Herec Václav Mareš prohrál boj s rakovinou

Praha - Herec Václav Mareš (68), který v poslední době vystupoval v seriálu Ulice, jenž vysílá televize Nova, prohrál v sobotu dopoledne boj s rakovinou. Informoval o tom server tn.cz.

Přidejte svůj názor

Václav Mareš

Svou roli dědečka Dalibora Lišky hrál v ulici i přesto, že loni na podzim podstoupil operaci zúženého jícnu, při které lékaři objevili zhoubný nádor, kvůli kterému musel herec podstoupit léčbu chemoterapií.

Herec se narodil 1. září 1940 ve Strážkovicích na jihu Čech. Herectví se Mareš věnoval již při studiu strojní průmyslové školy, kdy vystupoval s ochotníky. Po úspěšném složení maturitní zkoušky nastoupil na pražskou DAMU, kde také úspěšně absolvoval.

Po studiích dostal nabídku angažmá v divadle Na Zábradlí, kde strávil pět let. Po roce 1968, kdy z divadla Na Zábradlí odešel, se stal členem souboru divadla S. K. Neumanna, dnešního divadla Pod Palmovkou. Postupem času vystřídal i další divadla, jako například divadlo E. F. Buriana, divadlo Komedie, Rokoko, Dejvické divadlo. Hostoval také ve Stavovském divadle a v divadle P. Trávníčka.

Kromě mnoha divadel hrál Václav Mareš také ve filmech a objevoval se i na televizní obrazovce. Kromě detektivek Případ mrtvého muže a Případ mrtvých spolužáků účinkoval mimo jiné ve snímcích Romaneto, Vrchní prchni, Smrt talentovaného ševce, Bota jménem Melichar, Skalpel prosím, Byl jednou jeden polda a další. Objevoval se i v seriálech, například Bylo nás šest, Arabela nebo Chlapci a chlapi. Mimo Česka se věnoval natáčení i v Německu.

Témata: Mareš, Václav
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jiří Menzel je dál v kritickém stavu. Uzdravení nebude jednoduché

22.11.2017 16:22 Praha - Režisér Jiří Menzel (79) je v intenzivní péči specialistů Ústřední vojenské nemocnice ve…

Jiří Menzel musel podstoupit operaci mozku, jeho stav je prý vážný

21.11.2017 22:02 Aktualizováno Praha - Český oskarový režisér Jiří Menzel (69) leží v kritickém stavu v nemocnici. Byl převezen do…

RECENZE: Zahradnictví: Nápadník se pokouší poněkud chaoticky, ale s…

21.11.2017 18:53 RECENZE - Do kin přichází poslední díl filmové trilogie Zahradnictví Nápadník. Doposud jsme mohli…

Mezinárodní Emmy získali britští herci Branagh a Frielová, ta hrála i…

21.11.2017 08:04 New York - Prestižní mezinárodní cenu Emmy za nejlepší herecký výkon získali Britové Kenneth…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama