Sovětská televize se objeví na internetu

Moskva - Rusko se rozhodlo umístit archívy sovětského televizního vysílání na internetový portál CCCP-TV.ru, informovala v pátek ruskojazyčná verze BBC. Portál by měl být spuštěn během měsíce, uvedl náměstek ředitele ruského Státního televizního a rozhlasového fondu Varlam Čogovadze.

Přidejte svůj názor

Vysílání sovětské televize

Televizní a rozhlasový fond ve spolupráci se společností Uravo umístí na webových stránkách nahrávky populárních pořadů, na kterých vyrůstaly generace Rusů od padesátých do začátku devadesátých let.

Jedná se například o sovětskou verzi večerníčku Spokojnoj noči, malyši (Dobrou noc, děti), nebo sváteční pořad Goluboj ogoňok (Modrý plamínek), který tvořil pásmo vystoupení sovětských hudebníků a bavičů. Chybět by neměl ani vzdělávací pořad V mire životnych (Ve světě zvířat) věnovaný tématu zoologie a chování zvířat ve volné přírodě, nebo záznamy přenosů hokejových zápasů SSSR s Kanadou.

V ruských filmových archívech ze sovětských časů se uchovávají záznamy sjezdů Komunistické strany, materiály oficiálního zpravodajského pořadu Vrjemja a některé filmy natočené na státní zakázku, jako je seriál Město vstreči izmeniť neľzja s populárním hercem a zpěvákem Vladimirem Vysockým v jedné z hlavních rolí.

Uživatelé, kteří filmovou databázi navštíví, se budou muset registrovat a stáhnout speciální program k prohlížení archivních snímků, přístup na stránky však bude bezplatný a financovat se má prostřednictvím reklamy, která bude předcházet promítání archivních videosnímků.

Materiály podle Čogovadzeho budou přístupné na území Ruska a otázka přístupu do databáze z jiných států prozatím nebyla vyřešena.

Témata: Rusko | televize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Jít Po strništi bos může být příjemné, ale občas to zabolí

17.08.2017 00:05 Občas se ve světě kinematografie kladou otázky, nakolik je pokušení po úspěšném filmu vstoupit…

Zemřela scénáristka populárních dětských pohádek Anna Jurásková

16.08.2017 17:55 Praha - Ve věku 92 let zemřela scénáristka Broučků, Lišky Bystroušky a dalších večerníčků a pohádek…

Unikla další epizoda Hry o trůny, můžou za to Španělé

16.08.2017 12:13 Hra o trůny je sice čím dál tím populárnější, ale svým problémům se nevyhne. Na internet unikla…

Další série oblíbeného pořadu Tvoje tvář má známý hlas se blíží. Kdo bude…

15.08.2017 19:56 Praha – Oblíbený pořad Tvoje tvář má známý hlas se již brzy vrátí na televizní obrazovky. Na koho…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama