Marilyn Monroe holdovala marihuaně

New York - Záběry z domácího videa Marilyn Monroe ukazují, že americká filmová hvězda holdovala marihuaně. Informuje o tom v úterý agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Barevný snímek bez zvuku byl pořízen v bytě slavné herečky v americkém New Jersey před více než padesáti lety.

Krátký film nedávno zakoupil sběratel memorabilií Keya Morgan za 275 tisíc dolarů (téměř pět milionů korun) od bývalého majitele a autora snímku, který si přál zůstat v anonymitě. Film objevil v podkroví svého domu. Byl součástí archívu, který desítky let putoval z místa na místo.

Herečka na snímku působí velmi šťastně a uvolněně a baví se se svými přáteli. Video zřejmě pochází z roku 1958 nebo 1959.

"Jde o konec padesátých let, kdy byla velmi slavná. Je to však pohled na její osobnost, který jsme doposud neviděli. Lidé ji nikdy neviděli v takto uvolněné náladě," uvedl Morgan.

Marilyn na snímku popotahuje z cigarety a vydechuje kouř, nezdá se ale, že by šlukovala. Také žertovně přičichne ke svému podpaží a začne se smát.

Autor filmu potvrdil, že cigareta obsahovala marihuanu. "Dal jsem jí jointa. Jen si popotáhla," řekl.

Morgan přislíbil, že film bude na konci týdne v digitální podobě k prodeji na aukčním portálu eBay.

Morgan, sběratel starých fotografií, historických rukopisů, autobiografií a dokumentů, momentálně pracuje na dokumentu o smrti Marilyn Monroe.

Herečka Marilyn Monroe se narodila roku 1926 v Los Angeles a byla považována za jeden z největších sexuálních symbolů celého 20. století. Své nejvýznamnější role ztvárnila v hollywoodských filmech Niagara, Jak si vzít milionáře, Slaměný vdovec, Zastávka v Kansasu, Vše o Evě či Někdo to rád horké, za který v roce 1960 získala Zlatý globus. Herečka zemřela v roce 1962 na předávkování léky. O jejím úmrtí se však dodnes vedou spekulace.

Témata: Monroe, Marilyn
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Čertoviny Zdeňka Trošky prožily čertovský natáčecí den

29.05.2017 17:55 Jako by si peklo chtělo vzít svůj díl, v poslední květnové pondělí letošního roku panovalo obrovské…

Vlasta Burian rozdával lidem smích, Češi se mu krutě odvděčili

29.05.2017 08:26 Rozdával smích, ale samotnému mu do smíchu nakonec nebylo. Vlasta Burian byl po válce obviněn z…

Zlatou palmu v Cannes získalo drama The Square, zvláštní cenu má Nicol…

28.05.2017 21:48 Aktualizováno Cannes - Nejvyšší ocenění, Zlatou palmu, získalo dnes na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes…

RECENZE: Piráti z Karibiku popáté! Scénáristova pomsta, která… hm, nenudí?

26.05.2017 16:33 Aktualizováno RECENZE – Jedna z nejvelkolepších sérií posledních let je zpět. Jack, Barbossa, Will, Elizabeth.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama