Zemřel režisér Paul Wendkos

Los Angeles - Americký režisér Paul Wendkos zemřel ve věku 84 let v Malibu na následky plicní infekce, která jej zasáhla po mrtvici. Informovala o tom v sobotu agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Wendkos se narodil 20. září roku 1925 ve Philadelphii a během druhé světové války sloužil v americkém námořnictvu. Studoval Kolumbijskou univerzitu v New Yorku a zajímal se o historii filmu a estetiku. Jeho prvním režijním počinem byl dokument nazvaný Dark Interlude, který pojednával o rehabilitaci slepých lidí. Na poli celovečerního filmu debutoval v roce 1957 dramatem The Burglar. Snímek zaujal pozornost tehdejšího šéfa studia Columbia Pictures Harryho Cohena, který přivedl Wendkose do Hollywoodu.

Filmová kariéra Paula Wendkose trvala od 50. let 20. století téměř do současnosti. Na svém kontě měl úspěšnou komedii Slečna Škvrně z roku 1959, válečné drama Operace Vzteklý pes / Útok na Železné pobřeží, snímek Johnny Tiger či western Děla pro Cordobu. Je autorem celé řady televizních filmů, mezi které patří Prosba o lásku, Šest z Alcatrazu, Vzkaz z Vietnamu i Únos letu číslo 847. Do povědomí americké veřejnosti pronikl televizními seriály Archer, Hawaii Five-O nebo The F.B.I.

Témata: úmrtí
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aj Wej-wej uvedl v Praze film o migraci: Opět kritizoval ČR a její…

14.12.2017 19:14 Praha - čínský umělec a aktivista Aj Wej-wej dnes v Praze představil svůj dokumentární film o…

RECENZE: Temná norská fantasy Thelma je lesbickou sestřenkou Mistrovy…

13.12.2017 19:05 RECENZE – Jeden z vrcholů letošních Mezipater, který má na svědomí příbuzný kultovního režiséra…

Sexuální obtěžování a naštvaní fanoušci, aneb strmý pád Johnyho Deppa?

11.12.2017 11:11 Také se nemůžete dočkat pokračování filmu Fantastická zvířata a kde je najít? A věděli jste o tom,…

Osmý díl Star Wars je zde. Na premiéru dorazili i stormtroopeři

10.12.2017 11:32 Aktualizováno Los Angeles - V sobotu se v Los Angeles konala světová premiéra osmého dílu hvězdné ságy Star Wars,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama