MFF CANNES: Mezinárodní filmový festival v Cannes zná své vítěze

Cannes - Mezinárodní filmový festival v Cannes, který probíhal od 13. do 24. května ve francouzském Cannes, zná své vítěze. Informaci zveřejnila v neděli televize France24.

Přidejte svůj názor

Hlavní cenu Zlatá palma získal koprodukční snímek Rakouska, Francie, Německa a Itálie The White Ribbon (Das Weisse Band) v režii Michaela Hanekeho.

Velkou cenu poroty získalo francouzské drama A Prophet (Un Prophéte) v režii Jacquese Audiarda. V titulních rolích se objevili Alaa Oumouzoune, Niel Arestrup a Samel Kali. Snímek A Prophet sleduje osud mladého arabského muže, který je poslán do vězení ve Francii, kde se následně stává klíčovou postavou zdejšího podsvětí.

Cenu za nejlepší režii si odnesl Brillante Mendoza za snímek Kinatay. Filipínský snímek Kinatay líčí příběh mladého muže, který se snaží finančně zajistit před svatbou se svou přítelkyní. Souhlasí tak s prací, která se následně ukáže jako povolání nájemného vraha. Režisér do titulních rolí obsadil Mercedes Cabralovou, Mariu Isabelu Lopezovou a Coco Martina.

Lou Ye získal cenu v kategorii Nejlepší scénář k filmu Spring Fever (Chun Feng Chen Zui De Ye Wan). Drama Spring Fever pojednává o milostném trojúhelníku mezi třemi obyvateli města Nanjingu.

Nejlepší herečkou se stala Charlotte Gainsbourgová, která si zahrála ve snímku Antichrist režiséra Larse Von Triera. Hlavní hrdinové v mysteriózním thrilleru Antichrist truchlí v lesích nad ztrátou dítěte. Jejich životy však ovlivní nečekané události, které souvisejí s temnými silami zdejších míst. Film vznikl v koprodukci Dánska, Německa, Francie, Švédska a Itálie.

V kategorii Nejlepší herec si cenu odnesl Christop Waltz, jenž ztvárnil roli ve válečném dramatu Hanebný pancharti v režii Quentina Tarantina. Waltz se ve filmu objevil po boku Brada Pitta, Melánie Laurentové, Diane Krugerové a Mika Myerse.

Cenu poroty získal film Fish Tank od režiséra Andrea Arnolda a snímek Thirst (Bak-Jwi) v režii Parka Chan-Wooka.

Režisér Alain Resnais získal Cenu za celoživotní přínos kinematografii.

V sekci studentských filmů Cinefondation zvítězil český snímek Bába z roku 2008 režisérky Zuzany Kirchnerové-Špidlové. Titulní roli ve filmu ztvárnila Miluše Šplechtová, Marika Šopovská, Eva Pokorná, Ondřej Havel a Marie Turková. Dvacetiminutový snímek řeší mezigenerační vztahy mezi babičkou a její vnučkou, která se o babičku už nechce starat.

Témata: filmy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Jít Po strništi bos může být příjemné, ale občas to zabolí

17.08.2017 00:05 Občas se ve světě kinematografie kladou otázky, nakolik je pokušení po úspěšném filmu vstoupit…

Zemřela scénáristka populárních dětských pohádek Anna Jurásková

16.08.2017 17:55 Praha - Ve věku 92 let zemřela scénáristka Broučků, Lišky Bystroušky a dalších večerníčků a pohádek…

Unikla další epizoda Hry o trůny, můžou za to Španělé

16.08.2017 12:13 Hra o trůny je sice čím dál tím populárnější, ale svým problémům se nevyhne. Na internet unikla…

Další série oblíbeného pořadu Tvoje tvář má známý hlas se blíží. Kdo bude…

15.08.2017 19:56 Praha – Oblíbený pořad Tvoje tvář má známý hlas se již brzy vrátí na televizní obrazovky. Na koho…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama