Clint Eastwood obsadí do svého filmu syna Scotta

V životopisném dramatu o jihoafrickém prezidentovi Nelsonu Mandelovi amerického režiséra Clinta Eastwooda si zahraje jeho syn Scott. Ve středu o tom informoval americký server The Hollywood Reporter.

Přidejte svůj názor

Eastwoodův snímek zachytí spojenectví mezi Mandelou a trenérem národního ragbyového týmu, jehož cílem bylo sjednotit Jihoafrickou republiku v období apartheidu. Scott Eastwood se zde objeví společně s herci Mattem Damonem a Morganem Freemanem. Pro režiséra se bude jednat již o třetí spolupráci se svým synem. V minulosti jej obsadil do svých filmů Vlajky našich otců a Gran Torino. V titulcích však figuroval pod jménem Scott Reeves.

Připravovaný filmový projekt je adaptací knihy Johna Carlina s názvem Playing the Enemy: Nelson Mandela and the Game That Made a Nation. Na filmové plátno ji převede jihoafrický scenárista Anthony Peckham.

Clint Eastwood patří ve svých 78 letech k nejproduktivnějším hollywoodským tvůrcům. Ačkoliv se herectví věnuje již od svých 25 let, režírovat začal až na počátku 70. let. V roce 1993 byl za western Nesmiřitelní na Oscara nominován zároveň jako herec i režisér. Eastwood je autorem snímků Dokonalý svět, Madisonské mosty, Tajemná řeka či Million Dollar Baby. Jako herec se vedle svých vlastních filmů objevil také ve snímcích Drsný Harry či Pro hrst dolarů. V loňském roce do kin uvedl své filmy Výměna a Gran Torino.

 

Témata: Clint Eastwood
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jiří Menzel je dál v kritickém stavu. Uzdravení nebude jednoduché

22.11.2017 16:22 Praha - Režisér Jiří Menzel (79) je v intenzivní péči specialistů Ústřední vojenské nemocnice ve…

Jiří Menzel musel podstoupit operaci mozku, jeho stav je prý vážný

21.11.2017 22:02 Aktualizováno Praha - Český oskarový režisér Jiří Menzel (69) leží v kritickém stavu v nemocnici. Byl převezen do…

RECENZE: Zahradnictví: Nápadník se pokouší poněkud chaoticky, ale s…

21.11.2017 18:53 RECENZE - Do kin přichází poslední díl filmové trilogie Zahradnictví Nápadník. Doposud jsme mohli…

Mezinárodní Emmy získali britští herci Branagh a Frielová, ta hrála i…

21.11.2017 08:04 New York - Prestižní mezinárodní cenu Emmy za nejlepší herecký výkon získali Britové Kenneth…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama