Erotika na Nově před desátou, pokuta 400.000 Kč! Trest hrozí i ČT

Praha - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila tento týden společnosti CET 21, která provozuje televizi Nova, dvě pokuty v celkové výši 450.000 korun. Vyplývá to ze zápisu rady, který byl dnes zveřejněn. Rada také udělila licenci k provozování televizního vysílání programu www.regionalnitelevize.cz šířeného prostřednictvím kabelových systémů společnosti Regionální televize CZ.

Diskuse: 1

Erotika na Nově před desátou, pokuta 400.000 Kč! Trest hrozí i ČT - anotační foto
reklama

Nejvyšší pokutu ve výši 400.000 korun dostala CET 21 za to, že odvysíláním pořadu Hlava v oblacích na programu Nova Cinema ve dnech 21. a 22. srpna 2011 došlo k porušení zákonné povinnosti. Zmíněný pořad obsahoval naturalistické scény násilí a sexuálně explicitní a drastické scény ve formě, která může u dětských diváků vyvolat psychický otřes a vést tak k ohrožení zejména jejich psychického vývoje. Druhou pokutu ve výši 50.000 korun musí firma zaplatit za odvysílání nedostatečně rozeznatelné a oddělené reklamy na Nurofen. 

"Víme o tomto řízení a počkáme si na písemné vyhotovení rozhodnutí rady. Po jeho analýze zvážíme další právní kroky včetně podání správní žaloby u soudu," řekl ČTK šéf komunikace a vnějších vztahů televize Nova Lubor Černohlávek. 

Rada dále udělila společnosti Regionální televize CZ licenci k provozování televizního vysílání šířeného prostřednictvím družice na 12 let. Program www.regionalnitelevize.cz. bude zaměřený převážně na regionální a lokální televizní zpravodajství a propagaci turisticky atraktivních akcí a míst v jednotlivých regionech.

reklama
Klíčová slova: TV Nova

Diskuse

Erotika na Nově před desátou, pokuta 400.000 Kč! Trest hrozí i ČT

Počet příspěvků: , poslední 16.03.2012 11:25
(Zobrazeno posledních 1 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Poslední koncert Krásy dneška láká na divadelní akci a jam session - anotační foto

Poslední koncert Krásy dneška láká na divadelní akci a jam session

21.04.2014 11:25 Praha – Poslední koncert z cyklu soudobé hudby Krása dneška, který pořádá PKF – Prague Philharmonia, se bude...

Zemřel herec Antonín Molčík (†74), zradilo ho srdce. Známý to hlas z jednotky...

20.04.2014 13:10 Aktualizováno Praha - Jeden z nejznámějších dabérů Antonín Molčík zemřel v pátek v nemocnici Na Homolce. Zradilo ho srdce.

Simona Stašová zazářila: Na festivalu v USA získala cenu za herecký výkon - anotační foto

Simona Stašová zazářila: Na festivalu v USA získala cenu za herecký výkon

20.04.2014 11:32 Tiburon/Praha - Herečka Simona Stašová získala na filmovém festivalu v americkém Tiburonu cenu za ženský...

Ostrava se bude otřásat: Na legální techno party bude vstup téměř zdarma  - anotační foto

Ostrava se bude otřásat: Na legální techno party bude vstup téměř zdarma

19.04.2014 18:19 Ostrava - V Ostravě se připravuje druhý ročník velkého a legálního festivalu taneční hudby. Akci nazvanou...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zavedení EURA v ČR?

Hlasovalo 24307 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama