Herec Pierre Richard oslaví v neděli 75. narozeniny

Paříž - Francouzský herec Pierre Richard oslaví v neděli 16. srpna své 75. narozeniny. Richard se proslavil komediálními snímky Trampoty s kohoutem, Velký blondýn s černou botou a Návrat velkého blondýna.

Přidejte svůj názor

Herec Pierre Richard se narodil 16. srpna roku 1934 ve Valenciennes ve Francii. Richard se věnoval od dětství divadlu a ve 20 letech se zapsal v Paříži do hereckých kurzů Jeana Vilara a Charlese Dullina. Na začátku své kariéry vystupoval s herci Jeanem Yannem, Jacquesem Fabbrim a Jacquesem Dufilhemem v pařížských kabaretech L´Ecluse, Galerie 55 a Chval d´or.

Na začátku 60. let se věnoval psaní vlastních komických skečů a o dva roky později se poprvé objevil před televizní kamerou v zábavném pořadu. Po několika menších filmových rolích se na začátku 70. let prosadil jako filmový komik.

Do podvědomí veřejnosti se dostal svým autorsko-režijním debutem Roztržitý, kde si zahrál v titulní roli vynalézavého pracovníka propagační agentury Pierra Malagueta, který se stává svým jednáním pro okolí pohromou. Postavu naivního smolaře a nešťastného, ušlápnutého člověka rozvíjel Richard v dalších komediích, mezi které patří například Život plný malérů, Nic nevím, ale řekl bych všechno, Jsem nesmělý, ale léčím se či To nejsem já, to je on.

Popularitu mu přinesly zejména komedie režiséra a herce Yvese Roberta Velký blondýn s černou botou a Návrat velkého blondýna, v nichž ztělesnil houslistu symfonického orchestru Françoise Perrina, jehož považují omylem agenti tajné služby za rafinovaného špiona.

S velkým diváckým ohlasem se v 80. letech setkaly komedie Kopyto, Otec & otec a Uprchlíci, ve kterých si zahrál společně s francouzským hercem Gérardem Depardieu. Richard má na svém kontě také dramatickou postavu pastora Ambroise Doprémyho, kterou si zahrál ve filmu Šachová partie.

V roce 1985 se Richard vrátil k divadlu a účinkoval v inscenaci Woodyho Allena s názvem Bůh, Shakespeare a já.

Pierre Richard byl v roce 1996 oficiálním hostem MFF v Karlových Varech, kde byl oceněn za roli francouzského kuchaře a sběratele exotických receptů Pascala Ichaca v tragikomedii z Gruzie 20. let Tisíc a jeden recept zamilovaného kuchaře.

Naposledy navštívil Richard Prahu v dubnu 2009, kdy se stal hostem veletrhu nápojů a gastronomie, kde představil víno ze své vinice Sv. Martin. Tu zakoupil v roce 1978 a postupně ji rozšířil z 12 na 20 hektarů.

Témata: Richard, Pierre | herci
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel herec Nyqvist (+56) známý z trilogie Milénium

28.06.2017 05:50 Stockholm - Ve věku 56 let v úterý zemřel jeden z nejznámějších švédských herců Michael Nyqvist,…

Facebook bude ve spolupráci s Hollywoodem točit vlastní seriály

26.06.2017 20:37 Washington - Americký provozovatel sociální sítě Facebook jedná s hollywoodskými studii o natáčení…

RECENZE: Proč se k nám stále vrací? Transformers to rozpálí již popáté

23.06.2017 15:46 RECENZE – Jedni je nenávidí, druzí milují. Faktem zůstává, že Autoboti i po deseti letech stále…

RECENZE: Holky na tahu přináší humor. A nevyhnou se ani vraždě

22.06.2017 10:00 RECENZE – Když se pětice kamarádek rozhodla uspořádat dámskou jízdu před svatbou jedné z nich,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama