Sovětská televize se objeví na internetu

Moskva - Rusko se rozhodlo umístit archívy sovětského televizního vysílání na internetový portál CCCP-TV.ru, informovala v pátek ruskojazyčná verze BBC. Portál by měl být spuštěn během měsíce, uvedl náměstek ředitele ruského Státního televizního a rozhlasového fondu Varlam Čogovadze.

Přidejte svůj názor

Vysílání sovětské televize

Televizní a rozhlasový fond ve spolupráci se společností Uravo umístí na webových stránkách nahrávky populárních pořadů, na kterých vyrůstaly generace Rusů od padesátých do začátku devadesátých let.

Jedná se například o sovětskou verzi večerníčku Spokojnoj noči, malyši (Dobrou noc, děti), nebo sváteční pořad Goluboj ogoňok (Modrý plamínek), který tvořil pásmo vystoupení sovětských hudebníků a bavičů. Chybět by neměl ani vzdělávací pořad V mire životnych (Ve světě zvířat) věnovaný tématu zoologie a chování zvířat ve volné přírodě, nebo záznamy přenosů hokejových zápasů SSSR s Kanadou.

V ruských filmových archívech ze sovětských časů se uchovávají záznamy sjezdů Komunistické strany, materiály oficiálního zpravodajského pořadu Vrjemja a některé filmy natočené na státní zakázku, jako je seriál Město vstreči izmeniť neľzja s populárním hercem a zpěvákem Vladimirem Vysockým v jedné z hlavních rolí.

Uživatelé, kteří filmovou databázi navštíví, se budou muset registrovat a stáhnout speciální program k prohlížení archivních snímků, přístup na stránky však bude bezplatný a financovat se má prostřednictvím reklamy, která bude předcházet promítání archivních videosnímků.

Materiály podle Čogovadzeho budou přístupné na území Ruska a otázka přístupu do databáze z jiných států prozatím nebyla vyřešena.

Témata: Rusko | televize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Renč porazil Trošku. Do čela návštěvnosti kin se vyšvihly Zoufalé ženy

22.01.2018 16:47 Praha - V čele návštěvnosti tuzemských kin je novinka Zoufalé ženy dělají zoufalé věci. Na druhém…

Festival krátkých filmů Praha uděloval ceny, ta hlavní putuje do Japonska

21.01.2018 18:19 Praha - Hlavní cenu mezinárodního festivalu krátkých filmů Praha, který dnes skončil v kině…

Jsou Zoufalé ženy, které dělají zoufalé věci, zoufalé? Mají svá pozitiva,…

20.01.2018 16:58 RECENZE - V uplynulém týdnu proběhla premiéra filmu Filipa Renče Zoufalé ženy dělají zoufalé věci.…

RECENZE: Čarokrásný a dojemný. Animák Coco oslavuje rodinu a mexickou…

19.01.2018 13:22 RECENZE – Studio Pixar je zárukou kvality. A dokazuje to také se svým výletem do říše mrtvých,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama