Nicolas Cage do Benátek dorazí jako zlý poručík

Benátky - Na benátském festivalu bude mít v pátek premiéru drama Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans (Zlý poručík: Cílový přístav New Orleans) s Nicolasem Cagem v hlavní roli. Informace poskytly internetové stránky festivalu.

Přidejte svůj názor

Nicolas Cage hraje ve filmu Wernera Herzoga neworleanského policistu Terence McDonagha, který je povýšen na poručíka za odvahu projevenou při řádění hurikánu Katrina. Ten řeší případ drogového dealera, který je obviněn z vyvraždění afrických emigrantů. Terence však navzdory svému povolání není vzorem lidských ctností. K jeho největším slabostem patří závislost na sexu, lécích proti bolesti i kokainu. Původem německý režisér Werner Herzog bodoval na festivalu v Cannes s filmy Každý pro sebe a bůh proti všem i Fitzcarraldo. Do svého detektivního dramatu Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans, které natočil v USA, obsadil společně s Cagem i Evu Mendesovou a Vala Kilmera.

O Zlatého lva se v Benátkách uchází i rakouská režisérka Jessica Hausnerová s filmem o zázraku ve francouzských Lurdách. Snímek Lourdes vypráví o Christine, která je upoutána na invalidní vozík, a návštěva Lurd pro ni představuje jedinou naději na plnohodnotný život. Její přání jsou vyslyšena a jednoho rána je schopna postavit se na vlastní nohy, což u dalších poutníků vzbuzuje nadšení i závist. Hlavní roli v soutěžním filmu Lourdes ztvárnila francouzská herečka Sylvie Testudová známá z filmů Únosce, Strach a chvění nebo Edith Piaf.

Taiwanské soutěžní drama Prince of Tears (Princ slz) se odehrává v 50. letech minulého století, kdy zemi ovládly antikomunistické demonstrace. Režisér Yonfan na historické události nahlíží pohledem dvou dívek, které po návratu ze školy najdou svůj domov v obležení militaristů. Jejich rodiče jsou navíc označeni za komunistické špiony. Do příběhu se zaplétají další postavy, které v osudových okamžicích společně se strachem prožívají i lásku a přátelství.

Do hlavní soutěžní sekce benátského festivalu bylo letos zařazeno 23 filmů. O držiteli Zlatého lva rozhodne mezinárodní porota v čele s režisérem Angem Leem, která svůj verdikt vyhlásí 12. září.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Proč se k nám stále vrací? Transformers to rozpálí již popáté

23.06.2017 15:46 RECENZE – Jedni je nenávidí, druzí milují. Faktem zůstává, že Autoboti i po deseti letech stále…

RECENZE: Holky na tahu přináší humor. A nevyhnou se ani vraždě

22.06.2017 10:00 RECENZE – Když se pětice kamarádek rozhodla uspořádat dámskou jízdu před svatbou jedné z nich,…

VIDEO: Luc Besson mluví o filmu Valerian a město tisíce planet

21.06.2017 14:55 Vizuálně ohromující dobrodružství Luca Bessona, legen-dárního režiséra filmů Leon, Pátý element,…

Zemřel režisér Vladimír Drha, na sklonku života točil úspěšné seriály

21.06.2017 14:37 Praha - Svůj boj s rakovinou v noci na dnešek prohrál režisér Vladimír Drha, bylo mu 73 let. Získal…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama