Erotický film šokoval Cannes. Diváci utekli ze sálu

Cannes - Film australské režisérky Julie Leighové s erotickou tematikou zaskočil při čtvrteční premiéře na festivalu v Cannes publikum. Někteří diváci v průběhu promítání opustili sál, píše agentura AFP.

Diskuse: 0

Erotický film šokoval Cannes. Diváci utekli ze sálu - anotační foto
reklama

Julia Leighová svou prvotinou Sleeping Beauty vyvolala v Cannes emoce. Zatímco někteří diváci snímek nevydrželi sledovat do závěrečných titulků, jiní na konci tleskali.
 
Hlavní roli filmu ztvárnila dvaadvacetiletá Emily Browningová, známá ze snímku Zacka Snydera Sucker Punch. Browningová hraje studentku Lucy, která má poněkud zvláštní práci - zatímco spí, muži si na jejím těle plní své sexuální touhy.
 
Poté, co zdrogovaná Lucy upadne do hlubokého spánku, ji její "paní" položí nahou do postele v komoře obrovského domu. Tam ji navštěvují klienti různého vzezření a s různými, často zvláštními rozmary.

Kritici se při představení ve svých sedadlech ošívali nad nechutnou scénou, kdy se nad dívkou svlékl sedmdesátiletý sadista, píše zpravodaj AFP. Ten Lucy zahrnul množstvím urážek a popálil jí cigaretou ucho.


(Zdroj: YouTube)

Hlavní postava se kromě toho za peníze účastní nesnesitelných lékařských pokusů, které představují například krmení dívky pomocí trubice, jež vede jejím jícnem.

Leighová, která je jednou ze čtyř žen ucházejících se o Zlatou palmu, hlavní cenu festivalu v Cannes, vypověděla, že inspiraci k filmu získala z novely Gabriela García Marquéze s podobnou dějovou linií a také z internetových inzerátů se "spícími dívkami".
 
"Doufám, že to bude mít silný dopad na publikum, pozitivní i negativní. Také věřím, že zvuk i celková atmosféra filmu pomůže publiku použít představivost a vnést lidi více do filmu," řekla režisérka.
 
O hlavní cenu festivalu v Cannes - Zlatou palmu, která bude předána 22. května, se uchází celkem 20 filmů.

reklama
Klíčová slova: filmové festivaly

Diskuse

Erotický film šokoval Cannes. Diváci utekli ze sálu

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Hvězdou orchestrálního koncertu PKF – Prague Philharmonia bude koncertní mistr Jan Fišer se svým Dvořákovým triem - anotační foto

Hvězdou orchestrálního koncertu PKF – Prague Philharmonia bude koncertní mistr...

24.04.2014 15:05 Praha – Beethovenovo a Mozartovo nesmrtelné dílo si v neděli 27. dubna připomene každý, kdo zavítá na...

Tajemství skrytá pod zemí budou odhalena v Arcidiecézním muzeu Olomouc - anotační foto

Tajemství skrytá pod zemí budou odhalena v Arcidiecézním muzeu Olomouc

24.04.2014 10:59 Olomouc - Již dnes v 18 hodin bude v Arcidiecézním muzeu Olomouc zahájena výstava s názvem Tajemství skrytá...

Hamletova základní otázka zazní v Moravském divadle Olomouc - anotační foto

Hamletova základní otázka zazní v Moravském divadle Olomouc

23.04.2014 13:01 Aktualizováno Olomouc - Po Maryše čeká Moravské divadlo Olomouc další dramatická výzva, tentokrát v podobě Shakespearovy...

Olomoucký majáles se ponese v komiksovém duchu - anotační foto

Olomoucký majáles se ponese v komiksovém duchu

23.04.2014 12:36 Olomouc - Výstava tvorby krále českého komiksu Káji Saudka, komiksové workshopy, přítomnost uznávaných...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zavedení EURA v ČR?

Hlasovalo 24982 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama