Televize Prima uvede na jaře novou castingovou show Robin Hood - Cesta ke slávě

Praha - Na obrazovce Televize Prima se na jaře následujícího roku objeví nová zábavná castingová show Robin Hood - Cesta ke slávě aneb Jak se dělá muzikál, která vznikne ve spolupráci s Divadlem Kalich. Na čtvrteční tiskové konferenci představili zástupci TV Prima detaily o připravované novince.

Přidejte svůj názor

TK k pořadu show Robin Hood - Cesta ke slávě

Cílem soutěže, do které se může přihlásit každý příznivec hudby, zpěvu a tance, je najít dvě muzikálové hvězdy. Vítězové poté získají opravdové angažmá v Divadle Kalich a dvě hlavní role v chystaném muzikálu Robin Hood na prknech tohoto pražského divadla. Lidé z ulice, poloprofesionálové i profesionálové tak budou usilovat o role Robina Hooda a Mariany.

"Je to velice jednoduché. Nám se podařilo s Divadlem Kalich něco zcela ojedinělého. Chystáme se na jaře udělat nový druh castingové show. Na konci budou dva lidé, kteří si zahrají hlavní role ve skutečném muzikále. Autentičnost je ten bod, který je úplně o něčem jiném, než jiné show," uvedl generální ředitel TV Prima Marek Singer.

Programový ředitel TV Prima Gordon Lovitt přiblížil, proč věří plánovanému projektu. "Náš projekt je o neznámých lidech, kteří se bleskově stanou muzikálovými hvězdami. Muzikály jsou v České republice fenomenálně úspěšné. Jsme přesvědčeni, že muzikálová show může fungovat na Televizi Prima. Máme několik odlišností od jiných show," řekl Lovitt a vyzdvihl, že diváci budou mít unikátní příležitost nahlédnout do zákulisí příprav muzikálu. Podle Lovitta se může stát vítězem pouze "renesanční člověk", který ovládá řadu disciplín - zpěv, tanec i herecký projev.

Moderátory talentové show se stanou Petr Vondráček a Martina Kociánová. "Tematiku Robina Hooda jsem měl od dětství velice rád, sledoval jsem na polské televizi seriál s mladým Connerym. I já jsem měl sen zahrát si Robina Hooda, ten se mi bohužel neplní. Váhal jsem, měl jsem možnost se zúčastnit konkurzu, nebo to dělat coby moderátor," prozradil Vondráček.

Zábavný pořad bude mít celkem 13 dílů. V porotě zasednou autoři muzikálu Ondřej Soukup, Gabriela Osvaldová, režisér projektu Robin Hood Ján Ďurovčík a ředitel Divadla Kalich Michal Kocourek. Diváci nejprve zhlédnou dvě castingová a poté vyřazovací kola, která se budou vysílat v přímých přenosech. O finalistech rozhodne svými hlasy televizní publikum a zmíněná čtyřčlenná porota.

"Na našem trhu je obrovský nedostatek všestranných talentovaných lidí, kteří umí zpívat, tancovat a hrát divadlo. Chceme najít talenty, kteří umí vše. My jako porotci si budeme vybírat ty, kteří budou pro nás nejvhodnější a budou splňovat všechny podmínky muzikálových nároků," sdělil producent a ředitel Divadla Kalich Michal Kocourek a dodal: "Budeme se snažit obohatit muzikálový trh o nové talenty a budeme usilovat o to, aby naše představení Robin Hood bylo předvedeno divákům v té nejvyšší kvalitě."

Castingové upoutávky, které režíroval F. A. Brabec, poběží na obrazovce TV Prima od 20. listopadu.

Témata: TV Prima
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aj Wej-wej uvedl v Praze film o migraci: Opět kritizoval ČR a její…

14.12.2017 19:14 Praha - čínský umělec a aktivista Aj Wej-wej dnes v Praze představil svůj dokumentární film o…

RECENZE: Temná norská fantasy Thelma je lesbickou sestřenkou Mistrovy…

13.12.2017 19:05 RECENZE – Jeden z vrcholů letošních Mezipater, který má na svědomí příbuzný kultovního režiséra…

Sexuální obtěžování a naštvaní fanoušci, aneb strmý pád Johnyho Deppa?

11.12.2017 11:11 Také se nemůžete dočkat pokračování filmu Fantastická zvířata a kde je najít? A věděli jste o tom,…

Osmý díl Star Wars je zde. Na premiéru dorazili i stormtroopeři

10.12.2017 11:32 Aktualizováno Los Angeles - V sobotu se v Los Angeles konala světová premiéra osmého dílu hvězdné ságy Star Wars,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama