Na Štědrý den uvidíme v televizi tradiční i nové pohádky

Praha - Televizní diváci se mohou po štědrovečerní večeři těšit na nové pohádky, zábavné pořady, romantické komedie i pohádkové hity. Informovali o tom zástupci televizí Nova, Prima a České televize.

Přidejte svůj názor

nová pohádka

Česká televize uvede v premiéře od 19 hodin novou českou pohádku Láska rohatá v režii Hynka Bočana. Mezi titulní hrdiny patří čert nešika v podání Jiřího Mádla a čertovská babička, kterou ztvárnila Jiřina Bohdalová. Příběh vypráví o čertovi Záprtkovi a dvou zlodějíčcích, kteří se za čerty nejdřív vydávají a nakonec se jimi i stanou. Čertovská babička Elvíra, ačkoli vládne nejedním kouzlem, se stává pomalu člověkem. Na pohádku naváže ve 20.30 vánoční posezení s Miroslavem Donutilem s názvem Veselé vánoční (pří)hody 2009.

Na Štědrý den si Česká televize připravila ještě jednu premiéru pohádky nazvané Dvanáct vánočních pejsků, kterou mohou diváci zhlédnout od 11.15. Pohádka pojednává o dívce Emmě, která musí zachránit všechny pejsky ve městě. Během dne odvysílá Česká televize pohádky Kouzla králů, Čert ví proč, Princezna se zlatou hvězdou na čele, veselohru U pokladny stál... či americký snímek Dárek z lásky.

Televize Prima si pro diváky připravila od 19 hodin známou romantickou komedii Notting Hill s Julií Robertsovou a Hughem Grantem v ústředních rolích. Snímek vypráví o náhlém milostném vzplanutí hollywoodské hvězdy a nesmělého britského knihkupce. Poté bude na programu vánočně laděná zábavná show Petra Vondráčka Hádej, kdo jsem!

Prima se pokusí během svátečního dne zaujmout diváky komediemi Bláznivá vánoční dovolená bratrance Eddieho, Tlustý Albert, Kristián, rodinnými filmy Zázrak v New Yorku a Santa Claus či animovaným snímkem Polární expres.

Diváky televize Nova čeká v hlavní vysílací čas tradiční česká pohádka Tři oříšky pro Popelku, kterou natočil v roce 1973 v koprodukci Československa a Německa režisér Václav Vorlíček. Ve snímku, který vznikl na motivy pohádky Boženy Němcové, ztvárnili ústřední role Popelky a prince nezapomenutelným způsobem Libuše Šafránková a Pavel Trávníček. Poté se bude od 21.25 vysílat rodinný film Co ta holka chce, který bude uveden v televizní premiéře.

Televize Nova nabídne během dne komedie Krakonoš a lyžníci, Svatba mého nejlepšího přítele, pohádky Jak se budí princezny, S čerty nejsou žerty, Honza málem králem, animované snímky Shrekoleda a Šťastný a veselý Madagaskar nebo dva premiérové díly nekonečného seriálu Ulice.

Témata: Vánoce | televize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká kina ovládl Deadpool 2, sesadil hrdiny Avengers

21.05.2018 15:40 Praha - Žebříček víkendové návštěvnosti českých kin nově vede pokračování amerického akčního filmu…

Portugalský režisér bojkotuje festival v Izraeli. Vydal ostré prohlášení

21.05.2018 09:41 Jeruzalém - Portugalský režisér a autor divadelních her Tiago Rodrigues zrušil svou ohlášenou účast…

RECENZE: Druhý Deadpool švindluje, kde se dá. A vy mu to nejspíš odpustíte

20.05.2018 16:32 RECENZE – Ryan Reynolds se vrací jako nesmrtelný super(anti)hrdina v pokračování, které je ještě…

Slavný filmař Luc Besson byl obviněn ze znásilnění

19.05.2018 20:07 Paříž - Francouzský režisér a producent Luc Besson čelí obvinění ze znásilnění. Informovala o tom…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama