Herec Chow Yun-Fat bude hrát Konfucia

Hong Kong - Hongkongský herec Chow Yun-Fat se objeví v novém životopisném filmu o filozofovi Konfuciovi. Informoval o tom v pondělí zpravodajský server BBC.

Přidejte svůj názor

Chow Yun-Fat

"Budu muset odložit svůj trenčkot a obléci se do zcela jiné róby," zažertoval čtyřiapadesátiletý herec, který nejvíce proslul v gangsterských rolích. Natáčení by mělo začít během tří týdnů, ale přesné datum ještě nebylo zveřejněno. Snímek by měl mít rozpočet kolem dvou milionů liber. Na jeho produkci se bude podílet státní společnost China Film Group a pekingská společnost Dadi Cinema. Přispět má i čínská vláda.

Snímek využívá vlny zvýšeného zájmu o čínského filozofa, který byl při čínské kulturní revoluci (1960) postaven mimo zákon. Komunistický vůdce Mao a jeho následovníci jej ostře kritizovali, nazývali ho feudálem a staromódním měšťácky smýšlejícím zpátečníkem. Konfuciův rodný dům, hrob a klášter v jeho rodném městě Qufu se stal terčem útoku takzvaných "rudých gard", které tu zničily 6600 pamětních předmětů. Současná čínská vláda postupně začíná závěry Konfuciova učení uznávat.

Konfucius žil kolem roku 500 před naším letopočtem za Dynastie Zhou jako rádce. V době, kdy se Čínská říše potýkala s chaosem a kriminalitou, prosazoval morální názor jako systém správného fungování společnosti, vlády a života vůbec. Jeho učení znamenalo přeměnu země, přineslo nový model Čínských dynastií a mělo vliv i na ostatní země východní Asie. Pozdější čínští císaři jej jako filozofa velebili a nechávali na jeho počest stavět chrámy.

Chow Yun-Fat je vedle Jackie Chana jedním z nejslavnějších hongkongských herců. Narodil se v roce 1955 na ostrově Lamma. Do širšího povědomí filmové veřejnosti se prosadil díky režisérovi Johnovi Woo ve filmu Lepší zítřek. Mezi jeho nejlepší snímky patří Anna a král a v neposlední řadě film Tygr a drak, který v roce 2000 získal Oscara za nejlepší cizojazyčný film. V dubnu se představí britskému publiku ve filmu Dragonball: Evoluce, který byl vytvořen podle slavné animované série.

Témata: filmy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na co vyrazit do kina? Stále vede německá komedie, bronz má Havelkův…

23.04.2018 15:59 Praha - V čele návštěvnosti tuzemských kin zůstalo druhý víkend za sebou pokračování německé…

Karlovarský festival uctí památku Formana a ocení Hanzlíka

23.04.2018 15:38 Karlovy Vary - Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary uctí památku nedávno zesnulého režiséra…

Zemřel malý velký herec Vern Troyer (†49). Hvězda z filmu o Austinu…

22.04.2018 01:32 Los Angeles (USA) - Ve věku 49 let zemřel v americkém Los Angeles herec Verner Troyer, známý hlavně…

ROZHOVOR: Děsivý příběh podle skutečnosti? Režisér Mordparty oceněný…

21.04.2018 11:03 ROZHOVOR - Peter Bebjak, režisér oceněný Českým lvem, právě natáčí třídílnou minisérii Trhlina. Na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama