Česká televize pořádá Den otevřených dveří

Praha - Studia České televize v Praze, Brně, Ostravě i Olomouci se v sobotu mezi 9. až 16. hodinou otevřou veřejnosti. Informaci uvedly internetové stránky televize.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Po dvou letech tak Česká televize umožní veřejnosti nahlédnout do zákulisí veřejnoprávní stanice. Letošní exkurze je věnována především přechodu z analogového na digitální vysílání, které patří k nejvýraznějším technologickým změnám v celé více než 50 let trvající historii televize.

"Digitalizace zemského vysílání nevídaným způsobem rozšířila nabídku stanic, které můžete sledovat, a Česká televize se ani v této konkurenci neztratila. Naopak, stali jsme se jednoznačně hlavní hybnou silou a leaderem historického přechodu ze starého analogového vysílání na moderní způsob šíření televizního signálu. Velká část veřejnosti má už nyní možnost sledovat čtyři kanály České televize," řekl generální ředitel ČT Jiří Janeček.

Návštěvníci centrály České televize na Kavčích horách se mohou seznámit s fungováním přenosové a osvětlovací techniky i s prací kostymérů, maskérů či zbrojířů. Veřejnosti budou v sobotu zpřístupněny také dekorace k pořadu Noc s Andělem nebo ke vznikající pohádce Princezna Ano. Zvláštní trasa povede přes satelitní vysílače, výstavu kamerové techniky a filmové laboratoře. Jejím vyvrcholením bude návštěva redakce zpravodajství, kde se zájemci setkají s televizními moderátory.

V Brně se diváci mohou podívat na vznik pořadů Události v regionech, Sama doma, AZ-kvíz nebo Den D. Ostravské studio veřejnosti představí své programy Na stopě. Medúza či Šikulové. Přítomen bude také herec Lukáš Vaculík, který se objevil v seriálech Proč bychom se netopili a Strážce duší. V Olomouci bude zpřístupněna redakce regionálního zpravodajství.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ROZHOVOR: Děsivý příběh podle skutečnosti? Režisér Mordparty oceněný…

21.04.2018 11:03 ROZHOVOR - Peter Bebjak, režisér oceněný Českým lvem, právě natáčí třídílnou minisérii Trhlina. Na…

Herečka Portmanová si v Izraeli nepřebere prestižní ocenění

20.04.2018 10:21 Jeruzalém - Slavnostního červnového udílení prestižní izraelské ceny Genesis se nezúčastní letošní…

Velká proměna Boba Klepla? V nové komedii se z něj stal dlouhovlasý rocker

19.04.2018 19:27 Herec Bob Klepl v nové komedii Dvě nevěsty a jedna svatba nasadil paruku a stal se z něj svérázný…

Weinstein měl v Moskvě dostat zvláštní cenu. Šéf festivalu dostal strach z…

19.04.2018 17:06 Moskva - Skandální americký filmový producent Harvey Weinstein měl na letošním moskevském filmovém…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama