MFF CANNES: Mezinárodní filmový festival v Cannes zná své vítěze

Cannes - Mezinárodní filmový festival v Cannes, který probíhal od 13. do 24. května ve francouzském Cannes, zná své vítěze. Informaci zveřejnila v neděli televize France24.

Přidejte svůj názor

Hlavní cenu Zlatá palma získal koprodukční snímek Rakouska, Francie, Německa a Itálie The White Ribbon (Das Weisse Band) v režii Michaela Hanekeho.

Velkou cenu poroty získalo francouzské drama A Prophet (Un Prophéte) v režii Jacquese Audiarda. V titulních rolích se objevili Alaa Oumouzoune, Niel Arestrup a Samel Kali. Snímek A Prophet sleduje osud mladého arabského muže, který je poslán do vězení ve Francii, kde se následně stává klíčovou postavou zdejšího podsvětí.

Cenu za nejlepší režii si odnesl Brillante Mendoza za snímek Kinatay. Filipínský snímek Kinatay líčí příběh mladého muže, který se snaží finančně zajistit před svatbou se svou přítelkyní. Souhlasí tak s prací, která se následně ukáže jako povolání nájemného vraha. Režisér do titulních rolí obsadil Mercedes Cabralovou, Mariu Isabelu Lopezovou a Coco Martina.

Lou Ye získal cenu v kategorii Nejlepší scénář k filmu Spring Fever (Chun Feng Chen Zui De Ye Wan). Drama Spring Fever pojednává o milostném trojúhelníku mezi třemi obyvateli města Nanjingu.

Nejlepší herečkou se stala Charlotte Gainsbourgová, která si zahrála ve snímku Antichrist režiséra Larse Von Triera. Hlavní hrdinové v mysteriózním thrilleru Antichrist truchlí v lesích nad ztrátou dítěte. Jejich životy však ovlivní nečekané události, které souvisejí s temnými silami zdejších míst. Film vznikl v koprodukci Dánska, Německa, Francie, Švédska a Itálie.

V kategorii Nejlepší herec si cenu odnesl Christop Waltz, jenž ztvárnil roli ve válečném dramatu Hanebný pancharti v režii Quentina Tarantina. Waltz se ve filmu objevil po boku Brada Pitta, Melánie Laurentové, Diane Krugerové a Mika Myerse.

Cenu poroty získal film Fish Tank od režiséra Andrea Arnolda a snímek Thirst (Bak-Jwi) v režii Parka Chan-Wooka.

Režisér Alain Resnais získal Cenu za celoživotní přínos kinematografii.

V sekci studentských filmů Cinefondation zvítězil český snímek Bába z roku 2008 režisérky Zuzany Kirchnerové-Špidlové. Titulní roli ve filmu ztvárnila Miluše Šplechtová, Marika Šopovská, Eva Pokorná, Ondřej Havel a Marie Turková. Dvacetiminutový snímek řeší mezigenerační vztahy mezi babičkou a její vnučkou, která se o babičku už nechce starat.

Témata: filmy
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: MFF CANNES: Mezinárodní filmový festival v Cannes zná své vítěze

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Xindl X má nový klip. Podívejte se na komiksového mývala

25.04.2017 17:54 Praha – Koho a kde „mýval“ Xindl X? Dozvíte se v jeho novém komiksovém klipu, jehož hrdinou není…

Lexus představil nové vozy. Na večírek přišel Vojtek i Pohlreich

25.04.2017 17:28 Praha – Značka Lexus představila nové vozy LS a LC. K příležitosti slavnostního odhalení se konal…

Výstavu Magičtí Lucemburkové obohatil nový exponát

25.04.2017 16:45 Praha – Výstava Magičtí Lucemburkové, o níž jsme informovali dříve, má nový exponát. K příležitosti…

O hledání a škole života v Divadle na cucky

25.04.2017 16:09 Olomouc – Po poslední premiéře, která sledovala dva mladíky při jejich cestě za vysokoškolským…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama