerse.

Cenu poroty získal film Fish Tank od režiséra Andrea Arnolda a snímek Thirst (Bak-Jwi) v režii Parka Chan-Wooka.

Režisér Alain Resnais získal Cenu za celoživotní přínos kinematografii.

V sekci studentských filmů Cinefondation zvítězil český snímek Bába z roku 2008 režisérky Zuzany Kirchnerové-Špidlové. Titulní roli ve filmu ztvárnila Miluše Šplechtová, Marika Šopovská, Eva Pokorná, Ondřej Havel a Marie Turková. Dvacetiminutový snímek řeší mezigenerační vztahy mezi babičkou a její vnučkou, která se o babičku už nechce starat.

Témata: filmy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Renč porazil Trošku. Do čela návštěvnosti kin se vyšvihly Zoufalé ženy

22.01.2018 16:47 Praha - V čele návštěvnosti tuzemských kin je novinka Zoufalé ženy dělají zoufalé věci. Na druhém…

Festival krátkých filmů Praha uděloval ceny, ta hlavní putuje do Japonska

21.01.2018 18:19 Praha - Hlavní cenu mezinárodního festivalu krátkých filmů Praha, který dnes skončil v kině…

Jsou Zoufalé ženy, které dělají zoufalé věci, zoufalé? Mají svá pozitiva,…

20.01.2018 16:58 RECENZE - V uplynulém týdnu proběhla premiéra filmu Filipa Renče Zoufalé ženy dělají zoufalé věci.…

RECENZE: Čarokrásný a dojemný. Animák Coco oslavuje rodinu a mexickou…

19.01.2018 13:22 RECENZE – Studio Pixar je zárukou kvality. A dokazuje to také se svým výletem do říše mrtvých,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama