Česká televize pořádá Den otevřených dveří

Praha - Studia České televize v Praze, Brně, Ostravě i Olomouci se v sobotu mezi 9. až 16. hodinou otevřou veřejnosti. Informaci uvedly internetové stránky televize.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Po dvou letech tak Česká televize umožní veřejnosti nahlédnout do zákulisí veřejnoprávní stanice. Letošní exkurze je věnována především přechodu z analogového na digitální vysílání, které patří k nejvýraznějším technologickým změnám v celé více než 50 let trvající historii televize.

"Digitalizace zemského vysílání nevídaným způsobem rozšířila nabídku stanic, které můžete sledovat, a Česká televize se ani v této konkurenci neztratila. Naopak, stali jsme se jednoznačně hlavní hybnou silou a leaderem historického přechodu ze starého analogového vysílání na moderní způsob šíření televizního signálu. Velká část veřejnosti má už nyní možnost sledovat čtyři kanály České televize," řekl generální ředitel ČT Jiří Janeček.

Návštěvníci centrály České televize na Kavčích horách se mohou seznámit s fungováním přenosové a osvětlovací techniky i s prací kostymérů, maskérů či zbrojířů. Veřejnosti budou v sobotu zpřístupněny také dekorace k pořadu Noc s Andělem nebo ke vznikající pohádce Princezna Ano. Zvláštní trasa povede přes satelitní vysílače, výstavu kamerové techniky a filmové laboratoře. Jejím vyvrcholením bude návštěva redakce zpravodajství, kde se zájemci setkají s televizními moderátory.

V Brně se diváci mohou podívat na vznik pořadů Události v regionech, Sama doma, AZ-kvíz nebo Den D. Ostravské studio veřejnosti představí své programy Na stopě. Medúza či Šikulové. Přítomen bude také herec Lukáš Vaculík, který se objevil v seriálech Proč bychom se netopili a Strážce duší. V Olomouci bude zpřístupněna redakce regionálního zpravodajství.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel herec Nyqvist (+56) známý z trilogie Milénium

28.06.2017 05:50 Stockholm - Ve věku 56 let v úterý zemřel jeden z nejznámějších švédských herců Michael Nyqvist,…

Facebook bude ve spolupráci s Hollywoodem točit vlastní seriály

26.06.2017 20:37 Washington - Americký provozovatel sociální sítě Facebook jedná s hollywoodskými studii o natáčení…

RECENZE: Proč se k nám stále vrací? Transformers to rozpálí již popáté

23.06.2017 15:46 RECENZE – Jedni je nenávidí, druzí milují. Faktem zůstává, že Autoboti i po deseti letech stále…

RECENZE: Holky na tahu přináší humor. A nevyhnou se ani vraždě

22.06.2017 10:00 RECENZE – Když se pětice kamarádek rozhodla uspořádat dámskou jízdu před svatbou jedné z nich,…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama