Zemřel herec Patrick Swayze

Los Angeles - Americký herec Patrick Swayze zemřel v pondělí ve věku 57 let na rakovinu slinivky. Informuje o tom v úterý agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Patrick Swayze

Rakovina byla Swayzemu diagnostikována v lednu 2008. V rozhovoru z ledna letošního roku uvedl, že mu už pravděpodobně nezbývají více než dva roky života.

"Patrick Swayze odešel v tichosti, obklopen rodinou. Zemřel poté, co 20 měsíců bojoval se svou nemocí," uvedla mluvčí rodiny Annett Wolfová v oficiálním prohlášení.

Swayze se okamžitě po diagnostikování své nemoci rozhodl, že bude bojovat a dobrovolně podstoupil experimentální léčbu s novými léky. Navzdory své nemoci se rozhodl natočit detektivní televizní seriál s názvem The Beast, který se v televizi objevil na začátku letošního roku.

"Patrick Swayze byl jedním z největších hereckých talentů své generace a jeho smrt nás velice zasáhla. Práci se věnoval do posledních sil a pro celý štáb se tak stal velkou inspirací," vyjádřili smutek nad hercovou smrtí producenti seriálu The Beast.

"Byl vzácnou a nádhernou kombinací mužnosti a dobrosrdečnosti. Byl odvážný a silný, skutečný kovboj s křehkým srdcem," uvedla ve svém prohlášení herečka Jennifer Greyová, která stála Swayzemu po boku v legendárním snímku Hříšný tanec. "Byl nebojácný a své kaskadérské kousky vždy dělal sám, nebylo pro mě překvapením, s jakou vervou bojoval s rakovinou," dodala herečka.

Hříšný tanec se po celém světě setkal s velkým diváckým ohlasem a vydělal více než 214 milionů dolarů. Swayze pro něj nazpíval skladbu She's Like the Wind, která patří k největším hitům konce 80. let.

Další významnou roli ztvárnil ve filmu Duch, kde se objevil po boku Whoopi Goldbergové. Ta na Swayzeho zavzpomínala slovy: "Byl to opravdu skvělý člověk s obrovským smyslem pro humor. Bohužel jsem mu nestačila oplatit vše, co mi poskytnul svou přítomností." Goldbergová věří v poselství filmu Duch, v němž Swayze posmrtně doprovázel svou milovanou přítelkyni v podání Demi Mooreové, a herec tak bude neustále v její blízkosti.

"Budu tě navždy milovat, Patricku. Tvé světlo bude svítit dál v životě nás všech, budeš mi chybět," řekla Mooreová pro server BBC.

"Patrick žil tisíc životů v jednom. Byl výborný tanečník, psal písně, které se staly hity, účinkoval v mnoha filmech. Byl úžasný a silný muž. Ale budu si ho především pamatovat jako muže, který velmi miloval svoji ženu Lisu," prohlásil herec Rob Lowe.

Patrick Swayze se narodil v roce 1952 v Houstonu. Svůj herecký talent zúročil v komediích i dramatech. Vedle přelomových filmů Hříšný tanec a Duch na sebe upozornil také v kriminálním filmu Bod zlomu, v dramatu Poslední tanec, thrilleru Černý pes nebo komedii Táta lump.

Ukázka z filmu Hříšný tanec

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel herec Nyqvist (+56) známý z trilogie Milénium

28.06.2017 05:50 Stockholm - Ve věku 56 let v úterý zemřel jeden z nejznámějších švédských herců Michael Nyqvist,…

Facebook bude ve spolupráci s Hollywoodem točit vlastní seriály

26.06.2017 20:37 Washington - Americký provozovatel sociální sítě Facebook jedná s hollywoodskými studii o natáčení…

RECENZE: Proč se k nám stále vrací? Transformers to rozpálí již popáté

23.06.2017 15:46 RECENZE – Jedni je nenávidí, druzí milují. Faktem zůstává, že Autoboti i po deseti letech stále…

RECENZE: Holky na tahu přináší humor. A nevyhnou se ani vraždě

22.06.2017 10:00 RECENZE – Když se pětice kamarádek rozhodla uspořádat dámskou jízdu před svatbou jedné z nich,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama