Herec Chow Yun-Fat bude hrát Konfucia

Hong Kong - Hongkongský herec Chow Yun-Fat se objeví v novém životopisném filmu o filozofovi Konfuciovi. Informoval o tom v pondělí zpravodajský server BBC.

Přidejte svůj názor

Chow Yun-Fat

"Budu muset odložit svůj trenčkot a obléci se do zcela jiné róby," zažertoval čtyřiapadesátiletý herec, který nejvíce proslul v gangsterských rolích. Natáčení by mělo začít během tří týdnů, ale přesné datum ještě nebylo zveřejněno. Snímek by měl mít rozpočet kolem dvou milionů liber. Na jeho produkci se bude podílet státní společnost China Film Group a pekingská společnost Dadi Cinema. Přispět má i čínská vláda.

Snímek využívá vlny zvýšeného zájmu o čínského filozofa, který byl při čínské kulturní revoluci (1960) postaven mimo zákon. Komunistický vůdce Mao a jeho následovníci jej ostře kritizovali, nazývali ho feudálem a staromódním měšťácky smýšlejícím zpátečníkem. Konfuciův rodný dům, hrob a klášter v jeho rodném městě Qufu se stal terčem útoku takzvaných "rudých gard", které tu zničily 6600 pamětních předmětů. Současná čínská vláda postupně začíná závěry Konfuciova učení uznávat.

Konfucius žil kolem roku 500 před naším letopočtem za Dynastie Zhou jako rádce. V době, kdy se Čínská říše potýkala s chaosem a kriminalitou, prosazoval morální názor jako systém správného fungování společnosti, vlády a života vůbec. Jeho učení znamenalo přeměnu země, přineslo nový model Čínských dynastií a mělo vliv i na ostatní země východní Asie. Pozdější čínští císaři jej jako filozofa velebili a nechávali na jeho počest stavět chrámy.

Chow Yun-Fat je vedle Jackie Chana jedním z nejslavnějších hongkongských herců. Narodil se v roce 1955 na ostrově Lamma. Do širšího povědomí filmové veřejnosti se prosadil díky režisérovi Johnovi Woo ve filmu Lepší zítřek. Mezi jeho nejlepší snímky patří Anna a král a v neposlední řadě film Tygr a drak, který v roce 2000 získal Oscara za nejlepší cizojazyčný film. V dubnu se představí britskému publiku ve filmu Dragonball: Evoluce, který byl vytvořen podle slavné animované série.

Témata: filmy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel herec Nyqvist (+56) známý z trilogie Milénium

28.06.2017 05:50 Stockholm - Ve věku 56 let v úterý zemřel jeden z nejznámějších švédských herců Michael Nyqvist,…

Facebook bude ve spolupráci s Hollywoodem točit vlastní seriály

26.06.2017 20:37 Washington - Americký provozovatel sociální sítě Facebook jedná s hollywoodskými studii o natáčení…

RECENZE: Proč se k nám stále vrací? Transformers to rozpálí již popáté

23.06.2017 15:46 RECENZE – Jedni je nenávidí, druzí milují. Faktem zůstává, že Autoboti i po deseti letech stále…

RECENZE: Holky na tahu přináší humor. A nevyhnou se ani vraždě

22.06.2017 10:00 RECENZE – Když se pětice kamarádek rozhodla uspořádat dámskou jízdu před svatbou jedné z nich,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama