Janeček zůstane generálním ředitelem České televize dalších šest let

Praha - Generálním ředitelem České televize (ČT) zůstává současný ředitel Jiří Janeček. Ve středu o tom ve třetím kole volby rozhodla Rada ČT.

Přidejte svůj názor

Jiří Janeček, generální ředitel ČT

Janeček se ve třetím kole utkal s bývalou novinářkou Janou Kasalovou. Od radních získal deset hlasů, minimum potřebné k vítězství. Kasalové ve třetím kole vyjádřili přízeň jen tři radní.

"Je to prové v historii ČT, kdy byl stávající generální ředitel znovu zvolen," řekl na tiskové konferenci po zasedání Rady ČT její předseda Jiří Baumruk.

"Neříkám, že jsem s tím počítal, to že jsem zvítězil, je pravděpodobně, tím, že má práce ukazuje na něco, co je pozitivní," řekl ke svému znovuzvolení Janeček.


Stávající generální ředitel členy Rady ČT přesvědčil svým projevem, ve kterém zhodnotil své šestileté působení na pozici šéfa ČT. Představil také hlavní priority, mezi které patří zkvalitňování signálu, obsahu programů, dokončení digitalizace a udržení vyrovnaného rozpočtu.

"Ekonomická situace je v tuto chváli dobrá, máme tři miliardy korun an horší časy," řekl Janeček. Podle něj je ale nutné připravit se na léta, kdy finanční rezervy dojdou. "Musíme podnikat opatření, která nám ten měšec znovu naplní," předeslal Janeček. Konrétní kroky optimalizace ve všech sektorech představí nový ředitel poté, co bude znám přesný výstup auditu podniku.

Podle něj bude součástí tzv. optimalizace také propouštění. "Nebudu střílet čísla od boku, nechám si poradit a pak budu jednat," odpověděl Janeček na otázku, kolik lidí přijde o místo.

Janečkovou nejbližší prioritou je vyhraněnější profilace všech čtyř programů. "Do půl roku nás čeká vyprofilování všech kanálů, zejména jedničky a dvojky, které budou oproštěné od zpráv a sportovních relací," odhalil svůj plán Janeček.

Nový šéf by také rád zachoval i po roce 2012 reklamu. Finance z ní by ČT použila na podporu kinematografie. Janeček také uvažuje o pořadu, podobném "nováckému" Volejte řediteli. "Budeme s lidmi řešit problémy prostřednictvím obrazovky," řekl Janeček.

Janeček zůstane ve funkci generálního ředitel ČT dalších šest let, tedy do července 2015.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Čertoviny Zdeňka Trošky prožily čertovský natáčecí den

29.05.2017 17:55 Jako by si peklo chtělo vzít svůj díl, v poslední květnové pondělí letošního roku panovalo obrovské…

Vlasta Burian rozdával lidem smích, Češi se mu krutě odvděčili

29.05.2017 08:26 Rozdával smích, ale samotnému mu do smíchu nakonec nebylo. Vlasta Burian byl po válce obviněn z…

Zlatou palmu v Cannes získalo drama The Square, zvláštní cenu má Nicol…

28.05.2017 21:48 Aktualizováno Cannes - Nejvyšší ocenění, Zlatou palmu, získalo dnes na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes…

RECENZE: Piráti z Karibiku popáté! Scénáristova pomsta, která… hm, nenudí?

26.05.2017 16:33 Aktualizováno RECENZE – Jedna z nejvelkolepších sérií posledních let je zpět. Jack, Barbossa, Will, Elizabeth.…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama