Česká televize nasadí na Štědrý den novou pohádku Láska rohatá

Praha - Na Štědrý den od 19 hodin uvede Česká televize novou českou pohádku Láska rohatá v režii Hynka Bočana. Informovala o tom ve středu programová ředitelka České televize Kateřina Fričová.

Přidejte svůj názor

nová česká pohádka Láska rohatá

V pohádce Láska rohatá jsou titulními hrdiny čert nešika v podání Jiřího Mádla a čertovská babička, kterou ztvárnila Jiřina Bohdalová. Příběh vypráví o čertovi Záprtkovi, dvou zlodějíčcích, kteří se za čerty nejdřív vydávají a nakonec se jimi i stanou. Čertovská babička Elvíra, ačkoli vládne nejedním kouzlem, se stává pomalu člověkem. "Při natáčení Lásky rohaté nás trápilo počasí. Pohádka se točila na Kokořínsku a tam, kde je normálně sucho, bylo v červenci a srpnu velmi deštivo. Bahno nám zkomplikovalo natáčení, bylo velmi obtížné se dostat s technikou a rekvizitami na místo natáčení," uvedl Václav Myslík, ředitel výroby ČT.

Během Vánoc se diváci mohou těšit především na pohádky a tradiční vánoční programy. "Máme připraveny trvalky, to jsou takové ty pohádky, které na Vánoce nesmí v programu chybět. ČT připomíná, že Vánoce nejsou jenom svátky dárků a kaprů, ale mají širší duchovní rozměr. Na Štědrý den jsme se rozhodli nasadit pohádku Láska rohatá, která má nastartováno na to, aby se stala trvalkou," uvedla Kateřina Fričová.

Česká televize pro své diváky na Vánoce připravila 13 pohádek, z nichž čtyři uvede v premiéře, 18 dokumentů, 19 duchovních pořadů, 3 bohoslužby, 17 hudebních pořadů a 3 koncerty. "Asi 75 procent našich pořadů je specifických a na jiných programech je neuvidíte," upřesnil mluvčí ČT Ladislav Šticha.

Diváci v premiéře uvidí na Štědrý den od 11.15 pohádku Dvanáct vánočních pejsků, která pojednává o dívce Emmě, která musí zachránit všechny pejsky ve městě. Dále je na programu od 19 hodin Láska Rohatá, na kterou naváže ve 20.30 vánoční posezení s Miroslavem Donutilem s názvem Veselé vánoční (pří)hody 2009.

Na Boží hod vánoční diváci uvidí od 15.10 na pohádku s písničkami Dilino a čert, od 16.45 ČT uvede Hodinu zpěvu se Zdeňkem Svěrákem a Jaromírem Uhlířem a od 20 hodin se bude vysílat pohádkový příběh Dům U Zlatého úsvitu v titulní roli s Pavlem Zedníčkem, Lindou Rybovou, Ivou Janžurovou a Miroslavem Táborským.

Druhý svátek vánoční nabídne od 13 hodin pohádku O království z nudlí a štěstí bez konce, komedii Vánoční přání Richieho Riche, ve 20 hodin ČT uvede finále pořadu komediálních povídek na náměty televizních diváků Trapasy a ve 23.25 je na programu film Čtyři hvězdičky.

"Česká televize se spojila se Slovenskou televizí a společně jsme natočili zábavný silvestrovský pořad, který bude trvat tři hodiny. Máme natočeno asi 114 hodin hrubého materiálu, na kterých v současné době pracují střihači, kteří z materiálu vyberou tři hodiny toho nejlepšího," řekl Aleš Ulm, šéfdramaturg ČT1. Zároveň dodal, že v silvestrovském programu vystoupili například Lucie Bílá, Karel Gott, Peter Dvorský a moderátorských postů se ujali Tereza Kostková a Maroš Kramár.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká kina ovládl Deadpool 2, sesadil hrdiny Avengers

21.05.2018 15:40 Praha - Žebříček víkendové návštěvnosti českých kin nově vede pokračování amerického akčního filmu…

Portugalský režisér bojkotuje festival v Izraeli. Vydal ostré prohlášení

21.05.2018 09:41 Jeruzalém - Portugalský režisér a autor divadelních her Tiago Rodrigues zrušil svou ohlášenou účast…

RECENZE: Druhý Deadpool švindluje, kde se dá. A vy mu to nejspíš odpustíte

20.05.2018 16:32 RECENZE – Ryan Reynolds se vrací jako nesmrtelný super(anti)hrdina v pokračování, které je ještě…

Slavný filmař Luc Besson byl obviněn ze znásilnění

19.05.2018 20:07 Paříž - Francouzský režisér a producent Luc Besson čelí obvinění ze znásilnění. Informovala o tom…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama