Herečka Elizabeth Taylorová podstoupí operaci srdce

Los Angeles - Sedmasedmdesátiletou známou herečku Elizabeth Taylorovou čeká operace srdce. Informovala o tom ve středu agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Elizabeth Taylorová

Oscarová herečka sdělila svým fanouškům informaci o nadcházejícím chirurgickém zákroku na komunitní síti Twitter. Podle svých slov chtěla o nemoci promluvit dříve, než to vypátrají média.

"Drazí přátelé, ráda bych vám oznámila, dříve než se tuto informaci dozvíte z novin, že odcházím do nemocnice, kde podstoupím operaci srdce. Velice ocením, když se za mne budete modlit. Určitě vám dám vědět, až bude po všem. S láskou Elizabeth," napsala Taylorová.

O zdravotním stavu Elizabeth Taylorové spekulují média již několik let. Herečka měla vážné problémy se zády, v roce 1997 jí lékaři odoperovali benigní mozkový nádor a před třemi lety zdůraznila v americké televizi, že netrpí Alzheimerovou chorobou. Srdeční porucha ji ale trápí již pět let.

Elizabeth Taylorová se narodila 27. února 1932 v Londýně. Do filmového průmyslu vstoupila už v dětství, široké publikum zaujala v rodinném snímku Lassie se vrací z roku 1943. Postupem času jí režiséři svěřili celou řadu rozmanitých rolí. Diváci si ji mohou pamatovat z romantického dramatu Jana Eyrová, z komedie Nevěstin otec, z dramatu Místo na výsluní z roku 1951, z dobrodružného snímku Ivanhoe nebo z dramatu Kočka na rozpálené plechové střeše. V roce 1961 získala svého prvního Oscara za ženský herecký výkon ve filmu Telefon Butterfield 8 a za šest let svůj úspěch zopakovala za hlavní roli v psychologickém dramatu Kdo se bojí Virginie Woolfové?. Nezapomenutelné postavy vytvořila ve filmech Kleopatra, Zkrocení zlé ženy nebo Jediná hra.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Čertoviny Zdeňka Trošky prožily čertovský natáčecí den

29.05.2017 17:55 Jako by si peklo chtělo vzít svůj díl, v poslední květnové pondělí letošního roku panovalo obrovské…

Vlasta Burian rozdával lidem smích, Češi se mu krutě odvděčili

29.05.2017 08:26 Rozdával smích, ale samotnému mu do smíchu nakonec nebylo. Vlasta Burian byl po válce obviněn z…

Zlatou palmu v Cannes získalo drama The Square, zvláštní cenu má Nicol…

28.05.2017 21:48 Aktualizováno Cannes - Nejvyšší ocenění, Zlatou palmu, získalo dnes na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes…

RECENZE: Piráti z Karibiku popáté! Scénáristova pomsta, která… hm, nenudí?

26.05.2017 16:33 Aktualizováno RECENZE – Jedna z nejvelkolepších sérií posledních let je zpět. Jack, Barbossa, Will, Elizabeth.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama