Nicolas Cage do Benátek dorazí jako zlý poručík

Benátky - Na benátském festivalu bude mít v pátek premiéru drama Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans (Zlý poručík: Cílový přístav New Orleans) s Nicolasem Cagem v hlavní roli. Informace poskytly internetové stránky festivalu.

Přidejte svůj názor

Nicolas Cage hraje ve filmu Wernera Herzoga neworleanského policistu Terence McDonagha, který je povýšen na poručíka za odvahu projevenou při řádění hurikánu Katrina. Ten řeší případ drogového dealera, který je obviněn z vyvraždění afrických emigrantů. Terence však navzdory svému povolání není vzorem lidských ctností. K jeho největším slabostem patří závislost na sexu, lécích proti bolesti i kokainu. Původem německý režisér Werner Herzog bodoval na festivalu v Cannes s filmy Každý pro sebe a bůh proti všem i Fitzcarraldo. Do svého detektivního dramatu Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans, které natočil v USA, obsadil společně s Cagem i Evu Mendesovou a Vala Kilmera.

O Zlatého lva se v Benátkách uchází i rakouská režisérka Jessica Hausnerová s filmem o zázraku ve francouzských Lurdách. Snímek Lourdes vypráví o Christine, která je upoutána na invalidní vozík, a návštěva Lurd pro ni představuje jedinou naději na plnohodnotný život. Její přání jsou vyslyšena a jednoho rána je schopna postavit se na vlastní nohy, což u dalších poutníků vzbuzuje nadšení i závist. Hlavní roli v soutěžním filmu Lourdes ztvárnila francouzská herečka Sylvie Testudová známá z filmů Únosce, Strach a chvění nebo Edith Piaf.

Taiwanské soutěžní drama Prince of Tears (Princ slz) se odehrává v 50. letech minulého století, kdy zemi ovládly antikomunistické demonstrace. Režisér Yonfan na historické události nahlíží pohledem dvou dívek, které po návratu ze školy najdou svůj domov v obležení militaristů. Jejich rodiče jsou navíc označeni za komunistické špiony. Do příběhu se zaplétají další postavy, které v osudových okamžicích společně se strachem prožívají i lásku a přátelství.

Do hlavní soutěžní sekce benátského festivalu bylo letos zařazeno 23 filmů. O držiteli Zlatého lva rozhodne mezinárodní porota v čele s režisérem Angem Leem, která svůj verdikt vyhlásí 12. září.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na co vyrazit do kina? Stále vede německá komedie, bronz má Havelkův…

23.04.2018 15:59 Praha - V čele návštěvnosti tuzemských kin zůstalo druhý víkend za sebou pokračování německé…

Karlovarský festival uctí památku Formana a ocení Hanzlíka

23.04.2018 15:38 Karlovy Vary - Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary uctí památku nedávno zesnulého režiséra…

Zemřel malý velký herec Vern Troyer (†49). Hvězda z filmu o Austinu…

22.04.2018 01:32 Los Angeles (USA) - Ve věku 49 let zemřel v americkém Los Angeles herec Verner Troyer, známý hlavně…

ROZHOVOR: Děsivý příběh podle skutečnosti? Režisér Mordparty oceněný…

21.04.2018 11:03 ROZHOVOR - Peter Bebjak, režisér oceněný Českým lvem, právě natáčí třídílnou minisérii Trhlina. Na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama