Sovětská televize se objeví na internetu

Moskva - Rusko se rozhodlo umístit archívy sovětského televizního vysílání na internetový portál CCCP-TV.ru, informovala v pátek ruskojazyčná verze BBC. Portál by měl být spuštěn během měsíce, uvedl náměstek ředitele ruského Státního televizního a rozhlasového fondu Varlam Čogovadze.

Přidejte svůj názor

Vysílání sovětské televize

Televizní a rozhlasový fond ve spolupráci se společností Uravo umístí na webových stránkách nahrávky populárních pořadů, na kterých vyrůstaly generace Rusů od padesátých do začátku devadesátých let.

Jedná se například o sovětskou verzi večerníčku Spokojnoj noči, malyši (Dobrou noc, děti), nebo sváteční pořad Goluboj ogoňok (Modrý plamínek), který tvořil pásmo vystoupení sovětských hudebníků a bavičů. Chybět by neměl ani vzdělávací pořad V mire životnych (Ve světě zvířat) věnovaný tématu zoologie a chování zvířat ve volné přírodě, nebo záznamy přenosů hokejových zápasů SSSR s Kanadou.

V ruských filmových archívech ze sovětských časů se uchovávají záznamy sjezdů Komunistické strany, materiály oficiálního zpravodajského pořadu Vrjemja a některé filmy natočené na státní zakázku, jako je seriál Město vstreči izmeniť neľzja s populárním hercem a zpěvákem Vladimirem Vysockým v jedné z hlavních rolí.

Uživatelé, kteří filmovou databázi navštíví, se budou muset registrovat a stáhnout speciální program k prohlížení archivních snímků, přístup na stránky však bude bezplatný a financovat se má prostřednictvím reklamy, která bude předcházet promítání archivních videosnímků.

Materiály podle Čogovadzeho budou přístupné na území Ruska a otázka přístupu do databáze z jiných států prozatím nebyla vyřešena.

Témata: Rusko | televize
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Sovětská televize se objeví na internetu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Xindl X má nový klip. Podívejte se na komiksového mývala

25.04.2017 17:54 Praha – Koho a kde „mýval“ Xindl X? Dozvíte se v jeho novém komiksovém klipu, jehož hrdinou není…

Lexus představil nové vozy. Na večírek přišel Vojtek i Pohlreich

25.04.2017 17:28 Praha – Značka Lexus představila nové vozy LS a LC. K příležitosti slavnostního odhalení se konal…

Výstavu Magičtí Lucemburkové obohatil nový exponát

25.04.2017 16:45 Praha – Výstava Magičtí Lucemburkové, o níž jsme informovali dříve, má nový exponát. K příležitosti…

O hledání a škole života v Divadle na cucky

25.04.2017 16:09 Olomouc – Po poslední premiéře, která sledovala dva mladíky při jejich cestě za vysokoškolským…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama